Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En HaFiF bİaNcHi ModEli hAnGisİDiR?

Konu, 'Bianchi' kısmında haf_ta_ya_ge tarafından paylaşıldı.

1. haf_ta_ya_ge

haf_ta_ya_ge Yeni Üye

Seviye:
    en hafif bianchi modeli hangisi acaba bilen tecrübeli arkadaşlar yanıtlarsa sevinirimm:D:D

2. deniz çelik

deniz çelik Forum Demirbaşı

Seviye:
    bianchi ultimate

3. haf_ta_ya_ge

haf_ta_ya_ge Yeni Üye

Seviye:
    Saol valla kardeşim kaç gün oldu konuyu açalı bir allahın yorum yazmadı.Peki birşey daha sorcam seni bulmuşken:)bianchi wap hafif midir acaba?

4. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    15 kg kadar...

5. Tolga Erçetin

Tolga Erçetin Kıdemli Üye

Seviye:
    ultimate 13 standart hali ile... ama daha da hafifletmen mümkün. wap ile arasındaki 2 kglık farkın sebeplerine göre onu da en hafif bianchi modeli yapabilirsin. tabii bunlar mtb, racing olarak 8 kilonun altına indiğini iddia edenler de var... bunlar sadece duyum ve kişisel fikirlerim tabii. önüme konuyla ilgili örnek, belge, link falan çıkarsa iletirim...

6. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    yani bianchi mantıksız bir şecim :D

7. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Şu anda fabrikasyon üretim olarak benim bildiğim en hafif Bianchi Campagnolo Record donanımlı 928 Carbon SL. 55 kadro boyu olanı 6.1kg ağırlığında. Amerika fiyatı da yaklaşık ekipman çeşitliliğine göre 8000-10.000 dolar arası değişiyor.

deniz çelik bunu beğendi.
  8. deniz çelik

Seviye:
    bianchi wap 20km den sonra yorar;ultimate 50km den sonra yorar ama xt donanımlı veya xtr donanımlı mavic jant setli bisikletler 300km de dahi yormaz ama enerji almak şartıyla bianchi wap ağır bir bisiklettir 13 kg yukarısı ağırlar gurubuna girer bianchi wap shımano altus-tourney tx series donanım bir bisiklet düşük donanım ağır parçaları vardır tavsiye etmem

9. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba kardeş nasılsın anladık senin kaliteli iyi donanımlı bir bisikletin var. Ama her mesajında herkesi aşağılamaya senin hakkın yok her yerde aynı şeyleri yazıyorsun milleti aşağılıyorsun. Gercekten sinir bozucu bir durum ne sanıyorsunda kendini milleti küçük duruma düşüyorsun? Soruyorum sana wap kaç defa bındınde 20 km sonra seni yoruo pekala yine ben sana soruyorum ultimate'yi kaç defa kullandında 50 kmden sonra yoruo? Şunu unutma burda bisiklet önemli ama kullanıcı bir o kadar önemlidir aceminin eline bir mercedes versen ne hale gelir acaba ?
    Xt xtr mavic jant takımı demişsın bunlarla istediğin kadar yol git yorulmazsın diyorsunda pardon ama bu parcalar kendimi gidecek sonuçta senin buna bir enerji guc uygulaman gerekecek. Her insanın belli kapasitesi vardır bunun üzerine kimse cıkamaz ama sen iddaa ediyorsun her şeyi ben bilirim ben yaparım sen aslında hiçsin be; kimseyi burda küçük düşürme alay etme gibi hakkın yoktur...

