Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En Güzel Sollamalarımızı Anlatalım.

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bugüne kadar yaptıklarımın arasında üç tane sollamanın tadı diğerlerinden nefis oldu.

Birincisi: İki-üç ya da dört yaz evvel Kefken-Kandıra karayolunda seyrederken önüme romörküyle ağır aksak giden bir traktör çıktı. Ben hiç güç kesmeden öbür şeride baktım. Yol boştu.. Hemencecik sıradan bir araba gibi ideal bir sollama gerçekleştirmiştim. Hoşuma gitmişti. Bir kaç kilometre sonra yolun eğimi artınca solladığım traktöre geçilince biraz üzüldüm ama olsun :)

İkincisi: 2006 yazında kalabalık bir pazar günü Kandıra/Kerpe-Ömerağzı Mevkiinden Kerpe' ye dönerken toprak ve taşlı yolda arabaların konvoy halinde gittiklerini gördüm. Onlar beni toza boğuyorlardı. Birazcık rampa idi ama kafam bozmuştu. Karşıdan araç gelmiyordu. Soldan rampa olmasına rağmen yardırdım ve 7-8 arabayı tabiri caizse ipe dizdim. Şehir içi trafiğindekiler hariç bir seferde solladığım araç rekoru bu oldu.

Üçüncüsü: Bugün İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali tarafından İzmit' e gelirken Tavşantepe yolundan gitmeye karar verdim. Caddede yola çıkış yapmak üzere olan 63 plakalı bir beyaz şahini tam geçecektim, yolun ortasına kadar geldim ama sağımdan gazladı gitti. Bir kaç yüz metre/1 km kadar sonra kendisini tekrar gördüm. Bir kavşaktan ileriye doğru devam etmeye çalışıyordu. Yanımdan şehir içi otobüsü geliyordu ama şahinin solundan pedalladım gittim ve ödeşmiş oldum.

candede bunu beğendi.
  2. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    en guzel sollama bızım rahmetlının dı.dehset bı sollama ıdı.

3. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    benim en çok zevk aldığım sollama bursada tarihi çınarın yolu dik yokuştur(yaklaşık 5/6km kadar)bu yolu tırmandık ve dönüş zamanı geldiğği zaman hava kararmıştı ama sorun değildi tabi yaklaşık 6 km yakuştan aşağı inmek nefes kesici bir güzellikti.inmeye başladığımız anda sport bir arabanın yanımdan geçtiğini gördüm.ve arkasından bastım pedala.araba dönemeçlerde yavaşlıyordu. onun bu dezavantajı ,benim en büyük avantajımdı.ve en sonunda solladım ve geçtim onu

kcuk_ ve Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben en zevkli sollamam Sakarya üniversitesi esentepe kampüsten inerken çantamı herşeyimi arkadaşlarıma verdiğim gün olmuştu... Çantamı felan onlara verdim ve yokuş kısmın başladığı kısma kadar hızlanmaya başladım yokuşun başlamaya başladığı hafif eğimli kısımda 55-60km/sa hıza ulaşmıştım zaten sora yokuş başladı ve hızlandım iyice zaten maksimum hızım olan 83km/sa tide o gün yapmıştım. Neyse iyice hızlandıktan sonra bir minibüsün yanından geçtim geçerken iyice kapanmıştım ama şöförü görmek istediğimden midir nedir bilmiyorum içgüdüsel olarak minibüse baktım şu Magiruslardandı ve içindeki herkes bana bakıyodu. Minibüsçüde uzun uzun korna çaldı zaten arkamdan... Ben yplun sonuna gelip fren yapıp yawaşladığımda minibüs hala yokuşun ortasındaydı nerdeyse...

5. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    benimde en iyi sollamam
    hataydan güzelyalıya dönerken oldu.
    yaklasık 2-3 km lik bi yokustu
    yokuşada hızlı girmiştim baya bi kaç araba geçtikten sonra peugeot 307 gördüm bi tane modifiyeli falan bi de :D ona çok pis sol çekmiştim yanından geçerkende adama baktım :D biraz morarmıştı sanırım :D

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  6. KAMİKAZE

KAMİKAZE Kıdemli Üye

Seviye:
    meğer aramızda ne trafik canavarları varmış ta bizim haberimiz yokmuş. hani düz yolda basarsınız anlarım, rampa aşağı basarsınız anlarım da arabalar varken bukadar hız adamı öldürür yahu... yüksek hızda karşınıza çıkacak herhangi bir insan veya taşıt sizi gerçekten zor durumda bırakır. frenlere fazla güvenmeyin malum ön fren'e basıldığında arka teker üzerindeki yük hafifliyor ve yalpalamaya başlıyor, arka fren ile de nekadar süre içerisinde duracağınızı bilemezsiniz. ama bu demek değildir ki hız yapmamak lazım. kontrollü bir biçimde hızlanıp tehlikeler için de uyanık olup önceden tedbir alınırsa isteyen istediği hıza çıkmakta özgürdür. ülkemizde yeterince maganda var biz de bisikletli magandalardan olmayalım lütfen...

7. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Umuttepe Kampüsünden(Kocaeli Üni.) aşağı minibüste servisle giden hocalarım ve arkadaşlarımı, bisikletle yaklaşık 70 gibi bir hızla geçmiştim.Olay öyle etkili oldu ki, ertesi gün hocalar soruyordu, kaç dakikada iniyorsun? Buralara bisikletle gelinir mi? Virajda araba sollanır mı? Bisiklet yarış bisikleti mi :) ?... derken bir ders kaynamıştı.

candede bunu beğendi.
  8. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşımla küçükyalı minibüs caddesinde yol alırken önümde bi tane transporter gördüm...ama amacım onu geçmek deil hızlı gitmekti:D araba gidio sağa döncek yavaşladı tam arabaya girmeme azcık bişi kaldı zaten kaldırımın dibindeyim kaldırım ile araba arasında giderken arabayı solladım adam zaten arabanın ucundan bişi geçtiğini görünce durdu biras orda içinden ne geldiyse saydırmıştır...o gün bisiklet üzerindeyken en çok korktuğum ikinci gündü:D

konuyla ilgisi yok ama bişey daha anlatmak istiyorum...
    9-10 yaşlarındayım...güneşli bir yaz günü ananemlerin evinden bisikletle 3 kişi çıktık...tabi oraları pek iyi bilmiyorum arkadaşlar dedi şurda yokuş var ordan aşağı çok hızlanırız dedi...:Dben de tabi sazan gibi hemen gidelim dedim.çıktık yokuşu saldık kendimizi aşağı....ben o küçük bisikletin hız sınırlarını zorluyorum
    önüme birden yaşlı bi amca çıkmaz mı:eek: ne yapacağımı şaşarıp adama bi vurdum adam şöle bi 50 cm falan arkaya uçtu düştü yere.ben tabi hemen özür diledim falan neyse adam bişi demedi ama ben tabi bembeyazdım

candede bunu beğendi.
  9. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    ben en güzel sollamalarımı ürğüpe inişde bir rampa var orda yapıyorum 2006 yarısında çıkış olarak kullanılan rampa 75 km hıza ulaşıyor bisiklet her inmem ayrı bir renki oluyor ama en son indiğimde karsıdan araba geldiği için ben çok az tehlike atlattım ama candede baya terlemiş anlattıgına göre.

10. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Valla ben aslında pek sollamadım sağladım .
    Biz genellikle üç arkadaş olabildiğince tempolu gitmeye calışıyoruz . aralarında en kofti bisikletci benim:( . Sağ olsunlar genellikle hep beni beklerler . tabii ben biskletimi simplona terfi ettirince nereden inip neye bindiğimi anlayamadım. Her halde o hafta bana ilahi bir güç geldi:cool: .
    Diğer arkadaşım oda yeni karbon bir makina toplatmıştı . o hafta ben herzaman ki gibi sondan gidiyordum. Önde en iyimiz eski sardasıyla, arkada karbonlu ve en sonda ben rampa çıkıyorduk 15-20civarında süratimiz vardı
    Bakdım karbonlu cankuş bizim lideri solluyor bende yallah dedim sağdan yapıştım pedala ve aynı anda bizim lideri solladık ve sağladık şok oldu.
    Ve arkadan Şöyle bir ses geldi VAYYYYY ADİİİİİLERRRR .
    gülmekten :D gidemedim şimdi bu doktor arkaşımda yeni bisiklet topluyor intikamı çok acı olacağa benzer . ama hiç kusura bakmayın o hikayeyi buraya yazmam

