Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En sonunda yalıköye gidebildik-fotoğrafları

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Bahadır ATILGAN tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır ATILGAN

Bahadır ATILGAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Cumartesi günü saat 2:30 da kalktım, daha doğrusu nerede ise hiç uyumadım.
    Saat 4 te Okmeydanın da Erdal ile buluştuk ve Şehitliğe gittik,orada bize Orhan
    abi de katıldı.Hep beraber başladık pedallamaya.

Erdal, fotoğraflar çok güzel, ellerine sağlık.

2. Bahadır ATILGAN

Seviye:
    *** Devam ***

3. Bahadır ATILGAN

Seviye:
    Böyle bir tur için,
    yaşadığım tecrübeden yola çıkarak,
    eğer yol sürekli asvalt ise uygun lastik kullanın, çünkü mtb çok yoruyor.
    Keşke benim hybride (Marin San Rafael) ile çıksaymışım. 30 derecenin
    üzerinde hava sıcaklığı varsa ve sırt çantasıda taşıyorsanız. ritmi düşürün,
    bir yere yetişmeyeceksiniz, eğleniyorsunuz. Sürekli su tüketin ve kan şekerinizi
    yukarıda tutmaya çalışın,(meyve suyu ağırlıklı). Çünkü böyle bir tur çok yıpratıcı oluyor.

Sağlıcakla kalın.

4. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bahadır
    Çok güzel bir tur olmuş ayaklarınıza sağlık.Resimler ve paylaşım için teşekkür ederim.Bol pedallar

Bahadır ATILGAN ve erdal ırmak bunu beğendi.
  5. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık, güzel tur olmuş:)

Bahadır ATILGAN ve erdal ırmak bunu beğendi.
  6. Bedreddin

Bedreddin Aktif Üye

Seviye:
    Şu resimdeki kaskın markası ve modeli nedir acaba?

Hakan Eşme ve erdal ırmak bunu beğendi.
  7. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    abi öncelikle turunuz bittiği için sevindim :in: ne turmuş be ya yapılamadı gittiydi.ama atalar ne demiş erken kalkan yol alır maşallah denize bile fırsat bulmuşsunuz.turunuz gene cok eylenceli gecmiş abi bu arada saat kacta evlere geldiniz merak ettimde:D nice turlara diyelim ayaklarınıza sağlık resimlerde yakıyo kendinize ii bakın.he bu arada nmillet demeden diyiym aaaaa bahadır abi kaskın nerde ya olmamış :D bahadır abi cok şıksın bu arada ya erdal abide sanki hergün gencleşiyo orhan abiylede tanışmadım kalkınca kısmetse onlada pedal atarız uzun soluklu cok güzel olmuş cokkkkkkkkk

8. erdal ırmak

erdal ırmak Aktif Üye

Seviye:

Bedreddin bunu beğendi.
  9. erdal ırmak

erdal ırmak Aktif Üye

Seviye:
    tur sırasında senden bahsettim kulakların çınlamıştır .. dedim keşke Haceli de burada olsaydı..
    Yalıköy zor bir turdu ... rampaları aynen buna benzerdi ^^^^^^ inerken beş saniye daha ayakların dinlemeden çık babam çık..
    bahadırla sabah 4:00 buluştuk Edirne kapıda orhan abi ile saat 5 te buluştuk Haramiderede Özkan abi beni gördü avcılar menekşe tren istasyonuna bıraktı sağolsun sadece orda istasyonunda 40 dakika cıvarı bekledik sirkeciden eve doğru pedal çevirdim eve saat 01:15 civarı vardım toplam km 200 civarı

haceli yılmaz ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
  10. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Fotoğraflar çok güzel çeken Erdal'ın ve yükleyen Bahadır'ın ellerine sağlık. Çok eğlendik ve keyif aldık. Her şey harikaydı. Erdalcığım bu arada fotoğrafları rapidten aldım teşekkürler.

11. Orhan Kılıç

Seviye:
    Yılmazcığım sen sağlığına kavuştuktan sonra mutlaka bir gün birlikte pedallarız.

haceli yılmaz bunu beğendi.
  12. Bahadır ATILGAN

Seviye:
    Sağol Haceli,
    Erdal ın dediği gibi kulaklarını çınlattık.
    Haydi kardeş, seni bekliyoruz.

