En Güzel Sollamalarımızı Anlatalım.

BadBoy

Aktif Üye
Tepki
12
bence şansızı zorlamayın..
başıma bi şey gelebilir düşünmezdim bile - eskiden...-)...
şimdi ise - farklı bir düşüncem var..-)

*1 bol heycanlı şans zorlaması mı yoksa 1000 kere çok daha düşük heycanı mı?-))

• Beğen
Tepkiler: Tunahan_06
Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Ethemefendi Caddesinden Bağdat Caddesine inerken 40-50 km/s hızla sollama yapıyorum. O cadde üzerinde yokuş aşağı minumum hızım 30 km/s oluyor. Cidden zevkli oluyor sollamak, özellikle makasa girmek. Bir gün sakata gelmeyiz umarım.

by-berker

Üye
Tepki
11
akşam trafiğinde araçların sağından solundan geçmek bana her akşamustü ayrı bi zevk yaşatıyor her akşam başka macera...

punk_hakan

Üye
Tepki
0
en güzeli arabalar sıraya dizilmişken ve biraz önce yanınızdan hızla geçtikten sonra trafikte beklerken yanından geçmek oluyor.
alınterinin makineyi yenişi çok keyifli:))

coolrap

Üye
Tepki
3
@punk_hakan

evet gerçektende o duydugu hissetmek çok keyif veriyor

kıvanç kaynak

Forum Demirbaşı
Tepki
98
Birgün iki arkadaş yanımdan hızla geçtiler benimle dalga geçiyorlardı onların arkasında yavaş yavaş devam ettim biraz sonra beni unuttular bastım pedala tam ortalarından geçtim ikiside şaşırdı:D

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
imes de stj yaparken. akşamları imesin ordan türkiş bloklarına doğru çok mükemmel bi yokuş var türkiş bloklerında da ışıklar olduğundan trafik ağır ağır akıyo o yokuştan kaptırıp sonrasın arabaların arasından geçip makasa süper olyodu . akşama kadar sanayide staj ypmış çok yorulmuş olmama rağmen bu şekilde eve dönüş tüm oyorgunluğumu unutturuyordu.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
istanbul trafiğinde kullanıyorsanız sollamanın haddi hesabı yoktur genelde :) bir gün boğaz turundan dönüyordum,trafik düşük hızla akıyordu bende ortakoy beşiktaş yolunda gidiş geliş yolun tam ortasına gectim bisikletle herhalde ortaköy beşiktaş araasında 100-150 araba sollamışımdır yaklaşık hızım 25 ila 35 arası değişiyordu :)

NovembrE

Üye
Tepki
31
günlerden birgün Antalya 100. yıl bulvarından eve doğru pedallıyorum ama ne pedallama. yetişmem lazım. orta şeritten gitmek daha kolay oluyor malum sağ seridi şehir içi minibüsleri kaplamıs birden önünüze kırıveriyor. cok sinirlenmistim ve bende aynısını minibüse yapmaya basladım. ilerde ışıkta durduk. içinde 7-8 kadar yolcu war. lambalar sarıdan yesile gecerken o minibüsçüyle bir ara gözgöze geldikten sonra başladık kapısmaya. adam vitesi atarken sesini duyuyorum ama nası basıyor oda ( tabi arkamdan geliyor :D)Bende ölümüne pedalıyorum.3. vitese kadar zorladı. hatta adam gecmek için müşteri bile almadan dewam etti. sonra GARRRÇÇÇ die bi ses geldi 4 taktı ve yanımdan korna çalarak gecti. cok kötü bozulmustum.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
İzmir'deki arkadaşlar bilir.Varyant ve İkiçeşmelik yokuşunu oralardan tırmanırken belediye otobüslerini geçmek.Ayrı bir zevktir.Yolcular bakarlar.İçlerinden yavv be bisiklet bile geçiyor diyorlar.İnişlerde sollama yapmam de (mecbur kalmadıkça) tırmanışlarda çok araç geçtim.(Adamlar manyaklar altınaki araçların 1 ton ağırlıkta olduğunu unutuyorlar)

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
2. gun once bursa malkara- kursunlu arasında bir solama yaptım gercekten cok hostu...

tiki diye tabir ettigimiz bir cocuk ve bir tane kız arabada sarmas dolas gidiyorlardı bayırda gecerken yanımda muzgi sonuna kadar actılar (yolu bilenler bilir cok virajlı ve inis cıkıslıdır) bende tabi bir hısım dogdu ve sansıma tam inise denk geldik o arabasını bagırtıra bagırtıra inise girdi bende yanlarından 63 km ile gectim ve gecitigim gibi bu aralar uzerinde cok calıstıgım pedal hop yaptım ,sansızlıgıma tekrar bayır basladı ve yanımdan tekrar gectiler fakat bu sefer hayretlerle bakarak :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Belediye Otobüsü Yolcu Almak İçin Durdu bende Tam aRkasındaydım...

