En genç bisikletçi yollara çıktı

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar 10 yıllık aradan sonra, 8 ay önce yeniden bisiklete başlamıştım, bunda forumun etkisi büyük tabii ki. 8 aydan bu yana bu tutkuyu eşime de bulaştırdım ve ona da bir bisiklet almaya karar verdik. 1 yaşındaki oğlumu da tek başına evde bırakacak değildik. Onun için uygun bir araç ararken Soner Saruhan beyin bir mesajında gördüğüm römorkun aynısını olmazsa da benzerini aradık ve internette bulduk. Bu konuda bana çok güzel bir fikir verip yol göstermiş olan Soner beye buradan teşekkürlerimi sunuyorum ve hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra ilk turumuzu, geçtiğimiz pazartesi iş çıkışı, yaşadığımız yer olan Aydın – Umurlu'da gerçekleştirdik. En genç forumcunun ilk bisiklet turu, turumuz oğlumuzla doğru orantılı oldu, yani minik oğlumuzla minik bir tur, buyurun fotoğraflar. Bu aşamadan sonra artık Bisikletliler Derneği Aydın Şubesinin etkinliklerine, uygun olduğumuz sürece katılacağız. Selamlar, sağlıcakla kalınız.

Scudo

engin ku

Üye
Tepki
62
Selamlar,

Süpper resimler :) Küçük arkadaşım için şimdiden hayırlı olsun :D

İyi günlerde kazasız belasız turlar diliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba

mert yazgan

Daimi Üye
Tepki
103
süper bir buluş olmuş.yanlız aklıma takılan bir şey var ufak tefek çukurda yada stabilize yollarda güvenilirmi ufaklığı rahatsız edermi?

• Beğen

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
@mert yazgan

evet ben de asıl bunu merak ettim... üstünün kapalı olması güvenlik açısından güzel, ancak engebeli yollarda pek rahat olmaz diye düşünüyorum. yine de asıl ufaklığa sormak lazım bunu :D

• Beğen

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mert yazgan

teşekkürler, küçük çukurlarda ya da taş üstünden geçince hafifçe zıplama olabiliyor, ama zaten eşim de çok yeni, oldukça yavaş hızlarda geziyoruz. Bir de çok yeni daha 3-4 gündür akşamüzerleri iş çıkışı 2 saat kadar geziyoruz, gün geçtikçe gözlemlerimiz artacak tabii ki, yalnız oğlum bu 2 saat boyunca hiçbir olumsuz tepki vermedi, sanırım onu rahatsız eden bir durum yok, bir de oturduğu kısımda ilave bir ped, minder vb. bir şey yok, oraya kullanım kılavuzundaki uyarılara uygun bir minder ayarlamayı düşünüyorum. Sağlıcakla...

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar ben küçük resimlere tıkladığımda boş bir sayfa açılıyor, bütün imageshack resimlerinde geçerli bu. Sorun sadece bende galiba. Bunun bir çözümü var mı?

• Beğen

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
evet ben de az önce resimlerin üzerine tıkladığımda http 500 iç sunucu hatası diye bir mesaj çıktı, aynı mesaj dün resimleri upload ederken de karşıma çıkmıştı, ama sonra kendiliğinden düzeldi, ilave bir çözüm var mı bilmiyorum?

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Tuğrul,
forumun en küçük üyesine hoşgeldin diyorum.
Sizi ve eşinizi de ayrı ayrı kutluyorum.
Yorum yazan arkadaşlar hiç merak etmesinler ;
Sevgili yeğenimiz ailesi ile birlikte gittikleri "attaa" larda çok mutlu eminim .

Çocuklar hareketli bir nesnenin içinde ve sallantıda oldukları sürece hiç sorun çıkarmazlar. Çünkü bizim sandığımızın aksine annekarnındaki durumlarını çok adıran bir durumdalar.

Ne güzel sayımız giderek ( çığ gibi diyemesek de ) çoğalıyor.

Yollarımız daha güvenli hale geldiğinde Hollanda daki görüntüleri yakalamak hayal değil.

