Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

en iyi disk hangisi

Konu, 'Frenler' kısmında by-tween tarafından paylaşıldı.

1. by-tween

by-tween Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar hidrolik disk firen seti almak istiyorum sizce en iyisi hangisi !
    formula r1 mi ¿
    hope mini x2 pro mu ¿
    magura marta sl mi ¿
    veya önerebileceginiz başka marka varmı şimdiden teşekkürler.

2. Murat Orego

Murat Orego Aktif Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Formula R1'i alma derim. Yabancı forumlarda çok iyi not alamıyor ve sürekli yeni biri R1'ini satıyor. Kısacası çok iyi bir fren olduğunu söyleyemeceğim.

İçlerinde en kalitelisi Magura. Ama ne amaçla alacaksın? Kaç kilosun? Eğer hafif off-road ve şehir için alacaksan Magura Marta serisi işini görecektir. Eğer çok kiloluysan veya yokuş aşağı çok iniyorsan Magura Louise serisini daha iyi bir tercih olacaktır.

by-tween bunu beğendi.
  3. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    formula r1 in ne kotulugu var ben anlamıyorum memnunum ben mesela

by-tween bunu beğendi.
  4. Murat Orego

Murat Orego Aktif Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ayberk kullanıp da memnun olanlar var. Ama benim gördüğüm kadarıyla, yabancı forumlarda, kullananların çoğu memnun değil. Yani Magura'nın daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ben arkadaşım bisikletinde R1'i kullandım ve Magura kadar durdurucu değildi. Magura Marta kullanıyorum ve oldukça memnunum.

by-tween bunu beğendi.
  5. by-tween

by-tween Üye

Seviye:
    yok fazla kikolu değilim 65 kiloyum ve genelde araziden iniyorum almışken en iyisi olsun istiyorum

6. TRD8138

TRD8138 Aktif Üye

Seviye:
    Magura iyi dir.Shimano sorunludur yok yalama yapar yok; çıt,pıt diye ses çıkarır sürekli problem ben profeyonel(3000-6000 euro bisiklet kullanıcıları para dan kaçmayan ayrıca işten anlayan) hiç bir kullanıcıda shimano fren görmedim hep değiştirmişler Magura almışlar ben de değiştirip magura alıcam sana önerim Magura al.

by-tween bunu beğendi.
  7. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    senin yerinde olsam magurayı alırım hiç düşünme al derim

Necati Günüç ve by-tween bunu beğendi.
  8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Magura Louise kullanan bir arkadaşımız disklerindeki ısınma probleminden şikayetçi.

by-tween bunu beğendi.
  9. Murat Orego

Murat Orego Aktif Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Önder, Magura Louise'e ait iki çeşit rotor var. 1. Drilled ve 2. de Ventidisk.

Ventidisk, diğerine göre, daha sağlam ve daha geç ısınıyor.

by-tween, bu durumda Marta yerine Louise al derim. 200 gram ağırlık için ihtiyacına cevap vermeyecek ve fazla yükleneceğin bir şeyi almaya değmez.

by-tween bunu beğendi.
  10. by-tween

by-tween Üye

Seviye:
  11. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    BMX te Formula R1 mi kullanıyosun ben mi yanlış anladım :D
    Frenler bunlar dimi?

Formula R1 ler Formulanın Weight Weenies ler için geliştirği frenler... Yani süper oerformans kategorsinde olmadılar hiç bir zaman... Ve Ufak modifiyelerle problemsiz hale getirilebiliyorlar açıkçası...

Onun dışında Magura Marta frenlerde gene performansa hitap edev hafif frenler...

Ama arkadaşın yazdığı frenler biraz alakasız... Kimse bunu vurgulamamış yazmış bişeyler... R1 lerin karşılığında X2 ler yok Hope Mono Mini Pro lar var ve performansları aynı, yani idare eder seviyede... Magura Martaların etrafında ise X2 ler belki olabilir ama esas olarak Mono Mini ler var ve performansları Xc ve Agresif XC için uygun. FR ve AM gibi alanlarda yetersiz kalacaklardır...

Lousie ise rotorların ısınması ve mineral yağın kaynaması ile performansın düşmesi ile derdi olan frenler... Ve yedek parçası zor bulunuyor... :D

Shimanoya kir atan arkadaşlarhayatlarında kaç tane Shimano fren kullanmışlar hangi modelleri kullanmışlar? Frenlerini kim ayarlamış ?

Avid Elixir sersinin adı neden hiç geçmemiş... Performansı ile oldukça göz dolduran frenler kullanıyorum tavsiye ederim...

Ayrıca Marta Mg leri kullanan kişi sayısı nerdeyse yok gibi herkes Hope ve Formula kullanıyor o sınıfta... Ben olsam bende tercih etmem eğer amacınız hafiflik ise o paraya Formula R1 alın derim...

Amacınız performans ise de Magura Marta (Yada SL de olabilir yaklaşık 40gr fark ediyor), Avid Elixir CR, Shimano XTR (Sade, sıkıntısız ve performanslı), yada Hayes Stroker Gram modellerini tavsiye ederim... Şahsi görüşüm 180-160 rotor kombinasyonudur...

Bu arada Magura Marta Mg lerin manetleri karbon, sadece kaliper ve kol gövdeleri sinterlenmiş magnezyumdan üretiliyor...