Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En Uzun Nereye Yürüdünüz?

Konu, 'Outdoor' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Sanırım 2005 nisanıydı.. Çok sıcak bir havada Gölcük' ten İzmit' e yaklaşık 3 saatte yürümüştüm. Mesafe 17 km civarı.

sadana bunu beğendi.
  2. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    gecen kış okulu ekip yürümüştük baya:D
    30 km civarıydı belki daha fazla ama belirli bi saatte yürümedik yani.dura dura :)

3. castelloterminator

castelloterminator Aktif Üye

Seviye:
    bağcılar-eminönü
    k.çekmece-b.çekmece

4. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aralıkta diz boyu karda Bolu Tembel yaylasına yürümüştüm. Gidiş geliş 30 km civarındaydı.

5. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    ben zaten normalde çok yürüyem bi insanım ama daha önce hiç oturup düşünmedim bugün kaç km yürüm diye...

ama şunu biliyorum ki bazı günler fitness da yürüyüş bandında 30km nin üstünde çok yürü-koş yaptığım olmuştur :eek:

42FY bunu beğendi.
  6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben şuanki eşimle çıktığımız sıralar. Şişli'den Beşiktaş'a inip oradan Baltalimanı'na kadar yürümüştük böyle sürekli uzun uzun yürürdek ama kaç km.'ydi bilmiyorum. Birde En son uzun olarak Güneşli'den-Şirinevler yaptım. Şuan neredeyse hiç yürümüyorum 1 km. bile. Aslında hiçte iyi değil. :(

7. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    eskişehir içinde;

hava ikmal-gökmeydan-atatürk meslek-gökmeydan-öğretmen evi-sütlice

sanırım nerden baksan ortalama heralde galiba sanırsam bence 15 km falandır :D

8. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    çok fazla yürürüm. okulumla evim arası 18km. canım sıkıldığı zamanlar okuldan eve yürüyerek dönerim. olmadı ev-karaağaç yaparım (gidiş geliş 20-25km civarı)
    yürüdükçe yürürüm mesafe benim için önemsiz.

Ümit Bozyılan bunu beğendi.
  9. hetero

hetero Aktif Üye

Seviye:
    ava çıktığımız günlerde akşama kadar ormanda yürüyorum.çatalca -arnavutküy-sazlıbosna. arası

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Manisadan izmire geliş :D 45 km..Yolların kenarındaki su kanallarında yatmak çok dinlendirici :)

Serkan Doğan ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  11. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Küçükçekmece-Eminönü arasını yürüyorum zaman zaman evde çok sıkıldığımda. Bazen de bisikletle yapıyorum aynı yolu. 40 km civarı sürüyor sadece gidiş. Dönüş de o kadar haliyle... Köprüde yaya geçişi olsa yürüyerek Küçükçekmece'den Kadıköy'e gitmeyi çok isterim.

Baki Berk Kayalar ve soneryen bunu beğendi.
  12. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok güzel rakam bana göre :) 40 km. kaç dk.'da yapıyorsun. Ben aynı yolu bisiklette sık sık yapıyorumda, belki bir gün beraber o güzergahı yapma imkanımız olur. Ben Bakırköy sahilden başlıyorum genelde.

13. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    mersinin ayvagediği yaylasından cehhennem dere kamp alanına kadar yaklaşık 30 km + doğru yönde gittiğimiz halde yanlış tarafa gittiğimizi sanıp ormanda kaybolduğumuz için 15 km de fazladan yürüdük = yaklaşık 45 km ( dağda :) )
    (çıkarılacak sonuç : doğa gezilerinde arkadaşlarınızdan ayrılıp başınıza buyruk hareket etmeyin )

14. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    uludağ oteller bolgesi- uludag zirve - uludag oteller bolgesi bunu tamamlayıp sonrada 50 km bisikletle devam ettim :)

15. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Dakika olarak hiç hatırlamıyorum, ama 4 saat falan rahat sürüyor. Bisikletle ise 1 saat genelde. Bakırköy sahilinde zaman zaman mola veriyorum, çay içmek ya da ısınan suyumu bir şişe soğuk suyla değiştirmek için. Bu aralar pek çıkamıyorum, ama aklımda bulunsun, bir haftasonu gideceğim zaman bir iki gün önceden size mesaj atabilirim.

Bu arada sizi hatırlar gibiyim. Küçükçekmece'de olan bisiklet şenliğinde sizi gördüm sanki. Gelmiş miydiniz? Hatta kameralara röportaj veren de sizdiniz galiba :) Yanlış mı hatırlıyorum yoksa?

16. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba
    2000 Yılında Eco-Challenge yarışmasında toplam 150 küsur km.. Cangılda.. Gece-gündüz..Önce 85 sonra diğer günler kalanı yürüdük. (Farklı günlerde)85 km.lik etabı 3 günde bitirdik. 24 saate 3 saat kadar uyuyorduk..Toplam Ağrı Dağı yüksekliği kadar tırmandık. (Hep tepe tırmandık ve indik) Günde 30 kere yere yapışıyorduk çünkü yer balçıktı.. Ayağımız kaymasın diye tutunduğumuz ağaçlarda görünmeyen dikenler oluyormuş, ellerimize batıyordu..Tırnağımın etine dolan çamur parmağımı enfekte etti ve şişti..Nem %90 idi. Hava hep 30 dereceydi .Hareket etmeseniz bile şakır şakır terliyordunuz. Her gün 3-4 kere sağnak yağmur yağıyordu..Devrilmiş dev ağaçlar yollarımızı kesiyordu. 3-5 m.gövdelerine tırmanmamız gerekiyordu..İlk akşam ayaklarımızın altı yara oldu ve yarışın sonuna kadar topallayarak yürüdük. Son yürüyüşte de yaraların içine kum tanecikleri dolmuştu. (Çünkü 125 km'lik (2 gün) "kumlu" rafting etabından çıkmıştık) Varış noktasına varmadan 3 saat öncede bir çamur tümseği yüzünden(ve yorgunluktan) sol dizimdeki menisküsü yırttım. Acıdan havaya zıpladım.. O halde yürümeye devam ettim..(Başka yapacak bir şey yoktu. Yardım alsak diskalifiye olacaktık) yarışın sonlarına doğru enfekte olan ayaklarımız şişti ve ayakkabıları zorla ve acıyla giyiyorduk.. İstanbul' dönebilmek için dev boyutta sandalet almam gerekmişti:)
    Yukarıda bir dergiden alıntı: En sağda benim..Ortada Zeynep Atabay, solda Sinan Saran 2 dakikalık uykusunda.. Fotoyu Kaptan Serdar çekmiş.. Birbirimizin ayaklarını tedavi ediyoruz..

Daha fazla bilgi için tıklayın..

17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

soneryen bunu beğendi.
  18. imhoteb

imhoteb Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben de sadece şimdiye kadar bizim okula yürüyerek gidip geldim o da gidiş geliş 15 km yi buldu

soneryen bunu beğendi.
  19. akinm

akinm Aktif Üye

Seviye:
    izmir menteş 40 km intikal

soneryen bunu beğendi.
  20. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Gürsel Abi sen süpersin ya. İnan sana helal olsun. Seni yürekten ne kadar tebrik etsek azdır diye düşünüyorum. Önünüzde saygıyla eğiliyorum.

Tamam olabilir. Fakat o bahsettiğiniz kişi ben değildim. :)

Gürsel A. bunu beğendi.