Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

en mutlu ilk sekiz ülke

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Burak Taha tarafından paylaşıldı.

1. Burak Taha

Burak Taha Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar dün sabah gazetsinde şöyle bir yazı okudum ve sizinlede paylaşmak istedim:
    dünyanın en mutlu ilk 8 ülkesi;
    1-DANİMARKA
    2-PORTO RİKO
    3-KOLOMBİYA
    4-IZLANDA
    5-K. İRLANDA
    6-İRLANDA
    7-İSVİÇRE
    8-HOLLANDA

TÜRKİYE 97 ülke içinde 60. sırada bulunuyor.:eek: :eek:

2. ceyhun555

ceyhun555 Aktif Üye

Seviye:
    ya en mutlu onlarsa :S bızım ewde mutluyuz :Dama turkıye 60 sırada nasıl oluo :D:D:D:D:D:D

3. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    Danimarkalıların İsveç ve Norveçlilerden hiçbir farkı yok, onlar listede olmazken Danimarka birinci sırada. Kolombiya binbir farklı sorunun içinde 3. sırada. Türkiye de 60. sırada öyle mi... 60 ile 61 arasındaki farkı ve bu listenin neye göre hazırlandığını bilmek isterdim.

4. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    İstatistikleri işte bu yüzden sevmiyorum.Hazırlayandan başka hiç kimse bilmiyor neye göre hazırlandığını...

5. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    bildiğim kadarıyla danimarka ekonomik olarak kendi kendisine yeten ülkelerden birisi porto riko ve kolmbiyada yaşamın en rahat en dingin olduğu ülkelerden hatta dünyanın en uzun yaşayan insanları porto rikolular ama sıralamayı hangi parametreleri göz önüne alarak yapmışlar bende merak ettim

Genar Batur bunu beğendi.
  6. Burak Taha

Burak Taha Kıdemli Üye

Seviye:
    Listeyi sabah gazetesinden aldığımı belirtmek isterim..Ama hangi günün gazetesi olduğunu çıkaramadım

7. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    valla şahsen ben cok mutluyum :D

8. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Porto Riko? evet amerikanın sömürgesi, senatoda bile temsil edilemeyen, hiçbir geleceği olmayan, insanlarının kaçacak delik aradıkları bir ülke. müthiş

Kolombiya? Söyleyecek bir söz bulamıyorum, ben diyeyim FARC'ın kaçırıp da yıllarca ormanda tutsak aldığı insanlar, siz deyin rüşvetçi politikacılarla işbirliği yapan kokain lordlarından bezmiş halk. pes

Kuzey İrlanda? Allah aşkına be, yuh. IRA uyanıcak diye hop oturup hop kalkıyorlar. Kraliçe'nin uyanıp da Royal Ulster Constabulary'i tekrar kaldıracağı korkusu, diğer yanda yok RIRA yok PIRA diye Irish Republican Army'i hortlatma çabasındaki etnik İrlandalı, amerikan vatandaşlarının çabası, Armalite silahlarına tekrar sarılıp da ¨İngiliz domuzu¨nu vurma hayalleri kuran internet silahşorları (!) duruyor ve bu ülke dünyanın en mutlu ülkeleri arasında?

Gece gece iyi eğlendim ha :D:D

9. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kİm bilir hangi yüzbinlerce kişiye hangi bilim adamları hangi soruyu sormuştur... Saçmlık.

10. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Benjamin Holst, a Danish journalist, said that Denmark's high suicide rate - the second worst in Europe - and a recent rise in xenophobia should make people question just how content Danes were.

"I'm not sure about these studies and I really wonder about the suicide rates in Denmark," he said. "I mean is it that we're so happy we kill ourselves? I really wonder about that."

http://www.independent.co.uk/news/w...worlds-happiest-country--official-410075.html

11. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla ülkeni seviyorsan en mutlu ülkedesindir ;) ama bana kalırsa biz ilk sekize girecek kadar güzel bir cografya da kardeşce yaşamaya çalışır insanlarız ;)

Burak Taha bunu beğendi.
  12. kıvanç kaynak

kıvanç kaynak Forum Demirbaşı

Seviye:
    hollanda ve isviçre bizden daha mutsuz pis bi ülke ayrıca burda nufusun çeyreğinden fazlası türk olduğunu unutmamamız lazım