en sonunda colnago :)

Scudo

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
Beyaz çok daha güzel bence.Yada altın sarısı gidon bantlarımı çok kötü :) Bilmiyorum ama beyaz her zaman daha sık ve asil duruyor.İşiniz zor.

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
tavsiyem ilk fotoğraf, tek sorun ile sele hood ile aynı renkte olsun ve gidon sargısıda kablolar ile, gerekçemi açıklamam gerekirse, sizin kadronuzda kromajlı bir kısım olmadığı için biraz daha dikkat çekici olan beyaz zemin üzerine lacivert* yazılı bir decal daha canlı gösterecektir bisikleti, fotoğraftaki gibi beyaz sargı ve kablolar kullanırsanız çok yakışır, sele tercihiniz çok önemli oda bir soraki basamak olsun turbonun süet olarak gecen modeli böle bir bisiklete yakışacaktır hoodlarda fotoğraftaki gibi olursa

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@tansu berkay

Rica ederim.. O zaman bence 70'lerin sonu veya 80-81 senelerinden olduğunu varsaymak yerinde olur. Ön maşanın komple krom kaplı olması normal; ama bu tüm maşanın çıplak krom bırakıldığı anlamına gelmez. Orjinalinde bacakları boyalı olabilir. Maşanın çok yakından ve çok net (makro ile) fotoğrafını çekebilirseniz belki birşey söyleyebilirim. Bence çok büyük ihtimal orjinal görüntüsü benim gönderdiğim bisiklet gibiydi. Kısa bir araştırma sonucunda BB üzeri vites kablolarının Colnago'da en azından 70'lerin sonuna kadar devam ettiğini öğrendim. Fren bağlantıları da eski tip somunlu; bu da kadronun 80'lerden olmadığını gösteriyor. (dediğim gibi arka aktarıcının orjinal olma ihtimalini zorlayarak en fazla 80-81 belki..) Ama 80'de de Colnago pantolu seat-stay capler gelmiş (Sizinkinde yok) Öte yandan fork crown'da yonca yanında Colnago yazısı da 76 sonrasını işaret ediyor. Yani tarih çerçevesini baya daralttık. Ama bunlar modelin Super olduğunu varsayarsak geçerli ve öyle olsa bile bu kurallara istisnalar olabiliyor..

Hangi decal setin daha iyi duracağına gelince; bir kere restorasyon işinde hangisini sevdiğinizden daha önce hangisinin doğru olduğuna önem vermek gerekir. Çünkü özellikle klasik ve antikada "doğru olan" güzel görünür. Birinci fotoğraftaki beyaz zeminli logolar çok daha yeni; o decal'ler 80'lerde başlıyor ve şu an üretilen Colnago'larda halen kullanılmakta. O yüzden aslında anlayan birine daha sıradan görünür.

Hood'ları dükkandan bulmanız zor, internetten bakarsanız çok rahat bulursunuz.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
ön maşa boya altı kromajdı detaylı fotoğraf çekmedim ama ben orjinal halindede kromaj olabileceğini düşünüyorum bunun nedenide krom kalitesinin iyi olması zımpara izlerinin olmaması yer yer atmalar dışında sorun yoktu, ama ben rahat duramadım :) ve tekrar kaplattım ve sonuç :( pek iyi değil bakalım bir kere daha maşayı birilerine emanet edebilmeyi göze alırsam bir deneme daha yapabilirim.bu arada maşayıda boyatsammı acaba seceneklerini düşünmeye başladım bu noktada yönümü halen seçemedeğim için biraz beklemem gerekecek :)

(link)

buda biraz toparlanınca ne olucak acaba resmi :)

(link)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
hoodslarda tamam sayırlır:)kavucuk, sıfır ve kullanılmamış. şimdi decalleri çözmek kaldı birde aynakolu campagnolo record bulabilirsem değiştirebilirim.buradan elinde olan satmak isteyen yada benim ayakol ile takas isteyen varsa tekliflere açığım.
(link)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
frenlerin ön temizliği bitti

(link)

boya sonrası

(link)

• Beğen
Tepkiler: Osman D.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
temizliğe devam :)

(link)

(link)

(link)

colnago ve colombus etiket siparişleri gelene kadar bu temizlik işleri bitirmiş olucak umarım :) daha sonra etiketler kadroya yapıştırılacak ve tekrar üzerine vernik atılacak merak edenler için hangi decal seçtiğim süpriz olsun :)

(link)

colnagodaki en sevdiğim ekipmanların başında gelen jantlardı ve biraz temizlik ile neler sakladığı dahada ortaya çıktı :) (biraz daha ince temizlik yapacağım )

(link)

(link)

(link)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
tamam sayılır diye başlamamın nedeni buydu :) ama tahmin etdiğimden daha iyi uydu. yarın resimlerini paylaşacağım.üst kablo girişi haricinde oldukca iyi gözüküyor.ve tabiki orjinalini bulduğum anda değişecekler.ama amber renk yada bu tonlarda bulmak oldukca zormuş :)

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@tansu berkay

Fena görünmüyor! Uymuş gibi. Gevşeklik de yoksa güzel ;)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
@Burçak Erbil

gevşeklik hiç yok :)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
Colnago yavaş yavaş ayağa kalkmaya başladı, ön maşayı kadro renkine boyamaya karar verdikden sonra kadro renki ve maşa renki boya aynı olduğu halde arasında ton ve parlaklık farkı çıktı bunu çözmebilmek için boyayı aldığım yerle görüşüp bir deneme daha yapacağım bakalım olmassa artık yapacak birşey yok :)

(link)

(link)

(link)

(link)

bu hali ortaya ne çıkacağı ile ilgili biraz ipucu verdi :) bu arada yonca ve colnago yazılarının içleri etiketler geldikden sonra uygun renklere boyanacak bu bilgiyide dikkatli takipciler için vereyim :)

(link)

(link)