Sağlıcakla kal.

haceli yılmaz bunu beğendi.
  13. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    teşekürler abilerim diyiym kısmetse perşembe günü gene gidicem filme bakıcaklar ama alma ihtimalleride var alcıyı. valla turlara bakınca içim gidiyo ama ne yapalım başa gelen cekiliyo
    valla bende bugün kısırkaya tarafındaydım yahu ben oturmakla kaldım herkes denize girdi yandı bende oturmaktan yanmışım güneşten:boese157: .annıycanız amele yanığı olmuşum:D ayak sağlam olcaktıkı bak nası hakkını vericektim denizin ama az kaldı sanırsam kendinize ii bakın tekrar teşekkürler

Orhan Kılıç ve Bahadır ATILGAN bunu beğendi.
  14. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ayaklarınıza sağlık fotograflara iç çekerek baktım.çok eğlenceli bir o kadar da yorucu geçmiş.Sabah karanlığından akşamın karanlığına dek süren bir macera:)

15. selcuk yucel

selcuk yucel Kıdemli Üye

Seviye:
    paylasim icin tesekkurler ayaginiza saglik...

Bahadır ATILGAN ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
  16. TÜRKER ÜNAL

TÜRKER ÜNAL Kıdemli Üye

Adı:
    TÜRKER ÜNAL
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Hayırlı olsun turunuz resimlerinizi begendim ayaklarınıza sağlık .Çalışmasaydım gelmek istiyordum doğrusu Erdal biliyor..

erdal ırmak ve Bahadır ATILGAN bunu beğendi.
  17. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba guzel tur olmus,ayaklarınıza sağlık paylaşım için tesekkur ederım.

18. ahmetvemert

ahmetvemert Aktif Üye

Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler, gidemedik ama gitmiş kadar olduk sayalım :) bu resimlerle. Tekrarı muhakkak olacaktır. İnşallah bu sefer kısmet olurda hep beraber oluruz ;)

erdal ırmak ve Bahadır ATILGAN bunu beğendi.
  19. Orhan Kılıç

Seviye:
    Gece telefonumun alarmını saat 3.30 a kurup yattım. Hava sıcak kah uyuyor, kah uyanıyorum. Ter içinde kalmışım. Alarmda bir türlü çalmıyor. Havanın aydınlanmaya başladığını farkedip kalktım. Gözlüğümü takıp telefonun saatine bakmaya çalışırken ezan okunmaya başladı. Geç kalmıştım. Saat 4.32 olmuş ve benim şu anda buluşma noktasında olmam gerekiyordu. Telefon çaldı. Arayan Erdaldı. Allahtan çantamı ve giysilerimi akşamdan hazırlamıştım. Yüzümü yıkarken gözlüklerimi çıkarmadığımı fark ettim. Bisikletime bindiğimde saat 4.40 olmuştu ve 4.55 te buluşma noktasına vardım.
    Yola koyulduk. Önde Erdal, sonra Bahadır ve ardındanda ben yol almaya başladık. Tempomuz henüz ısınmamamıza rağmen oldukça yüksek. Sultançiftliğine geldiğimizde yağmurun başlaması ile bir ağaç altında kısa süreli bekleme yaptık.
    Set Beton'un azılı köpeklerinin olduğu yere yaklaşırken ben öne geçip gurubumuzu karşıdan gelen araçların şeridine sokarak köpeklerin uzağından geçmeyi amaçlıyorum. Buna rağmen canavar sürüsü üzerimize saldırdı ama geçen araçlardan bize ulaşamadılar ve bizde hızlı pedal çevirerek kontrol ettikleri bölgenin dışına çıktık. Bunlar köpek değil bir canavar sürüsü. Yolda bir arabanın çarpıp öldürdüğü bir köpek yatıyordu. Buradan yayan olarak geçmeniz olanaksız.
    Sonunda bütün köpek saldırılarını bertaraf edip Trakya ya çıktık. Rampalarda başladı.
    Buğday tarlasını gördüğümüzde Erdal en büyük hayalim buğday tarlasında bisikletim ile fotoğraf çektirmekti diyor ve bende onun bu hayalini gerçekleştiriyorum.
    Bu gün canım makro fotoğraf çekmek istiyor.
    Ürün bol görünüyor.
    Erdal fotoğraf çektiğinden artık geriden geliyor.
    Nadir rastladığımız düz yollardan birisi.
    Durusu bütün güzelliğiyle karşıdan göz kırpıyor. Birgünde oraya gitmek lazım.
    Kestanelik e ulaşınca kahvaltı yapmaya karar verdik. Köftecide kelle paça çorbasını buluncada yumulduk. Erdalın canıda kelle paça çekiyormuş. Bu gün Erdalın bütün dilekleri bir bir gerçekleşiyor. Umarım yaşamı boyunca hep böyle olur.
    Çorbalar ve üzerine içilen 2 şer bardak tavşan kanı çaylardan sonra yola koyulduk ve bitmez tükenmez ciddi rampalarda başladı.
    Terkos gölündeki nilüferler.
    Çeltik tarlası ve leylekler.
    Leylekler havalandı.

