en ucuz kargo sirketi

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
arkadaşlar en ucuz kargo sirketi hangısı ben genelde yurt içi ve mngyle calıştım dıger kargolarla hiç çalışmadım fiyat nasıl ne kadar fark edıyo bilen birisi varmı

Scudo

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Ben satışında bulunduğum her parça için bütün kargo firmalarından fiyat alıyorum ve herzaman en düşük fiyatı Sürat Kargo ve Aras Kargo veriyor, hatta kargo masrafının yarı yarıya fark ettiği firmalar bile oluyor

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
Bende kargo şirketlerini çok sık işi düşen biriyim.Siparişlerim genellikle aras kargo ile gelmekte ama abone olduğum dergi yurtiçi kargoyu kullanmakta.Ama şunu söyleyebilirim aras kargo ile şiddetli bir münakaşa dönemi geçirdim çünü gönderdiğim kutu 3 gün gecikme ile yerine ulaştı.Hizmet ve güvenilirlik açısında yurtiçi kargoyu öneririm.ama fiyat konusunda diğer arkadaşın fikrine katılıyorum.Ama bu tip konularda güvenilirlik çok daha önemli..

• Beğen
Tepkiler: sgtalper

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
kargo gönderirken alıcının adresine değilde alıcı kişinin en yakınındaki kargo şubesine gönderirseniz biraz daha ucuza mal oluyor.

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
ben bir kargo firmasında çalışıyorum,reklam olmasın diye adını yazmayım,zaten reklama ihtiyacımız yok.ayrıca biz pahalı taşırız ama bunun da hakkını veririz.diğerleri hakkını vermez diyede bir anlam çıkarmamalı tabi.
size bazı ip uçları veriyim.
göndereceğiniz kargoyu yapabileceğiniz en küçük ambalaja koyun.nedeni fiyat hesaplamalarında hacimli kargoda kolinin enxboyxyükseklik /3000=desi denilen bir sistem kullanılır.eğer ağır bir koli ise kg. tartılarak ücretlendirme yapılır.
kargoyu telefon açarak çağırırsanız fazladan adresten alım ücreti ödersiniz.
kargoyu gönderdiğiniz kişinin adresine yollarsanız fazladan adrese teslim ücreti ödersiniz.kargoyu telefon ihbarlı da gönderirseniz fazladan telefon ihbar ücretide ödersiniz.
ne yapmak lazım peki derseniz onu da açıklayım:kargoyu göndereceğiniz kişiye en yakın kargo şubesine yollayın o kişi gidip kendi alsın, ve gönderdiğiniz kişiyede siz telefon açın. biz buna "haberli" gönderi diyoruz.yani adresten alım,adrese teslim ve telefon ihbarlı olmayan gönderi.benim çalıştığım kargoda böyle bir sistem var.diğerlerini bilemem.ben neredemi çalışıyorum, onuda siz bulun artık.
ikinci olarak gönderdiğiniz kargoyu sağlam bir ambalaj yapın,ambalaja çok önem verin.çünkü taşıma esnasında başka kargolar tarafından çok zayıf bir ihtimalde olsa zedelenebilir,ıslanabilir,ezilebilir.bunlarıda düşünerek ambalajı ona göre yapın.ambalajlama sırasında da hafif malzemeler (köpük) kullanın.
aklıma gelenler bunlar,saygılarımla.

Bertann

Daimi Üye
Tepki
175
Ucuz Olarak Ups Kargo tavsiyemdir. Sürat kargo gerçekten berbat bir kargo... Aras Kargo Malzemelri hepsini Bir kamyona tıkıyor ezilme çizik vs vsçok oluyor (Paketin içinden nasıl çiziliyor anlamıyorum) Mng Kargo Diğerlerine göre biraz daha iyi Yurtiçi Kargo ise daha hiç sorun yaşamadım... Size tavsiyem UPS'dir ama Bir TÜRK Frimasını Kullanmanızıda Şiddetle tavsiye ederim:)

• Beğen
Tepkiler: Nevzat KÖSEOĞLU

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
Benim bildiğim en ucuz kargo mng :) ama onunda çoğu yere ulaşımı yok...

neyzencan

Üye
Tepki
58
Aras kargo gönderdiğim bir paketi ve bana gelecek olan bir başkka paketi kaybetti.

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
evt aras kargo biraz kotu iş yapıyor bana gelen mazeme 4 veya 5 saat içinde geri gonderiliyor sonra tekrar gelıyo ertesı gun bıdaha aynı sey oluyor gene ban gelıyo mazeme e bukadar getır gotur yapıyolar kaybetmesı bıraz dagal karsılanmalı

Ali Güven

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Amoeba
@gültekin

kesinlikle tercih etmeniz gereken seçenek bu,

zamandan fedakarlık yaparım, olası sorunları göze alırım derseniz de sürat kargoyu deneyin derim. yerine muhakkak ulaşıyor ama biraz zaman alıyor

cihangil

Forum Demirbaşı
Tepki
57
süper kargo en ucuzudur duyrulur denemesi sizden;)