En ekonomik pedli tayt

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bisikletimin selesini daha yeni değiştirmiştim, artık uzun süre rahat ederim ağrı sızı olmaz diye düşünürken mevcut pedli taytımın da yetersiz kaldığını farkettim.. seleye bi dünya para verdikten sonra tayt sorununu en ekonomik şekilde nasıl çözerim diye araştırırken aliexpresste şöyle bi ürüne denk geldim.

https://i.hizliresim.com/mE8A5Y.jpg

yaklaşık bin kişi ürünü değerlendirmiş, 5 üzerinden 4.8 puan hiç fena değil..
kargo ücretsiz, fiyatı da yaklaşık 35lira.. aynı ürün TR'de 90liradan satılıyor..
zaten şortun altına tayt giyengillerden olduğum için tasarımı çok da dert etmiyorum :D
az önce sipariş verdim, ürün elime geçince izlenimlerimi de yazarım ;)

(link)

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Decathlon alternatif bir çözüm olabilirdi Aliexpress'e karşılık.

• Beğen
Tepkiler: Yalnız Pedal

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Türka¥ Çakma gelmesin de :) aliexpresse hiç güvemiyorum , alışveriş hiç yapmadım ,yapmayı da düşünmüyorum.
@Tolga Çelebi nin dediği gibi , btwin 300 tayt var 30 tl , 500 tayt 60 tl falandı galiba ,yorumları da güzeldi ,hem de 2 güne gelir..

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
decathlondaki taytların ya uygun bedeni stokta yok yada içindeki pedleri sünger.. benim aldığımın pedi jelliymiş ama bakalım gelince görecez :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Türka¥ Hocam tayt değil de Sky forma üstü aldım, çok memnunum kalitesi vs gerçekten hoşuma gitti. Tam 15 günde geldi ayrıca. Ancak tayt nasıl olur bilemiyorum, sonuçta çamaşırsız giyiliyor, dikişler de sağlam değilse... :acpsnr: Kullanan ve memnun olan da çok gördüm, kanserojen deyip kullanmayan da çok var. Ben ondan sadece forma aldım %50 kanser olurum en fazla :komik::komik: Decathlondaki 30 liralık tayttan daha kaliteli olur ama ona eminim :harika: İnşallah sorunsuz gelir.

crytek

Üye
Tepki
15
İsim
İlkay Aşut
Bisiklet
Kron
@Auron Sanchez hocam sky formadan almayı bende düşünüyorumda beden konusu nasıl 1 beden büyük almak mı lazım

Tepki
16
İsim
Kenan B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@crytek Evet kesinlikle bir beden büyüğünü öneririm, Aliexpress'den bi farklı modelinden aldım bunun. XL beden kullanmama rağmen XXL aldım iyi ki de almışım diyorum tam uydu.

• Beğen
Tepkiler: crytek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@crytek hocam 1.84 boyundayim 76 kiloyum suan kilolu birisi degilim. Large aldim. Gobekliyseniz ve kiloluysaniz xl alabilirsiniz ancak degilseniz xl size çuval gibi olacaktir. Large tam oldu bana :harika:

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çinden tayt aldım. Aynı pedi kullanmışlar. Totom feci ağrıdı. Uzun yollar için tavsiye etmiyorum. Decathlon'un 300-500 serilerinde kullandığı turuncu akıllı sünger yapısı bundan daha rahat. 700 Serisi Jel'i de dün gittim kontrol ettim. Bundan daha yoğun.
Görüntü için alacaksanız lafım yok ama Ped'den fazla birşey beklemeyin derim. Decathlon ve Çin malı ped kullanan biri olarak görüşüm bu yönde.

Yakın zamanda, Wiggle.com ve Merlin'den Altura ve dhb tatylarım da gelecek onların pedlerine de yorum yapacağım. 30 - 39 $ arası fiyatı var.

