En Fazla 750TL Dağ Veya Şehir Bisikleti Tavsiyesi

Taylan

Üye
Tepki
32
Bundan 1 ay önce babam 2.el bir bisiklet almıştı fakat aşağıdan kilidi kırılarak çalınmıştı.Şimdi biraz kendi paramla biraz annemin yardımıyla eve çıkarmak şartıyla yeni bir bisiklet aldırmak için ikna ettim.
Bisikleti çoğunlukla düz yolda kullanacağım fakat kaldırım olsun sürerek inip çıkarım ya da yolda şişe vs olduğunda bunny hop yaparak geçerim üstünden :D .Bu yüzden aklımda ilk başta dağ bisikleti vardı ama düz yolda da hamallık olmasın diye aklım şehir bisikletine de kayıyor.Benim için diğer önemli nokta bisikletin hafif olması çünkü bisikleti 4. kata kadar elimde çıkaracağım ne kadar hafif olursa o kadar iyi olur.Salcanoya ısınamadım diğer tüm markalara açığım ama salcanonun donanımları diğerlerine göre sürerken hissetirecek kadar fark ediyorsa salcanoda düşünebilirim.Bunlar doğrultusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.
Not: Bütçeyi arttıramam :D

Scudo
D

Domestik

Misafir
Bu aralar bendeki Bianchi Troy'u satmayı düşünüyorum. İleride yol bisikleti alma planlarım var. İkinci el düşünürsen sana benim Troy'u verebilirim:) O bütçeyle alabileceğin her bisikletten daha iyi olacağını garanti ederim. 27 vites Shimano Deore donanımlı. Shimano m575 hidrolik frenler var. Üzerinde Maxxis Detonator slick lastikler takılı. Ayrıca kalın dişli lastiklerini de gönderirim. Halihazırda üzerindeki Sigma BC 1609 km saati de benden hediye olur. Bir düşün bakalım :)

Taylan

Üye
Tepki
32
Alacağımdan daha iyi bir bisiklet olduğu kesin fakat ne ben ne de ailem 2. el düşünmüyoruz.Öneriniz için teşekkür ederim.

Taylan

Üye
Tepki
32
Tavsiyelerinizi bekliyorum çarşamba gününe kadar sürem var.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bütçeni biraz aşabilir (800-880 TL) ama bende bir araştırma içerisindeyim.
Açtığım konuları incelersen belki fikrini değiştirebilirsin :)

(link)
(link)