En Rahat Sele Hangisi?

CevdetÖZTÜRK

Aktif Üye
Tepki
44
Herkese Slmlar
Bisikletin üzerinde gelen San Marco Ponza K sanırım yarış selesi.Fakat 2-3 saatlik kullanım sonrası artık popomu hissetmiyorum.Bana acil bi yeni sele lazım en rahatından ağırlık önemli değil uygun fiyat olsun yeter.

http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_26301_2.jpg

bu rahatmıdır 15$ fiyatı var.

Scudo

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Rahat sele yoktur, nasırlaşmış popo vardır :D
Belki jelli seleler rahat olabilir ama onlarda 1 kg. var sanırım :)

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
hem ucuz hem kaliteli hem hafif hemde normal rahatlık ta bi sele istiyorsanız VELO diyorum

idinc

Üye
Tepki
15
İsim
Rehber İhsan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En rahat sele aşağıdaki olsa gerek; zira erkeklerin bisiklet selesinin üzerine 30dk-1saat oturması ve bu arada pedal çevirmesi sonrasında hem makat kısmında hem de c. organlardaki uyuşma kahredici oluyor.
Bu sebeple uzun etaplı yollarda aşağıdaki resimde görebileceğiniz sele çeşidi çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü sele de en önemli nokta, selenin c.organa baskı yapmamasıdır, böylece uzun soluklu ve uyuşma olmadan bisiklete binme rahatlığı söz konusu olacaktır.
Aşağıdaki sele tipini kullanan arkadaşlar varsa ve de tecrübelerini paylaşırlarsa, birlikte istifade ederiz. Yukarıda saydığım rahatsızlıkları vermeyen bir sele çeşidi arayışı içerisindeyim.

(link)

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
@johncena

Forumda sele bölümü varda ben mi bilmiyorum? Bölümün linkini verirmisiniz?

Pardon, konu eskiymiş üstteki mesajı görünce yeni sandım. birisi hortlatmış. Bende ağrıdan müzdarip adam atlayıverdim.