t-genc bunu beğendi.
  11. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    vayyy adilerrr :D
    hehe :D

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  12. yavuzicmez

yavuzicmez Kıdemli Üye

Seviye:
    en sevdiğim mii...
    şehir içinde gezen artist elemanları edirne bayırına çıkarmam ve orada bağırttıra bağırttıra sollamam :D çok eğlenceli oluyo ama

13. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bu artist elemanlar motorlu mu oluyor yoksa demir atlı mı? :)

Demir at=bisiklet

14. iron_cobra

iron_cobra Üye

Seviye:
    bmx im le yokuş aşağı inerken petrol kamyonunu sollamıştım ama o sollamada korkulu bi heyecan yaşamıştım...!!

15. nicaleus

nicaleus Aktif Üye

Seviye:
    bursa uludağ yolundan inerken bir broadway sollamıstım tabi sağ şeritten de araç geliyordu virajda görünmüyor tam
    baya bi korkmustum şimdi aklıma geliyor da o bisiklete nasıl güvenmişim ben :D

16. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok haklısın dostum :in:

17. uqur133

uqur133 Yeni Üye

Seviye:
    En iyi sollama karşıdan üstünüze doğru selektör yaparken ve korna çalarak gelen arabaya rağmen önündeki arabayı içindekilerin şaşkın bakışlarında geçmektir.Defalarca yaşadık...

18. spokesman

spokesman Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yaklaşık 1.5 yıl önce Belkahve yokuşundan İzmir'e inerken üç şeritli yolun orta şeridinde giden TIR kamyonlarını en sol şeritten 88 km süratle sollamaya başlamışken başımı çevirip deryarımdan gelen 303'ün şörörünün yüzüne bakmaya çalışmıştım lakin ne mümkün kıpırdayamamıştım bile.

S Ü R A T F E L A K E T T İ R.

19. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    izmir bornovada oturanlar bilirler.ünlü bir atatürk yokuşu vardır(atatürk mahalesine çıkan yokuş)küçükken ordan çıkanların bi ayrı havası olurdu.bende onlar kadar iyi süremiyordum.neyse biraz daha büyüdük o yokuşa çıkma merakı geldi neyse çıkıyoz iniyoz bi gün ne kadar hızlı inebileceğime bakmaya karar verdim ve yine çıktım çıkabildiğim kadar ve inerken asıldım pedala. kaç yaptığımı bilmem ama 55-60 vardı herhalde.bir öğrenci servisini sollamıştım.öğrenci servislerini bilirsiniz içi küçük yaramazlık yapan çocuk doludur.sollarken bi ara göz ucuyla baktım hepsi beni izliyordu.o an o çocukların gözlerinde kimbilir nasıl gözüküyordum? o servisi sollamanın verdiği duyguyu bana hennüz hiçbir sollama verememiştir

20. vfor

vfor Yeni Üye

Seviye:
    bende arkadaş gazıyla yokuş aşağı hız denemesi yapıyordum,
    tam viraja geldik önüme bi tane tarnsit çıktıviraj sağa doğru dönüyordu bende tranditin solundan geçmeye çalışıyordum yol birden stabilijeye geçti tabi bende yavaş yavaş dışa doğru savrulmaya başladı, başımda kaskta yok tabi

orada max 78km. görmüşüm
    Allah korudu orda karşıdan araba gelseydi kesin ölüyordum.

buda son hızdenemem oldu zaten

t-genc bunu beğendi.