Benim çektiğim fotoğraflar burada bitiyor. Bu gezide deniz sezonunuda açmış olduk. Çok keyif aldığım uzun bir gezi oldu. Dönüşte Çatalcadan trene binmeye karar verdik. Gökçeali istasyonunun yanına geldiğimizde karşılaştığımız sığırtmaç (Trakyada çobana verilen ad) 14 Mayıstan beri seferlerin yapılmadığını söyledi. Bu tam bir hayal kırıklığı oldu. Dün Sirkecide bilet satışa sordum. Bu haber gerçekmiş ve ne zaman seferlerin başlayacağı belli değilmiş.
    Sonunda Çatalcaya vardık. Uzun uğraşlardan sonra hepimizin otobüse binemeyeceğine karar verip Bahadırı otobüse binmek üzere bırakıp Erdalla birlikte yola koyulduk. Yolda emniyet şeridi yoktu ve sık sık geçen kamyonlar insanı tedirgin ediyordu. Karşıdan gelen araç trafiği yoğun olduğundan önümüzü görmektede güçlük çekiyorduk. Devebağırtanı çıkarken sık sık Erdalı bekledim. Erdal kah yürüyerek, kah binerek yokuşu tırmandı. Bu arada sol diz arka tarafında ağrıda başladı. Ambarlı rampasının ilk kısmını çıkıp düzlükte Erdalı beklemeye başladım. Yandaki iş makineleri köpek olabilir diye ürkmeme neden oldu ama sonra ilerideki iki aracı görünce durup yokuşu gözlemeye başladım. Sol elim bisikletin selesinde, sağ elim ise belimde üzerimdeki fosforlu yelekle bekliyordum. Bir ara arkaya baktığımda çalıların arasından kısa giyimli kadınların fırlayıp arabalara koştuklarını sonra çalılıklara geri koştuklarını fark ettim. Meğer kadın kılığındaki erkekler arabalı müşterileri ile pazarlık yapıyorlarmış. Yolda et lokantalarının önünde yaktıkları ateşin başında müşteri çağıran gençler aklıma geldi. İstermisin yoldan geçenlerde benim fosforlu yeleğimi dikkat çekip müşyeri çekmeye çalışıyor diye yorumlasınlar? Erdalda hala meydanda yoktu. Karşıdan gelen beyaz bir Hyundai panelvan yanımda durdu ve şoför buyrun gelin deyince tamam dedim işte yanlış anlayan birisi inşallah ardından flashlarda patlamaz. O arada erdalı gördüm arabada. Gelen Özkan Beymiş. Erdalın bisiklet ile topallayarak yürüdüğünü görünce Avcılara kadar götürmeyi teklif etmiş. Sağolsun bizi menekşe istasyonuna kadar götürdü. Orada fotoğraf çekerken treni kaçırıp 40 dakika sonraki trene bindik. Erdala bize gidip benim bisikleti bıraktıktan sonra kendisini arabayla bırakabileceğimi söylesemde kabul etmedi. Bu turu her ne pahasıına olursa olsun bisiklet üzerinde bitirmek istiyordu ve bitirmiş. Bahadır çatalcadan otobüs ile Yenibosnaya oradan metro ile Zeytinburnuna ve tramvayla Kabataşa giderek evine doğru yola çıktı. Her iki yol arkadaşıma, Özkan Beye, turumuzu ilgi gösterip izleyenlere teşekkür ederim. Bir başka turda birlikte olmak üzere hoşçakalın.

20. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Harika bir, her bir fotoğraf ayrı bir keyif sunuyor. Deniz sezonunu da açmışsınız.
    Hayırlısı olsun... Yol tecrübelerinizi paylaştığınız için de çok teşekkürler.
    Yüzünüz hep gülmüş, ne güzel...

Orhan Kılıç ve erdal ırmak bunu beğendi.