Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En Sonunda !2014 FOCUS CULEBRO 4.0

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Tolga Çelebi tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır (yaklaşık bir sene ) yaptığım araştırmalar sonucu yol bisikletimi aldım :) Üsküdar'da oturuyorum ve tüm Focus bayilerini gezdim ve bisikletimi Beşiktaş'taki Bike&Outdoor mağazasında buldum ve kadro boyuda uygun olunca 2200 TL'ye ( wellgo pedal hediyeli :) ) nakit olarak hemen kaptım ;)

Bu fotoğraf bisiklet hazırlanırken çekildi.

[​IMG][/url][/IMG]

Bu fotoğraf Barbaros Meydanı'na inerken sağdaki Burger King önünde çekildi.(Tabi bu aralar yokuştan inmeye cesaret edemedim :p )

[​IMG][/url][/IMG]

Bir kaç sürüş denemesinden sonra eve geliş bu aralar biraz zorlandım çünkü dropbar'a alışamamıştım yavaş yavaş alışmaya başlıyorum zaten :rolleyes:

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

Ve artık yol bisikletçisiyim tabii ki amatör olarak yavaş yavaş kendi çapımda arkadaşlarımla ve kardeşimle kısa turlar yapıyoruz zaman geçe geçe daha iyi yerlere gelirim umarım. Bisikletten memnunum bir kaç hafta sonra vites ayarı kaçarsa onu yaptıracağım vs vs. Size dropbarla ilgili ve yol bisikleti ile ilgili sorularım var onları sorayım öncelikle.

1) Belimde sırtımda kalçamda bacaklarımda vs. hiçbir ağrı yok ama nedense boynumda var ama galiba o yol bisikletine 2 kere bindiğim için. Herhalde geçer bir kaç haftaya çünkü sele ayarı,kadro boyu doğru.

2) Bu DropBar'da tutuş pozisyonunda fren sorunu yaşıyorum fotoğrafla anlatayım hemen freni %100 yapamıyorum ve birazda elim acıyor.Sizde durumlar nasıl ?

[​IMG][/url][/IMG]

Bu kadar arkadaşlar okuduğunuz için teşekkürler.Yardımlarınızı bekliyorum :)

NOT ; Donanım bilgilerini unutmuşum bisiklet göbekler dışında full Shimano Sora 3500 ( yeni nesil seri) şu anda pek sorun yok.

2. Özgür R

Özgür R Karanlık Taraf

Seviye:
    Öncelikle hayırlı olsun..

Donanım bilgilerini de yazabilir misin..

Tolga Çelebi bunu beğendi.
  3. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Özgür R bunu beğendi.
  4. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Siyah ve kırmızının muhteşem uyumunu harika bir tasarım ile buluşturan enfes bir bisiklet. Güle güle kullanın :)

5. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

6. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    son resimdeki gibi fren skmaya calisirsan tabiki eliniz acir normaldir.
    biraz asagidan kavrayin drop bari bitim mesafesinden.

fren cubugunun ucuna ilk 2 parmaginiz gelecek sekilde tutun drop barin kisminida.
    tam kavis kismindan daha dogrusu

Tolga Çelebi ve Tolga_Cr32 bunu beğendi.
  7. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bisiklet. iyi günlerde kullan Tolga.

Üstten tutuş pozisyonu ki %99,998 oranında hep oradan tutacaksın, ani frenleme yapamaz, bu nedenle durmadan daha önce hafif fren yapmaya başlamalısın. Tabi bu konumda bile güçlü basarsan yine sağlam durur, zamanla elin, parmakların güçlenecektir.(frenler kaliteyle de alakalı tabi, sora ile dura ace ne farkeder diyen adamlar var, sen farkı anlayamaz mışsın da falanda filan da, bariz farklı. üst sınıflarda fren daha yumuşak ve etkili.)

Boyun ağrısı ilk başlarda normal, ancak alttan tutarsan çok artar. Üstten tutuşta fazla olmaması gerekir. Çok yatmak zorunda kalıyorsan ve boynun ağrımaya devam ederse bu kadro boyunu büyük almışsın anlamına gelebilir. Yol bisikletlerinde küçük ölçü tavsiye ediliyordu, biliyorsun. CAAD 8 54 bedendi, şimdiki bisikletim 52 ama 50 bile alsam rahatsız etmezmiş, görüyorum.

8. Efecan UZUN

Efecan UZUN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle pedallayın inşallah :)

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun Tolga gayet güzel.
    Yaşadığın iki sorunu da bisikleti aldığımda bir hafta boyunca yaşadım. Boynunun ağrımasının nedeni eğik durduğun için başın sürekli yukarı doğru bakıyor çıkmadan önce biraz sağa sola yukarı aşağı boynunu ısıt bir haftaya alışırsın fren sıkma konusu da aynı elinin alışması lazım.