Birden Geçtim (duruyordu)

Sonra Kaşılaştık Arkamdan Kornaya bastı... (yol Düz) Sinirlendim Yol Verdim Geçti

Yolda Bomboştu. Birden Pedalladım Solladım :D

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
bisikletlerin sollama yapması kanunen yasaktır arkadaşlar. yapan riskini alıp yapsın ama güzel bişey gibi burada anlatıp özellikle daha genç veya bilgisiz arkadaşları özendirip hataya sürüklemesin lütfen.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
6 Arkadaş iddaya girdik..:D niften iniyoruz Yolları iyi bilmem sebebiyle gayet hızlı iniyorum :D Arayı açtım 1. gidiyorum..Hızım güzel..Bi ara ucurumdan ucmamak için arka freni var gucumle sıkıyorum , fren pabucları jantın arasına sıkışıyor :( tabi 20 -30 sn zamanımı alıyo düzeltmek düzeltiyorum birde bakıyorumki yalnızım :D en arkada kalmışım biniyorum bisiklete :D vites 24 te basıyorum pedala bir arayı kapattım tam geçicem adamlar korkuyor sağ tafa ucurum herkez yapışmış sola o şekilde iniyorlar yani bana soldan yol yok :( Biran gözümü karatıyorum hızlı bir şekilde ( 50-55 derece rampa aşağı ) solluyorum onları ve farkediyorumki gerçekten çok hızlıyım :D yol toprak ve yeni açılmış olduğu için çok engebeli arada bisiklet istemeden yerden kesiliyor.Mutluyum guruluyum :)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@Mithrelios

size kesınlıkle katılıyorum. ozellıkle bazen trafıkte duzen dıye bırsey koymuyor kucuk cocuklar

qeqeqe

Daimi Üye
Tepki
35
En güzel sollamam geçen günlerde oldu..
Yokuş bir düzlükte bir kamyonun arkasında sakin bir halde gidiyordum..Adam celallendi bir bütün tozu üstüme attı..Bende sinirlenim karşıdan araba gelmesine rağmen adamı solladım..Sonrada geçtim kamyonun onune yavaş yavaş yoluma devam ettim,adam kornayı kırcaktı basmaktan .:D çok zevkliydi

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@Mithrelios

Bu konuda haklısınız ama önüme benim verimli biçimde ilerlememi engelleyecek bir araç çıktığında sollamaktan çekinmem. Yeri geliyor, önümdeki araç o kadar yavaş gidiyor ki kaslarım bir tuhaf oluyor. Bisikletle sollama yasağının mantığını anlayamıyorum. Sollama yapılacaksa, kurallara uygun biçimde sollama yapılmalı. Sollama yapılırken geçen aracın boyu kadar bir mesafede önüne geçmeniz gerekir. Sinyal de gerekir ama bisiklette bu pek mümkün değil. Ona bakarsanız, bisikletle yük taşımak da kanunen yasak.. Turcular ne yapsın??? Ben su motorundan tutun, bir kaç tane meyve sebze kasasını birden taşıyan bisikletli gördüm.

Bu gereksiz bisiklet kanunları bisiklet kullanımını kısıtlayacak şeyler sadece.. Neyseki bisikletlilerin trafik polisinden ceza yediğini otoyolda kullanmaları haricinde hiç duymadım.

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
bisikletin sollama yapmasının yasak olmasının anlaşılmayacak tarafı olduğunu düşünmüyorum. sollama yaptığımız aracın bisikletin farkında olması çok zor, tehlike anında bisikletin hızlanması imkansız, ayrıca sollama yaparken dıştaki şeritten gelen bir aracın altında rahatlikla kalabiliriz veya iki aracın arasında trafiğin ortasında kalabiliriz. eminim hepimiz yaşamişizdir yola sağdan bağlantı olduğunda geçiş üstünlüğümüzü tanımayan bazı saygısız veya cahil adamlar yüzünden trafiğin ortasında kalakalmak pek de güvenli bir durum sayılmaz. bütün bu riskleri almak yerine yavaşlamak ve şeridimizden gitmek, trafiğin düzenini alt üst etmemek gerekli birşey. yoksa taciz ediyorlar sinyal vermiyorlar vb diye söylendiğimiz araç sürücülerinden hiç farkımız kalmaz, onların da bahanesi, napalım türkiye trafiği böyle bisiklete binmek de tehlikeli olduğundan kaldırımdan gitsinler olabilir.

bisikletle yük taşımak konusunda nasil bir kısıtlama var bilemiyorum ama dediğiniz gibi bir sınırlama varsa sınırları belirlenmeli. biraz araştırayım bakayım.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Evet bir keresinde kavşaktan sola girmek için bölünmüş üç şeritli yolda en sol şeritte giderken arkamda arabaların belirdiğini kask aynamdan fark etmiştim. Şükür ki saygılı davrandılar ve beni paniğe düşüerecek bir harekette bulunmadılar..

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
29 ekimde Delta Bisikletin etkinliği için İstanbul' a geldim. Trenden Erenköy' de indim. Bağdat Caddesi' ne çıktığımda ilk başta zorlanır gibi oldum ama trafik hızlı aktığı için bende hızlandım. Delta' ya gelirken pek çok dolmuşu sollamıştım. Büyük keyif aldım.