Ben , Eşim İnci ve oğlumuz Tibet Çınar "Tomba" ailesine sevgilerimizi gönderiyoruz.

bozkusramazan

Daimi Üye
Tepki
48
öncelikle eşinizi size destek vermesi ve bisiklete binmesinden dolayı çok tebrik ediyorum
bende evliyim ve 4 yaşında bir kızımız var ve eşim gerçekten de bisiklete binmeme destek veriyor olumuz herhangi birşey söylemiyor fakat be kadar ısrar etsem de hala bir bisiklet almaya tam anlamıyla ikna etmiş değilim onun istemesini bekliyorum yoksa aksi taktirde bisiklet alıp da zormamış gibi olacak ve az olan hevesi tamamen kaçacak diye korkuyorum
son olarak bebeğiniz için aldığınız römork nereden ve ne kadara aldınız acaba bende düşünüyorum böyle bir şey
çok teşekkürler eşiniz ve bebeğinizle güzel gezmeler

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Fatih Calık

estağfirullah :)) buluş ne haddimize, konuyu başlatırken yazdığım mesajdaki gibi, forumda yol gösteren deneyimli dostlarımız var, onlardan özenip biz de aldık bir tane :)) teşekkürler

@Soner Sarihan

Merhaba Soner bey,
ben de onun adına hoşbulduk diyorum, evet dediğiniz gibi hareket ettiğimz sürece sıkıntı yok, herhangi bir şey için durduğumuzda başlıyor mızmızlanmaya.
Eşinizle yaptığınız turlar beni bu kadar cesaretlendirdi, bu konuda tekrar teşekkür etmek istiyorum ki ,eşimi bisiklete başlamada ve Taylan Efe için römork alıp gezme konusuna ikna etmeme çok yardımı oldu.
Tomba ailesinden de Saruhan ailesine selam ve sevgiler, sağlıcakla kalınız...

@bozkusramazan

Merhaba Ramazan bey,
evet sizi anlıyorum, ben eşimi ikna edip birlikte gezmeye başlasak da onun için hala çok kolay değil, arkamızdan, karşımızdan gelen araçlar, duyduğumuz bir köpek sesi ya da uzaktan gördüğümüz bir köpek onu çok teleşlandırıyor, onun için, yavaş yavaş alışmasını bekliyorum, birlikte daha uzun yolculuklar yapabilmek için.
bu römorkun aynısını gittigidiyorda bir üye satıyordu, ancak benim satın alabileceğim tarih geldiğinde o üye artık satmıyordu römorku, aynı zamanda sahibinden isimli sitede aynı ürünü satan bir üye vardı ,onunla birkaç mesaj trafiğinden sonra aldık. başka da satan kimse de bulamadım. Sitede GET sistemi diye bir sistemle taksitle alışveriş mümkün, o üyeden satın aldım. 387 TL/12 taksit + 19 TL kargo bedeli (Adana'dan Aydın'a PTT kargo ile). Ama aynı ürün Amerika'da satılıyor, toplam $108 eğer o yoldan getirtme imkanınız varsa çok daha uygun olur. (bizim römorkun markası inStep Take 2Double bike trailer)
Bir de ilave bir bilgi vermek istiyorum İzmir'de bir firma bebek için römorku (üretim aşamasına geçmişler) bu yaz içinde satışa sunacaklarını söylediler. Ancak henüz başlamadılar isterseniz web adresi şu (link)
bunun dışında memleket sınırları içinde benzer bir ürün bulamadım. Darısı sizin başınıza diyorum, sağlıcakla kalınız..

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan
Tepki
19
@bozkusramazan

ben de ortaokuldan beri bisiklete binmiyordum. bi gün çılgın proje diye eşime ege turu yapmayı teklif ettim. düşünün bisikletimiz bile yoktu. yapabilir miyim, nasıl olacak gibi bir süre mızmızlandı açıkçası:D ama daha sonra ikna oldu. hatta şuanda benden bile hevesli.

yapmanız gereken soner bey'in eşiyle yapmış olduğu turların fotograflarını göstermek. ben tam sizin evredeyken bu turların fotograflarını gösterdim ve hemen ertesi gün bisikletimizi aldık. isz daha sanşlısınız..tuğrul beyin fotograflarını da gösterebilirsiniz. hatta pınar hanım ve italyan eşiyle yaptığı turu da bloglarından bakabilirsiniz. işte size linki: (link)

1 Temmuz da inşallah Ege turuna başlıyoruz..burdan soner beye de teşekkür edeyim..

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
Süpermiş yaaw, beyefendi de rahat ediyodur inşallah özel soförlü makam aracında :D

• Beğen

Cem TURKPOWER

Daimi Üye
Tepki
222
Müthişsiniz hayran kaldım. Ben de kızımı yanıma almak istiyorum ama henüz 7 aylık annesi izin vermiyor.:( ama bu römork olayı müthiş en kısa zamanda ben de alacağım.

• Beğen

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Pasa Gultas

Sağolun varolun.... ben de amin diyorum, cümlemize efendim...
sağlıcakla kalınız...

@özcan parlakoğlu

hayır, yan yüzlerde şeffaf naylondan pencere gibi kısımlar var...
sağlıcakla kalınız....