En uzun nereden nereye yürüdünüz?

Tepki
103
Akşehir - Yalvaç arasını yürümüştüm. Sultan Dağları'nı aşıp Psydia Antiochea antik kentini de gezdikten sonra Yalvaç'a ulaşmıştık. Yol bazı bölgelerinde ayrışmış kayaların olduğu dik yokuşlar içeriyordu. Toplam 20km kadar bir yoldu. Hatalı ayakkabı seçimim nedeniyle takip eden birkaç gün tekrar yürüyememiştim.

Scudo

bicycle16

Forum Demirbaşı
Tepki
332
ısparta merkezen davraz dağına yürümüştük (ısparta dağ komd okulu 1996 haziran) yaklaşık gidiş dönüş 50_55 km civarı 12 saatte tamamladık ama bunun 5 saati oldukça dik tırmanışlardı.! tabura geldiğimde çeşmenin başında botlarımı çıkarmak istedim botların içinden ayaklarım çıktı ama çoraplarım erimişti :eek: ayaklarımın altı tamamen bembeyaz su toplamıştı :( ama biz herşeyi VATAN için yapıyor aynı bisikletteki gibi çektiğimiz acıdan zevk alıyorduk saygılar

Tepki
11
ben mersin de oturuyorum ve orman dairesi hersene doğa yürüyüşü yapıyordu.... torosların o eşsiz yeşiline ve manzarasına götürüyordu...... valla hesaplamadım ama 2 gün durmadan yürürseniz kaç km eder ise işte o kadar yürüdük....ama arada uyuduk birazda mola.......ben 28 km diye hatırlıyorum ama yanlış olabilir...

S. Burak Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
162
Bisiklet
Sedona
bir yılbaşında arkadaşımla saat herhalde 23.00 gibi evden çıktık )küçükyalı( kadıköy meydanına kadar yürüdük ...bi amacımız yoktu sadece degişiklik olsun diye:) dönüşte yorgunluktan olacak minübüse bindik ve her 10 dakikada bir gülme komasına girdik saçma saçma şeylere gülüyorduk....:)bu arada mesafeyi bilmiyorum okadar yürüdük işte...

karatren

Aktif Üye
Tepki
114
aladağlarda çukurca köyünden, demirkazık(3000 mt) kampına yürümüştük. KM kaçtı hatırlamıyorum ama az dinlenmeli 6 saat kadar sürmüştü

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.259
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Sırt çantaları ve silahlarla 5 gün kadar yürümüştük Foçada, tatbikatta.

runner

Üye
Tepki
9
kusura bakma ama 40 km yi 4 saatte biraz zor yurursun bide dinlenerek pehh ben kosarak 2 saat 20 dk kada bitiriorum bide maraton kosuruz sureklı yani ...bence 30 kususr km dir o yol

Saruz26

Daimi Üye
Tepki
237
Herkese selamlar. Bende nisan 2007 İzmirin dağlarında sırtımda 35 kg yükle birlikte aynı zamanda oryantirik yaparak 18 saatte minumum mola kullanarak yaklaşık 50km yol yürümüşlüğüm var. ondan sonrada 2 defa arazide 35kg yükle 40km üstüne çıkmışlığım var.

Saruz26

Daimi Üye
Tepki
237
Ayrıca ısparta dağlarında ki zorlu bir arazidir 10 günlük uzun mesafe sırt çantalı tecrübem var.

detriment

Üye
Tepki
4
eğirdir dağ komando taburunda 24 saatte 78 km. ayrıca tatbikatta 208 km. bu 11 gün sürdü tıkabasa dolu sırt çantası tüfek ile birlikte... en zor kısmı parkurun yollar dışında her yer olması ve zamana karşı verilen yarıştı. bazen o kadar zorlanıyordukki su ve tuz kaybından hayaller görüyorduk ama hepsine değerdi vatan sevgisi herşeye bedel...

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
13 yaşımdayken uludağ otellerden zirve oradan göller ve tekrar oteller bölgesine trekking amaçlı yapılan yürüyüşe katılmıştım.özellikle tırmanış beni o yaşımda baya bi zorlamıştı..ama o gün bugündür yürümekten çekinmiyorum, askine eğlenceli oluyor..:)

escobar85

Üye
Tepki
0
en uzun yürüyüşüm değildi ama en anlamlısıydı benim için kocatepeden afyon kayadibi köyüne yürümüştük, kurtuluş savaşının geçtiği topraklarda o günleri anmıştık yaklaşık 18 km. civarı

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@escobar85

En son yüksek tempomu hiç düşürmeden bayrampaşa ortaköy bebek aynen geri dönüş olmak uzere hiç durmadan 38 km yürüdüm.

4 saat 18 dakika.

en az bisiklet kadar yürüyüşte güzel.

eemre95

Aktif Üye
Tepki
29
Zeytinburnundan yeşilköye yürüdüm biliyorum çok kısa mesafe ama olsun ilerde rekorumu kırarım :)

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@detriment

Çok zorlayıcıda olsa Beyniniz verilen emri yerine getirmekten asla vazgeçmiyor:))

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Atakule'den Keçiören'e... Yıl 1996, mevsimlerden şubattı...

metan

Üye
Tepki
55
5. Ereğli tarsus transında 90 km.

bu sene 6ıncısı yapıldı katılamadım. (link) adresinde bilgisi mevcuut bu transın.

çok güzeldir tavsiye ederim. iç anadolu bölgesinden akdeniz bölgesine yürüyerek geçmek değişik bir duygu.