En uzun ne kadar yüzdünüz?

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet en uzun nekadar bisiklete bindiniz, en uzun nekadar yürüdünüz konularından sonra bende en uzun ne kadar yüzdünüz ?konusu açayım bari dedim:) Buyrun...

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Herhalde dinlenmeler dahil olmak üzere 2-3 saat suda kalmışımdır, çıktığımda yüzüm gözüm buruşmuşru suda kalmaktan :D

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
eee tek parca mı yoksa antrenman modundamı?(1000+30*25 vs)
ilk once 1000 ardından 10*300 yapmıstım

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
5 saat havuzda kaldım çıktığımda derim bürüş bürüştü lakin kaç mt yüzdüm bilemiyorum

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@burgazz

Farketmez:) güzel antremanmış ama 1000+ 10*300.

benim en sewdiğim antreman 20 tane 200 dü.
en sıkıldığım ise 60 tane 100.inanın bitmiyor...

bir günde(antreman için de) en fazla yüzdüğüm mesafe 7000 civarında

Durmadan en uzunda 8000 civarında yüzdüm...

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
mersinin kızkalesi ilçesinde sahilden kaleye doğru yüzmeye başladım ama amcam denizbisikletiyle yanımdan geliyordu,bakıldığında yakınmış gibi görünüyor kale ama baya uzakmış, yüz yüz bitmedi,amcam gel hadi boşver diye yıldırmaya çalıştı ama kafaya koydum ya bi defa boğulsamda yüzecem orayı:), yarı yere kadar geldikten sonra biraz dinlendim, sonra tekrar başladım yüzmeye,işin ilginci herhalde bir tek deli ben varım kaleye yüzerek gitmeye çalışan diye düşündüğüm sırada karşımdan bir kaç adam geldi yüzerek :) onları da görünce gaza geldim tabi yüze yüze kaleye gittim kayaların üstünden kıyıya çıktım biraz kaleyi gezelim dedik ama giriş paralıymış :) saçmalığa bak,tabi üstümüzde para da yok,amcamın ikna edici konuşmasıyla içeri daldık, gezdik biraz,ama harabe olmuş ya, restore etmeye çalışmışlar ama bişeye benzememiş,1 saat kadar oyalandıktan sonra döndük ve tabi ben dönüştede yüzdüm, amcam kızım altında kaplumbağa var dedi, ben ya amca bırak allahaşkına ne diyosun dedim ama ne göreyim :( koca koca kaplumbağa 2 tane tam altımda , kaplumbağadan niye korkuyorsam bi başladım yüzmeye hiç ara vermeden kıyıya kadar geldim ,gidiş dönüş yaklaşık +- 1000 metre vardır herhalde yada çok acı çektiğim için bana biraz fazla gelmiş olabilir:):):), normal zamanlarda da havuzdan çıkmıyorum zaten :) ama kış geliyor ,son kulaçlarımız bunlar :):)

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Oksal kardeş bende biraz biraz yüzüyorum ama hızlı yüzdüğümde nefesim 50 mt de sıkışıyor yani nefesimi iyi ayarlayamıyorum senin yüzme antrenmanı için önereceğin bir kaynak var mı?

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Denizde kaldığım en uzun süre 4 saat ama bu sürenin tamamında yüzmedim.

Gördüğüm en uzun yüzme ise kuzenimle başka bir akrabamın Erdek'in Narlı köyünden Paşalimanı adasına yüzmeleriydi. Toplam 5 saat yüzdüler. Mesafenin kaç km olduğunu bilmiyorum ama koca denizi geçip geri döndüler.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MeLiSBuRCu

Kız kalesinde 3 kere yarıştım. Yüzme parkuru kıyıdan başlayıp kalenin etrafından dönüp tekrar kıyıda bitiyordu.

Kıyı ile kale arası net 360 m gidiş dönüş 720 çevresinide kaleye biraz mesafeli dönünce yaklaşık 1200 m oluyor.

Artık yarış yapılmıyor nedenide kahta da yapılan bir triathlonda mersinli bir yarışmacının ölmesi. ölenin de triathlonla falan alakası yok. yüzme bile bilmiyor.

marule

Daimi Üye
Tepki
406
en uzun 9 saat denizde kaldım :) simsiyah olmuştum çıktığımda :) 500+500 şeklinde 1000 m yüzdüm bi arada 2000 m yi zorladım ama o çok dinlenmeli oldu o yüzden onu saymayalım :)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mcaliskan23

Hızlı yüzdüğünüzde nefesinizin sıkışması normal. yapabiliyorsanız 3 kolda bir yada daha kolay olan 2 kolda 1 nefesle daha rahat gidebilirsiniz...

azrail

Üye
Tepki
8
Havuzda 1000-1500 yüzüyorum(Ahh bir de Gaziemir civarında havuz olsa..)..Geçen yaz da Özdere gençlik kampını Gümüldür yönünde biraz geçince bir ada var açıkta, oraya gidip gelmiştik bir arkadaşla.. Martılar istila etmiş orayı, ancak 10 dk solulanabilmiş sonra da dönmüştük..Biraz daha kalsak tepeleyeceklerdi herhalde, "kuşlar" filmi geldi ister istemez aklıma..:) Yüzme, gerçekten çok güzel bir spor, fakat bu spor için yeterli tesis yok ne yazık ki..

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Himm sanırım rekor ben de :D 11 saat suda kalmisligim ve dalip cikmalar dahil bir 14-15 km yuzmuslugum vardir.

Tepki
9
6000 m tabii durmadan dinlenmeyle toplamda sayarsan 10000 m yi geçmişimdir havuzda.bıraksalar sabaha kadar çıkmam sudan ki :D

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bodrum-gümüşlük-kadıkalesini bilenler bilir. kadıkalesinde plajın karşısında bir ada var oraya kadar gidip gelmiştim yuzerek. uzaklıgını bilmiyorum ama normal kulaçlama temposuyla gidiş 40 dakika falan sürmüştü. gittik 5 dakika oturduk geri donduk hava kararmaya yaklaştıgı için. totalde 1 saat 20 dakika kulaçlamıştık :)

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Hayatımda iki bilemedin üc kere havuza gitmisligim vardir, isinamadim havuz olayina. Icinde canli olmayinca sevemiyorum galiba, bir de soyle bir nefeslenip dalinca bir 30 metre gitmeli dibe insan canimmm :D O yuzden denizin yeri apayridir gonlumde, hatta soyle bir foto da koyayim, senlensin ortalik :D

http://zipkinci.com/galeri/data/media/1/net_3.jpg

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
13 yaşında yüzdüğüm zamanlarda hergün günde 2km yüzüyordum.
25 x 4 serbest
25 x 4 kurbağa
25 x 4 sırtüstü
25 x 4 kelebek şeklinde setlerle 2km yüzüyordum.Suyun içinde terlediğimi hatırlıyorum :)
Tesis olmaması, yetersizliği, pahalılığı, hijyen sorunu gibi birçok sorun yüzünden ülkemizde bu spor gelişemiyor maalesef.
Herkese bu özel ve kaliteli sporu tavsiye ederim.