Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En fazla 700 tl'ye dağ ya da şehir bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Baturalp Aktepe tarafından paylaşıldı.

1. Baturalp Aktepe

Baturalp Aktepe Yeni Üye

Seviye:
    En fazla 700 TL Bütçem var. Genellikle şehir içi kullanıcam, fakat fiyatı ve hafta sonları kampa gideceğimi düşünürsek dağ bisikleti daha uygun geliyor bana. Bu fiyata sıfır önerileriniz neler acaba? Ayrıca bisikletini satan uygun arkadaş varsa (İzmir ve çevresi) mesaj atabilir; ikinci el de düşünüyorum.

Araştırdığım modeller

Carraro Crs 600
    Kron Xc 150
    Mosso wildfire v-turney
    Salcano Ng650
    Sedona Borla
    Sedona 700-v

Teşekkür ederim.

2. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kron Xc 250 derim ama bence hepsini bisiklete vermeyin belki ng 650 alın ama 100 150 lira ekipmanlara ayırın.

3. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    mosso wildfire v kullanıyorum 1 yıldır. orta göbek değişti ses yapmaya başlamıştı 6 ay içinde. garantiden değiştirdiler zaten yine yaparsa 35 liraya shimano nun orta göbeği var ondan al parçanın varlığını unutursun demişti bisikletçi. amortisörü acayip sert. kaldırımdan falan atlayınca ancak esniyor molozlu bozuk stabilize yolda bile esnemiyor ön amortisör. bide boyum 185 20" kadro aldım direksiyon biraz aşağıda kalıyor ve yükseltmek için aparat almak gerekiyor, gerçi zamanla alıştım sürüş pozisyonuna rahatsız etmiyor şimdi. yanında gelen lastikleride pek bir vasıfsız 6 ayda erittim lastikleri michelin country rock aldım. birde vitesleri defalarca ayarlatmama rağmen bazı viteslerde sürekli ön attırıcıya sürtüyor ses yapıyordu en sonunda oturdum kendim ayarladım baya vakit harcadım ama değdi şimdi yapmıyor öyle.

negatif yaşadıklarım bunlar dı pozitif yanları ise çok sağla olduğunu hissettiriyor bisiklet hiç çekinmeden bozuk sert yollara giriyorum kaldırımlardan atlıyorum kaldırımlara çıkıyorum hızlı giderken lastik basınçlarım hep 60psi da yani bütün darbe ile kadro baş ediyor hiçbir problem yaşamadım kadroya dair. ayrıca aynı fiyat seviseyinde ki bisikletlerin en hafifi sanırım bu(12.5kg pedalsız). araziye gideceğim demişsiniz güzel bir arazi lastiğiyle memnun ederdi sanırım arazide de.

yine bu fiyat seviyesinde bisiklet alsam aynısını alırdım ama bu defa kırmızısını değil siyahını :)

edit: 100 lira daha bütçe koyarsanız üstüne mossonun acr101 modeli var ayarlanabilir amortisörlü modeli. o daha güzel bir seçenek