Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En ucuz bütçe jant önerisi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında install tarafından paylaşıldı.

1. install

install Yeni Üye

arkadaşlar çelik jantlar mı daha iyi yoksa aliminyum mu? (yamulma vb..)bana en ucuz bütçeyle alabileceğim jantları önerebilirmisiniz ama param kısıtlı ucuz jantlardan alsam nasıl olur pişman mı olurum?

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Artık günümüz jantlarının tamamı Aluminyumdan üretiliyor.Sadece kullanım alanına göre Aluminyum, Çelik, Scandium ve diğer alaşımlar farklı oranlarda kullanılarak üretiliyorlar.
    En sağlamları Tepeinişi ve serbest sürüş jantları oluyor fakat bunların da çoğunluğu Disk fren uyumlu olup da V frenle kullanılamıyorlar.
    Kabaca bir ipucu olarak geniş profilli jantların, daha dar olanlarına göre daha sağlam olacağını düşünebilirsiniz.
    Çünkü gelecek darbe, daha geniş yüzeye yayılıp, darbe emilimi daha kolay ve başarılı gerçekleşir.
    Tahminimce Rigida ZAC 19 gibi bir jant işinizi görecektir.
    Eğer sakin bir binici değilseniz, ona göre önerilerimiz değişebilir ama ZAC 19'u fiyatına göre tavsiye ederim.

3. Emirhan Gördebil

Emirhan Gördebil Kıdemli Üye

Seviye:
    Genişlikte önemli ancak DH ve freeride tarzında kullanılan jantları çift katmanlı onda dolayıda sağlamlar.

4. deniz çelik

deniz çelik Forum Demirbaşı

Seviye:
    aliminyum jantlar daha dayanıklıdır,çelik jantlar oldukça metali ince jantı geniş yapılmıştır;sert dabelerde yaprak gibi açılıyor ve çok daha çabuk akort bozuluyor ama aliminyum jantların içine alaşımlı maddeler katılarak sertleştiriliyor çok yakın zaman da köpük aliminyum dan maddeler yarılacakmış yani yarı yarıya hafiflik söz konusudur.Aliminyum jant dik kalıplı olduğu için sert darbelere çok daha dayanıklıdır bir çift jantsa daha sağlamdır akort bozulma olanağı daha azdır.

5. Aytoldi

Aytoldi Yeni Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar. Benim emektara 60 tl'ye kadar jant nereden alabilirim. Kışın yeni bisiklet alacağım için bu bisiklete fazla masraf etmek istemiyorum. Kışın yol bisikleti alacağım şu an kullandığım mtb'yi ise satmayı düşünmüyorum ( Arkadaşlarla arada dağ tepe çıkıyoruz). Ama bisikletin arka jantı çok kötü durumda akort yapılamayacak seviyede. bundan dolayı sadece arka teker için jant arıyorum. İnternetten ya da istanbul içi önerilerinizi bekliyorum :)