En İyi Yol Bisikleti Siteleri

Campagnolo

Üye
Tepki
67
Hadi bakalım ne varsa elemanlar da var diyelim , zaman içinde forumun istatistiklerini sallayacak yeni bir topic açalım.Bu bölüm daha da şenlensin.
Yurtdışındaki en iyi yol bisikleti ve ekipmanlarını satan siteleri burada toplayalım , hepimizin ufku açılsın yeterli ilgi olursa ilerleyen zamanlarda bu sitelerden parça getimenin püf noktalarını da yazacağım.
İlk ben başlıyorum , şimdiden sizlere iyi seyirler.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

A.B.D kökenli olduğum için ben bu sitelerden sorunsuz parça temin ediyorum.

Birde Avrupadan bir site önereceğim

(link)

NOT: Bu sitelerde üst düzey parçalar mevcuttur , şimdilik gerisi sizler kalmış...

Boş geçmeyin ellerinizi de çırpın bi zahmet , yaptıklarım yapacakların teminatıdır sıkı durun bu bölümü el birliği ile uçuracağız durmak yok.

Abdülhamit Nejat KURAYNİ

Scudo

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
çok teşekkürler süper gaz oldu.. bi yandan da moralim bozuldu aslında dehşet bisikletler ve malzemeler var... teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: 42FY

Campagnolo

Üye
Tepki
67
@deli kadir
Daha dur arkadaşım sadece sitelerin % 10 ' u kadarını yazdım birde bunlardan gümrüğe takılmadan parça getirmenin o kadar kolay yolları varki dudağınız uçuklar.
( Düşük fatura için yalvarma veya yurtdışındaki tanıdığınıza göndermeden hariç )
Forum sakinlerinin değerli siteler hakkında çalışmalarını bekliyorum.
Çok yakın bir zamanda bu bölüme bende, talip olacağım şimdilik dataları oluşturuyorum.
Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için olmalıyız , sakın moralini bozma her Türk gençi bu ekipmanları hak ediyor üstelik ülkemizdeki fiyatlardan çok çok daha ucuza.
Abdülhamit Nejat KURAYNİ ;)

• Beğen
Tepkiler: 42FY ve MertSayın

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
@Campagnolo

adres "www.bellatisport.com" muş, bir harf hatası var sanırım. Çok teşekkürler bu siteler için gerçekten bakmadan geçmemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Campagnolo

Campagnolo

Üye
Tepki
67
@MertDokur

Aynen yazdığın gibi sadece harf hatası ilgine sonsuz teşekkürler umarım modlar bu konuda yardımcı olurlar yani ''e'' harfini ''a'' yapacaklar .

(link)

Colnago Extreme Power kadromu oradan almıştım !.

Abdülhamit Nejat KURAYNİ

• Beğen
Tepkiler: MertDokur

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@Campagnolo

Selam ben de daha önce yurtdışından parça getirmek başlığıyla konu açmıştım ama süreklilik olmuyor ,özellikle yol bisikleti parçaları benim de ilgilendiğim bölüm.Özellikle parça getirmekle ilgili püf noktaları vd konularda paylaşıma özellikle şu süreçte ihtiyacım var.Sözgelimi aradığım parçaların çoğu İtalyan kökenli olmasına rağmen,üreticilere yazdığım maillerde bana özellikle İngiliz sitelerini önerdiler;incelediğimde ürün çeşitliliği, güvenlik ve güvenilirlik izlenimi,fiyat -performans açılarından tatmin edici göründüler.Bazı arkadaşlar Almanyadan bazı siteler önerdiler.Bir de tüm bunların bir karşılaştırması yapılabilse ( örneğin Abd, avrupa ,ingiltere,veya uzak doğu) iyi olur.Bunlara gümrüklerdeki olası sorunlar,ödeme ,gönderi,ve güvenlik konuları da eklenebilir.
Bu aralar araştırma,inceleme kıyaslama aşamasındayım,konuyla ilgili detay ve seçenekler çok bu yüzden karar süreci uzayıp gidiyor.
Konuyu yeniden farklı biçimde açmanıza sevindim, teşekkürler.

