Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En iyi maşa

Konu, 'Arşiv' kısmında bisiklet_manyagı tarafından paylaşıldı.

1. bisiklet_manyagı

bisiklet_manyagı Aktif Üye

Seviye:
    en iyi maşa hangisidirrr sizceee ;)

2. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bütçene,kullanacağın yere vs vs.. değişkenlik gösterir,benim bütceme göre en iyisi xcm :)

3. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    ben yolda bindiğim için sabit maşa kullanıyorum

4. bisiklet_manyagı

Seviye:
    hayırben almıyıcamm saddecee merak ettim arkadaşlarr :d

5. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    bütün markaların kullanım için belli amaçları var . bimi esnemezliğe , kimi uzun ömürlü olmasına , kimi uygun fiyata, kimi teknolojiye v.s.

kısaca iyisi kötüsü diye sıralamak doğru değil bence ama şöle olabilir rock shox,marzocchi,fox , pace,) bunlar üst seviye yani pahalı ve daha teknolojik

rst, sr sountour, zoom, bunlarda daha çok ekonomik daha az maliyeti ön planda tutar. gibi ben böle düşündüm .

saygılar

6. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Evet veynah'a katılıyorum.İyi kötü maşa yoktur.Kullandığın yere göre deişir.Örnek veriyim marzocchi için street tarzında en iyi maşa diyorlar.Ama fox downhill olsun freeride olsun onlarda iyi bi marka.Yani kullandığın alana göre deişiyor.Aynı araba gibi Saleen S7 ile ormana girebilirmisin en ufak tümsekte bile altı vuruyor.Ama güzel düm düz bi yol oldumu çok iyi gidiyor.Yani kısacası Marzocchi-Manitou-Fox-Rock Shox aldınmı ve bakımınıda yaptınmı ömür boyu kullanırsın.Anlatabildiysem ne mutlu bana :)

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ohoo dh yapcam dersin bi maşaları 3.250 dolar bi arkadaş baylaşmıştı bmxe takıcam dersin küçücük kalın bişi street yapıcam dersin zıplamakdan bi hal olursun dj yapıcam dersin gidonu tutman için kendin önde gitmen gerekir mtb ye takıcam dersin herkez hep bir ağızdan fooox der city e takıcam dersin kimse bişi diemez takır tukur ne olduunu anlayamazsın

şaka bir yana kullanım amacı adı altında die bir şey daha belirtmen gerekir bütçe konusu tabiki daha bi önemlidir ...

8. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Yazarken en başında onu belirttim iyi kötü yoktur hepsinin kullanım amacı vardır.Marzocchi street'e iyidir.Fox downhill freeride vs. dedim :)

9. Firochromis

Firochromis Kıdemli Üye

Adı:
    Fırat Çıngı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bence bir de kiloyu gözönüne almak lazım maşa seçerken. Sid çok iyi bir maşa olabilir ama 80 - 90 kg için tavsiye edilmez.

10. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    katılmıyorum kardeş mrzc,fox ,r.shox gibi markalar kendi içerisinde kullanım tarzlarına göre değişen modeller üretiyor ayrım bu şekilde doğru olmaz fox 36 serisi yapmış almount,fr,dh için öneriyor single amortisörler bir yandan bak marzocchi 66 serisi yapmış fr dh için oda single amortisör arkadaşlar bunu böyle sıralamak doğru değil bence ama önce söylediğim gibi kimi teknolojiye esnemezliğe . uzun ömürlü olmasına vede teknolkojik gelişime . kimide ekonomi ve düşük maliyete önem veriyor bunun içinde ekonomik olsun diye üretilen bir amortisörden uzun ömürlü yada az esnemesini yada teknolojik olmasını beklemeyin

saygılar.

Firochromis bunu beğendi.
  11. bisiklet_manyagı

Seviye:
    Çok TeŞekkÜr Ederİm Saolun Yenİ BaŞladiĞim İÇİn ( Yanİ 3 Ay Oldu ) Merak EtmİŞtİm De Hepİnİz TeŞekkÜr Ederİm

12. onuranil

onuranil Bir Tekerin Nesi Var İki Tekerin Sesi Var

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    herkes rock-shox'lardan fox'lardan manitou'lardan falan bahsediyor AMA srsuntour hakkında kimse pek konuşmuyor. bildiğim kadarıyla bu firmanın da üst model çok hoş çok şık modelleri var. son derece kullanışlı modelleri... bilmiyorum ne dersiniz :)

konu hortladı hadi bakalım :hhhhhh:

13. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    2007'de açılıp, neticelenmiş bir konuya psychedelic bir yolculukla bizleri 2016 yılında dahil ettiğiniz için size şükranlarımızı sunuyoruz @onuranil Bey. Sağolun var olun :D

Ayrıca Bisikletlerimden birinde hali hazırda SrSuntour Epicon X2 kullanıyorum hem hafif hem performanslı ama ömrü ne denli uzun zamanla göreceğiz :)

2007 model RockShox Recon 351'imi 2016ya kadar kullandım ve sattım alan arkadaş da halen dağ bayır kullanıyor.

Maşalar servis kitapçığında yazan periyodik biniş sürelerinde (Örneğin Her100 Saatte bir) bakımını ve temizliğini yapar, ömrü dolduğunda keçe, sünger, conta, ve doğru değerde yağını değiştirir , amacına uygun kullanılması şartıyla çok uzun yıllar sorunsuz çalışırlar.

Konudaki şekilde herkes kendi maşasına bakım yapar ve temizlerse, maşanız da sizi üzmez. Bkz: Fox F100 RL - 32mm lik bacak çapı - Detaylı Maşa Bakımı

Deniz bunu beğendi.
  14. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    en iyi maşa. annemin küçükken beni dövdüğü maşadır

DogukanSahil ve Halilibrahim bunu beğendi.
  15. onuranil

onuranil Bir Tekerin Nesi Var İki Tekerin Sesi Var

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  16. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence siz sadece RS ve FOX markalarini duymussunuz, onlara varana kadar ne markalar var daha iyi olan.:)