Berke ve Uras Cumhuriyet bunu beğendi.
  10. Tolga_Cr32

Tolga_Cr32 Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Adaş bisikletin çok güzel iyi günlerde pedallamanı dilerim,

Boyun ağrısı başlarda bende de vardı, Berke bey'in de dediği gibi kısa zamanda insan alışıyor.

11. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Güle güle kullanın, mat siyah ve kırmızı bisikletlere güzel gidiyor

12. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tolga boynunun ağrımasının sebebi eğik bir sürüş pozisyonunda önünü görebilmek için yukarıya doğru bakman. Bir süre sonra boynun alışır. Hayırlı olsun, kazasız belasız, güzel günlerde, arkadaşlarınla dostlarınla eskisin :)

13. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Haklısınız bende gözlük kullanıyorum ve gözlük üstünden bakıyorum ama tabii bu biraz tehlikeli en iyisi biraz boyun egzersizleri ve zaman :)

Aytuğ Ş. bunu beğendi.
  14. fatihtemizer

fatihtemizer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.Renk ve tasarım olarak çok hoş.

15. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Nazara geldik herhalde bisikletin ön tekerini çıkarmaya çalışırken fren ayarını bozduk ( ön fren için ) biraz yapmayı denedim ama yapamadım mahalle bisikletçisine götüreyim bir :)

16. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Arkadaşlar nazara geldik herhalde :) Ön tekeri çıkarmaya takmaya çalışırken bisikleti ufakça düşürdüm ve tekerlek kitlendi bende neden kitlendiğine baktım ve fren ayarı kaçmış pabuçlar çok baskı yapıyor janta vs.vs. bunları gördüm :) Alyanı aldım elime yapmaya çalıştım ama olmadı çünkü teknik bilgim fazla yok teorikde olsa bile :) Mahalle bisikletçisine götüreceğim yarın inşallah ucuz bir maaliyete çözülür.

İşte tel barizce kısa çekmeye çalıştım ama gelmedi aşağı bende sıktım orayı tel az geldi ve tabiiki gevşek oldu ve ayar olmadı.

[​IMG][/url][/IMG]

Buda pabuçlar bunlar da ayarsız inşallah olur

[​IMG][/url][/IMG]

Son olarak kolay birşeyse yapabileceğim(başlangıç seviyesi için) bir işse önerilerinize açığım.

İyi akşamlar,iyi geceler.

17. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Hayırlı olsun güle güle kullanın. Fren ayarı gerekiyor sanırım. Bu teknolojiye yabancıyım ancak eski tip yol bisikletlerinde ki gibiyse fren teknolojisi mekanizmayı tutan uzun bir vida ve vidanın devamı da maşanın arkasına gidiyor olması lazım. Yanlışın varsa affola. Maşanın arkasındaki somunu gevşetip fren mekanizmasını (Pabuçları) jant ile arasındaki mesafe istenilen ve eşit aralıktaki mesafeye getirildikten sonra maşa arkasındaki somun tekrar sıkılır. Ama bu benim anlattığım yaklaşık 20 sene önceki bisikletlerdeydi. Sadece yardım etmeye ve fikir vermeye çalıştım. Hatam varsa kusura bakmayın. :)

18. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yardımınız için teşekkürler ben bugün götürdüm mahalle bisikletçimize yol bisikletine yabancılık çekmedi o teli ayarladı aşağı kadar çekti fren sorunu kalktı ama bu seferde fren pabuçlarının bir tanesi janta temas halinde o sorun içinden sonra gel bakarız dedi jantta galiba ayarsızlık var dedi ama nedeni sanırım benim lastiği takamam oluşumdan :)

19. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bir sorun varsa eğer bunun müdahalesinin hemen yapılması lazım. Sonra bakarız mantığını ben hiç anlamıyorum. Akord bozuksa akord edilir. Fren bozuksa ayarlanır. Tel sıkıntılıysa o yapılır ve bisiklet teslim edilir. Ben para ödemem bisiklet servisi bana öyle dese.

20. Tunç Tuncay

Tunç Tuncay Forum Üyesi

Adı:
    Tunç Tuncay
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    en alttakı fotoda fren bacaklarını üzerindeki küçük allen başlı somunu çevirerek biraz açabilirsiniz pabuçlar arası mesafeyi o somun tek 1 fren pabucunu açar yada kapar böylece tekerinizi ortalayabilirsiniz paçuların arasında