10. deniz çelik

Seviye:
    bir kişiyi küçültmektense bisikletimi ateşe atarım; yazdığım yazıları iyi oku kardeşim;sen mi kullandın utimayeyi kullanan kişi çıksın karşıma.Benim bisikletim xt mavic jant donanım değil ki hemde ön yargılı yazmışsın,ben kimleri aşağılamışım be kardeş iftira etmeniz size yakışır mı!arkadaş bana wap alayımmı demiş ben de alma dedim,bunda nevar eşşeeğe at mı diyelim demekki doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış;yani sen ne iş yapıyorsun ki be kardeş sürtünmenin ne anlama geldiğini biliyormusunda elimde bütün bisikletlerin kaç kilometrede yoracağına dair elimde kanıtlar var sürtünme attıkça yorma ihtimali de artar sen hangi okulu bitirdinki acemiyi örnek vermişsin,bisikletin yormasını anlaman için illa bisiklete bimenmi lazım,nerden biliyorsun benim bisiklet kullanıp kullanmadığımı;kimleri küçük düşürmüşüm be arkadaş kendini profeyenel gibi göstermene ne gerek varki bianchi şirketten para mı aldınki insanları sert ifadenle küçük düşürüyorsun,sen ilk önce davranışı öğren de sonra çık karşıma; utanmıyormusun ki kendinden büyük kişileri küçük düşürüyorsun sana yakışıyormu sen beni tanıyormusun ki hiç sin kelimesi yazmışsın;bu forum da kimleri küçük düşürdüysem çıksın karşıma elinden öpeyim herkese saygım vardır senin gibi kimseye hiçsin veya sen kimsin kelimesi yazmadım çünkü milleti küçültecek kadar seviyesiz değilim bu forumu ilgilendiren kişiler beni uyarır sen beni uyarmaya hakkın yok çünkü önce büyüklere nasıl davranacağını öğren sonra çık karşıma öfkeyke insanları ıslah edemezsin sen önce kendini ıslah et be kardaş bu forum da bizden çok iyiyi bilen arkadaşlar var olgun karaktere sahip kişiler varken senin gibi öfkeli kişiler uyarması bu foruma zarar verir

fizikçiahmet ve taxi_15 bunu beğendi.
  11. deniz çelik

Seviye:
    helal be kardeş hem sizlere doğruları söyleyelim sizin için gerçekleri araştıralım, sonra da bizi eleştirenlere alkış gönderin;gerçekten sizlere yakıştıramadım insanlardan bilgi alıpta sonra arkadan vurmak varya beni çok üzüyor,önemli değil sevgimiz ve saygınlığımız herkese ve kinimiz ve saygısızlığımız kimseye değildir

12. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bianchi Wap net ağırlığı Bianchi'den gelen maile istinaden 16,64 kg dır Arkadaşlar, almak isteyenlere duyurulur.Bir ay bu modeli kullanan birisi olarak yeni başlayan arkadaşlara tavsiye ederim yaklaşık 2500km yol yaptım wap ile hiçbir sorun çıkarmadı. 30 km den sonra tourney setle yorulma falanda yaşamadım ayrıca,bu lafıda ilk defa duydum :)

Saygılar

deniz çelik bunu beğendi.
  13. deniz çelik

Seviye:
    istisnalar kaydeyi bozmaz;ben bisiklet markasına göre değil de ağırlıklarına göre yorum yapmak istedim ama marka yazmışım sebebi ise ağırlıklarını bildiğim içindir doğruları yazdığımız zaman çok eleştiri alıyorum bilen kişiler hiç denk gelmiyor,bisikletten alakası olmayan kişiler varya bunlar eleştiri yaptığı zaman sinir oluyorum;gerçekten yanlış bilgilendiriyorsam bu işten anlayan kişiler beni uyarsın lütfen hiç karşılık dahi yazmam sadece teşekkür edrim,zaten bu işin uzmanları genelde özel memsaj gönderirler;sesiz dj gibi millete kendini reklam yapmazlar.
    Eğerki bisikletini seviyorsan o bisiklet senin için en iyiysidir renkler ve zevkler tartışılmaz herkesin görüşüne saygım vardır ama birileri bu bisiklet nasıl dediği zaman o bisikletin hakkı neyse onu yazmak zorundayım çünkü kişileri yanlış bilgilendirmek gerçekten kul hakkıdır,kesinlikle kendimi beğenmiyorum çünkü benden çok bilgili ve tecrübeli abilerimiz vardır

14. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Sayın deniz çelik;

Sizin Bianchi markasına kaşı tutumunuzun sertliği bizim gibi bianchi severleri üzüyor. Mesela ben özellikle Ultimate 2007 aldım. Çünkü seyahat ettiğim yollarda kazı çalışmaları nedeniyle Göbekten yaylı olmayan (Salcano Ephesos) bisikletim malum yerlerimde ağrı yaptı, şu anda iksinide kullanıyorum (şükür kazı çalışmaları bitti) ben Ultimate ile kısa birkaç mola ile 80 km yol gittim. Aynı yolu benimle gelen diğer arkadaşlarımdan birine de Salcano Ephesos'u verdim birlikte gittik, ben o arkadaşa göre yorulmamıştım bile, Sarıyerden Rumelifenerine çıkan o uzun yokuşu ben rahatlıkla çıkarken Salcano Ephesosu kullanan arkadaşım bisikleti uzun bir süre itmek zorunda kaldı. Bisikleti yüksek kadans ile kullanmam nedeniyle (bazen) meydana gelen titreşimleri Ultimate emerken Salcano Ephesos hemen beni hoplatmaya başlıyor. Karşıma bir tümsek, çukur çıktımı, Salcano Ephesos ile ayağa kalkmak zorunda kalırken Ultimate ile hissetmiyorum bile. Ancak hızlanma ve yormama bakımından Salcano Ephesos daha üstün.

Yani hemen şu bisiklet böyle, diğeri şöyle şeklinde yorumlşar yapma yerine nerede ve nasıl kullanmak hedefi olduğunu sormak lazım arkadaşlara.

Masela WAP'ın ağrılığından bahsetmişsiniz. Kilosu aynı olan iki bisikletçiden yokuş aşağı kendilerini saldıklarında üstün olanı ağır bisikleti olandır, yani arkadaşların maddi durumlarını da göz önünde bulundurmak şart.

Size bir sorum olacak: Mavic jantlar ile yorgunluk arasındaki bağı analayamadımi, açıklarmısınız.

15. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hocam bu tur tartısmaalrın kavgaya dönüşmemesi gerekiyor. Simdi bakın o yorar bu yorar böyle birşey yok..!

forumda bir çok kez örneğini verdik biz. Simdi sizin altınıza dunyanın en kral bisikletini verelim, denis manchevi karşınıza çift amörtisörlü bir bisikletle çıkaralım ve sizden 200 km lik yokuşlarla dolu bir dağ etabını tamamlamanızı isteyelim.

Bu örneği veren arkadaş hala aklımda ve inanın yüzde yüz doğrudur. Bu önermesi.

Ayrıca benim salcano ng650 ile yaptıgım durmadan 112 km mesafem var . Yorması gerekiyosa bu yormalıydı. Ama ne hikmetse kimsenın beyenmediği bu bisikleti ben kullanıyorum, üstelik bir aylık bir sürücüyüm yalnız sporcuyum öyle direkt bu işin içine girmedim.

112 kmden sonra bacaklarımda birikin laktik asiti atmak icin uygun bir süre dinlenseydim, boşalan glikojen depolarımı doldursaydım kesinlikle 50 km yi daha rahat rahat cıkarırdım.

Bence kişilerin iradeleri ne bisikletin ağarlığından nede bisikletin şekil şemalinden çok daha üstündür.

yalnızca kişilerin gücü vardır.

Tabi benim şahsi dusunceme göre bu tur malzemelerin önemi vardır ama çokta buyuk değildir. MORAL VE MOTİVASYONUN aşamayacağı engel oldugunu sanmıyorum.

özellikle kavga etmek yerine tartışarak doğru yolu bulmak gerek.

saygılar dostum.

Erol KOLAS ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  16. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    İşin uzmanı 20 km den sonra bu bisiklet yorar diye yorum yapsın ellerinizden öpeceğim.
    Sizin tabirinizle 'Mavic şirketinin' yine sizin bisikletiniz üzerindeki deneysel çalışmaları ne durumda Deniz Bey daha önce böyle bir konu vardı merak ettim şahsi olarak ben gelişme süreçlerini bu deneysel çalışmaların ?

Ayrıca çok afedersiniz insanları yanlış bilgilendirmek demişsiniz siz bu konuda uzman mısınız ki insanları bilgilendiriyorsunuz ; yine affınıza sığınıyorum bilgili insan bu tarz yorumlarda bulunmaz..

Saygılar..

kinetica ve sessiz_dj bunu beğendi.
  17. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    BEn şu mavic jantlarla yorulmama özelliğini merak ediyorum ya

18. deniz çelik

Seviye:
    mavıc jant setleri rulman göbek olduğundan sürtünme daha azdır
    mil yapısı göbeğe dik bağlandığı için esneme sıfırdır. Bu yüzden enerji kaybı çok azdır. pedala basma anında arka göbekte çok yüksek sürtünme oluşur bu yüzden enerji kaybı çok olur.
    Mavic jant setinde göbekte rulman olduğu için ağırlık her tarafa eşit dağılır bu yüzden sürtünme milimuma indirilmiştir. Diğer göbeklerde ise 9 adet bilya sistemi vardır ağırlık sadecene alttaki bilyalara yük bindiğinden ağırlık eşit olmadığından bu durum dahi sürtünmeyi artırır.:in: .

19. deniz çelik

Seviye:
    eşşek bisanla 20 km hızla giderseniz, hiç yorulmadan 100 km gidersiniz.bisiklet hızında belli bir hız doyumuna ulaşmadığınız müddetçe yorulmazsınız. Diyelim ki ağır bir bisikletle doyum hızı 40 km hıza ulaştığında en fazla 50 km ye dayanırsınız.Hafif ve akışı yüksek bir bisikletle 40 km hızda 300 km gitseniz dahi yormaz.Ben kafama göre yazmıyorum bunları ispatlanmış şeyler.yıllardır bu işle uğraşıyoruz.Lütfen emeğimize karşı saygı gösterin... ben üstelik bildiğim kadar konuşuyorum, diğerleri ise bildik bilmedik herşeye yorum yazıyorlar,maksat eleştiri olsun diye ... Bilgili ve mütevazi insan yorumlarında kırıcı olmaz,olmamalı.Her yiğidin bir yoğurt yiyişi farklıdır... bilgiyi paylaşmak için yorum yazanlara daima kapımız açıktır.onun haricinde sırf şahsiyetimi rencide amaçlı yazı yazacaklar benden uzak olsunlar , vesselam....

20. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Yaa deniz arkadaş...Konuşmayayım konuşmayayım diyorum ama zor tutuyorum kendimi...Hangi hafif ve akışı yüksek bisikletmiş bu 300km yormuyor? Sen uzayda falan yaşıyorsunda bizim bilmediğimiz bir teknoloji mi var? Fransa Turunda bile bir etabın maksimum uzunluğu 200-210km..! Adamlar bir etap sonunda bisikletlerinden indiklerinde neredeyse ayakta duramıyorlar..!Heleki 40km ortalama ile 300km gideceksin ve hiç yorulmayacaksın...O zaman hiç harcanma buralarda...Sen 10 Armstrong u cebinden çıkarırsın bu performansla çünki...!

Rulman göbek meselesine gelince...Evet rulmanlar dikey kuvvetlere karşı çok dirençlidir ama yanal yüklerde aynı dirençi ve akışkanlığı göstermezler...Rulman göbeklerin dikey yüklenmede avantajları olduğu gibi bu tip yanal yüklenmelerde dezavantajlarıda vardır. Rulman yada klasik setli göbekler etabın durumuna göre seçilir. Mesela Veledrom yarışlarında ben hiç rulman göbek görmedim...Paraları yetmiyor heralde..!