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
İngiltereden bildiğiniz siteler varsa önerebilir misiniz? daha makul ve özellikle eski parçaların olduğu bir site biliyorsanız çok makbule geçer.

Campagnolo

Üye
Tepki
67
@eros3

Ayıp ettin arkadaşım sana yardımıcı olmak bize şeref verir .
Ben uzaktan açtığın konuyu izlemiştim fakat konunda senin yazdığın yazılar haricindeki cevaplar beni tatmin etmediği için size gereken cevabı yazmamıştım bu durum için sakın kusura bakma.
Şimdi buradan birkaç tiyo vermek ile işe başlayayım !
Şipariş ettiğiniz malın fatura bedeli hiç önemli değil önemli olan malı hangi firma ile Türkiye ye getirdiğiniz ve o firmadan kimleri tanıdığınız.
Örneğin ;
DHL ile shipping yaparsanız yandınız demektir çünkü mal kesin gümrükte !...
Fakat buna mukabil UPS veya FEDEX ile malı getirirseniz ve o firmaların Atatürk Hava Limanındaki çalışanları ile ilişkileriniz kuvvetli ise mal bedelinin fatura miktarı 2.500 Euro olsa bile parçanız kapınız da demektir. ( Ben 2008 Colnago Extreme Power kadroyu bu yolla Ülkemize soktum yani gümrüksüz )
İleride ben bu firmalardaki arkadaşlarımın onayı ile sizlere buradan irtibat için gerekli isimleri ve telefon numaralarını hepinize bildireceğim.

Abdülhamit Nejat KURAYNİ
Forumdaki İstanbul Anadolu Yakası Her Cumartesi Pazar Saat 09:00 da topicinin çekirdek kardosu elemanı.:rolleyes:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Campagnolo

Yukarıda yazılanlara katıldığımı söyleyemeyeceğim. Çalışanlarla ilişkiniz ne düzeyde olursa olsun bu, hiçbir zaman size gümrüksüz mal çekebileceğinizin garantisini vermez. Çünkü malın gümrükte tutulup tutulmaması tamamen gümrük memurlarının inisiyatifindedir. Gümrük memuru isterse malı gümrükte tutma, paketi açma, gerekirse masraf çıkarma ve evrak talep etme yetkisine sahiptir.
Diğerlerini bilemeyeceğim ama proforma fatura ibraz edildiği takdirde UPS zaten 10.000 dolara kadar numune mal taşıyor. Gümrüğe takılır demiyorum, takılmayabilir de. Ama takılmayacağının garantisini vermek kimsenin inisiyatifinde değildir. :)

Campagnolo

Üye
Tepki
67
@Zuhâl

Atatürk Havalimanın da Gümrük memurluğunu o firmalar için , firmanın kendi çalışanları yapıyor.
Tabiki legal yol olarak yazdıklarınıza katılmamak elde değil.
Fakat gerçekler de kural olarak benim yazmış olduğum gibi işliyor.
Herkese iyi forumlar.

Eee yokmu başka site tavsiyesi yapacak arkadaşlar ?

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Yurtdışından mal getirmek istiyorum, ama daha önce hiç dışarıdan ithal mal getirmedim o yüzden biri bana yardımcı olabilir mi? bu gümrük işleri nasıl işliyor..? :)

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Selam,bellatisport sitesini inceledim güzel seçenekler var ve bazan aradıklarını tek bir yerde bulmak en iyi çözüm gibi geliyor ; ancak daha önce başka bir İtalyadaki bir firmanın sitesiyle yazışmalarım sonucu olumsuz bir izlenim edinmiştim,kısaca çok güzel ürünler ürettiklerini ama pazarlama ve müşteriye dönüşlerde sorunlu olduklarını düşünmüştüm ,tabi genelleme yapılamaz .
Sizin bu siteyle olan deneyiminiz nedir her açıdan değerlendirirseniz sevinirim.
Mesela İngilteredeki sitelerde vat indirimi yapılıyor Türkiyeye satışlarda ama İtalyada bu tür bir indirim yok sanıyorum.
İlgili yerlerde bir tanıdık olması iyi olurdu ama çoğu kişinin böyle bir şansı da yoktur doğal olarak,öneriler yaparken bunun dikkate almak gerekir sanırım.
Son olarak açtığım konularda yeterli yanıtlar gelmese de özelden iletişime girdiğim erhana ve bachıbozuk bana oldukça faydalı bilgiler aktarmışlardı.
teşekkürler...

Afe4

Üye
Tepki
30
Liste iyi guzelde biraz eksik olmus bendende bir iki ilave.
(link)
Triathlonla ilgilenenlerde:
(link)
(link)

Campagnolo

Üye
Tepki
67
@Doubleplay

İlk düzügün bilgi sizden geldi , nede olsa bilgili olmak iiii bişi dimi :D
Gönülden tebrikler !.......................

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@Campagnolo

Merhaba kusura bakmayın ama diğer yorumların ne gibi eksikleri veya yanlışları var pek anlayamadım..Konu başlığı açıldıktan sonraki sitelerin çoğu alışverişle ilgili görünüyor ve ben de bu açıdan değerlendirmiştim ve aslında ihtiyaç duyduğum bilgi de bu yönde idi.Ayrıca sitelerin adını vermek dışında mesela alışverişle ilgili ise kullanıcı deneyimleri de eklenmeli ve ipuçları ya da pratik bilgiler belirtilmeli. Ben de sık kullandığım çeşitli siteleri ekledim ..
Genel
roadbikereview
pezcycling
cyclingnews

test,antrenman ve teknikle ilgili
roadcycling
bicycling
quickreleasetv
analyticcycling

Hafifleme ile ilgili
weightweenies
fairwheelbikes
light-bikes.it

Resim,video ,forum vd
welonews.com
bikeforum.net
bike-tv.at
eurobike

Bakım ve tamirat
parktool

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
ebay bütün sitelerin atasıdır, şimdi almanya, ingiltere ve italya'daki sitelerden alışverişler her zaman zor olacaktır, dahası onlar bu gümrük meselelerini bildikleri için Türkiye'ye siparişte zorluk çıkarırlar, size önerim Ebay'deki taiwan, singapur ve çinli satıcıları bulmanızdır, bu sayede bh, giant carbon frameleri 700 dolara satın alabilirsiniz, shipping ise yalnızca 50 dolardır ve 7-14 günde teslimat garantisi vardır, ayrıca buradaki satıcılar GIFT, yani hediye seçeneğiyle, faturasız gümrüğe takılma riskini neredeyse yok ederler, Amerika'lı ve worldwide gönderen satıcılar ise yüksek shipping maliyetleri nedeniyle özellikle Türkiye'ye göndermekten kaçınırlar,

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru
Tepki
22
bende bir kaç site ismi eklemek istedim

(link)

(link)

(link)

Yurt dışından daha ucuza parça ve bisiklet temin etmek tabiki güzel hatta serbest piyasa diye bir olguda var...fakat almayı düşündüğüm birşey ülkemizdeki firmalardan temin edilebiliyorsa ben dışarıdan getirmeye karşıyım nacizhane fikrim...

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
(link) sitesinin newsletter'ına üye olursanız (üyelik ücretsiz), "29 Pro Cycling Secrets for Roadies" adlı elektronik kitabı pdf formatında ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
@Özgür Nevres

ozgur sende bır ıyılık yapta pdf formatını bızlere gonder ugrasmayalım:D

Tepki
0
telefon numaranızı yazabilirmisiniz yabancı bisiklet siteleri hakkında görüşmek ve bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız mutlu olurum