• Beğen
Tepkiler: zsinankarabulut

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Türka¥ dostum tayt ı önemli bir bölgeyi rahat ettirmek için giyiyoruz . O yüzden sizi rahat ettirmeli teri dışarı atabilmeli, çabuk kuruyabilmeli, bir tayt ta bunlar olmalı yoksa olmadığını çok net anlarsınız kimsenin anlatmasına gerek kalmaz. Aliexpress ten lamba vs alın ama
benim onerim benim de yarış ve antrenman yapan abilerimizden aldığım öneri (ben yarışçı değilim ve katılmıyorum)
(link) (103 tl )
Ancak panel 7 var
(link) (75tl)
Bende panel 10 var , çok memnunum 7 de decarhlon taytlarindan iyidir aynı paraya çok iyi bir şey aldiginizi elinize alınca anlarsınız.. jelli lere ozenmeyin zamanla onlar ezilip işlevini yitirebiliyor

Kul!anılan kumaş çok kaliteli %80 polyamide sayesinde hemen kuruyor... fikir olsun diye söyleyeyim ben 1.81 boy 80 kg im 76-80kg arası olduğum her zamanda bana M beden rahat oldu. FUNKİER diyorum ancak kullanıcılar dhb den de memnun

• Beğen
Tepkiler: celikkadro

Mrttkgz

Üye
Tepki
31
İsim
Murat T.
Bisiklet
Salcano
@Türka¥ Hocam ben hemen hemen bisiklet hariç olması gereken aksesuarları aliexpress den aldım ve almaya devam ediyorum memnunmusun dersen çok memnunum bekleme süresi var tamam ama kalite fiyat olarak isteklerimi karşılıyor örnek olarak resimdeki bütün ürünleri 1 satıcıdan aldım hepsinden çok memnunum özellikle bib sortdan gayet güzel 13 dolarımı ne almıştım ama bütün ürünler bana 150 tl ye geldi burda sadece öyle bi şort alsan 150 tl Çantalar rock bross ve çok kaliteli gerçekten çantalar 6-7 dolar Türkiye'de aynı çantayı 60 liraya satan var forma takımı falanda alıcam önümüz kış acalesi yok die bekliyorum. Ayrıca decatlondan da şort tişört içlik uzun kollu swet aldım onlardanda memnunum ama fiyat olarak aliexpress daha ucuz

image.jpeg

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@alper 76 tavsiye için tşkler.. an itibarıyle bir tane taytım var o da ömrünü tamamlamak üzere..

bu yeni tayt beklentilerimi karşılamazsa bir sonraki hedefim "funkier active 10" almak.. bahaneyle de toplamda 2 yeni taytım olur..

sonuçta uzun turlar taytsiz olmuyor :)

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Türka¥
btwin 300 ve 500 sünger, 700 jellidir.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Türka¥ 10 olur 7 olur kumaş aynı sadece ped farklı, ben merakımdan denk getirince jel destekli askılı da aldım ama panel 10 o kadar iyi ki yeni aldığım tayt ı hiç giymedim bile .

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Aliexpress tayt ile 2,5 saatten sonrası sıkıntılı olmaya başlıyor. Herhalde tüm aliexpress taytlarda aynı dolgu malzemesi kullanılıyor.

• Beğen
Tepkiler: Türka¥

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@furkantrojka aslında bu kısa vadeli çözüm.. daha sonra iyisinden birşey alabilirim.. malum bisikletin ihtiyaçları hiç bitmiyor ki :D

crytek

Üye
Tepki
15
İsim
İlkay Aşut
Bisiklet
Kron
@Auron Sanchez tavsiye için sağolun bende 1.80 boy 78 kiloyum Large olur sanırım banada o zaman
@John Coffey tavsiyeniz için teşekkürler beden konusu kafamı karıştırıyordu

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
başlığı bi an "en komik pedli tayt" olarak algıladım.
ben askılı pedli taytı exuma dan aldım. 100 lira ve pedi oldukça üst seviye.
yani 80 90 lira derken sınırı 100 yaparım diyenlere kesinlikle tavsiye ederim.
dechatlonda 160 lira vererek alınan pedle hemen hemen aynı. belki daha iyi belki bi gıdım geride olabilir.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bu tayt mevzusu daha çok ped mevzusu aslında..
kendini belli eden ve işe yarayan bir ped bulmak zor..
aslında zor değil de pahalı..
ufacık bir ped için kaç yüz lira gözden çıkartıyoruz :hihi: