Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En Çok Hangi Tür Bisiklet Kullanılıyor Ülkemizde

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fark11 tarafından paylaşıldı.

1. Fark11

Fark11 Üye

Adı:
    Faruk
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bisikletlerden MTB, Yol, ..... bisikletlerinden hangisi en çok kullanılıyor ülkemizde. Ben daha çok yollarda MTB görüyorum. Bisikletin çok kullanıldığı ülkelerde ise şehir bisikleti var. Siz ne diyorsunuz. Ülkemizde en çok hangi bisiklete rağbet var. Keandi bindiğimiz bisiklet değil yollarda gördüğümüz bisikletlere göre değerlendirme yapalım lütfen.

2. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    en çok çift amortisörlü market bisikleti var. herkes aynı şeyi söyleyecektir.

3. Fark11

Fark11 Üye

Adı:
    Faruk
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kaliteli bisikletlerde hangisi diyelim o halde.

4. Buğrahan Özbilenler

Buğrahan Özbilenler Aktif Üye

Seviye:
    En çok kullanılan bisikletler arasında dağ bisikleti var ama konunun amacını ben anlıyamadım.

5. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    MTB açık ara öndedir. Zira bisiklet konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kullanıcılar ve tek amacı ''satayım da nasıl olursa olsun'' düşüncesine sahip bisiklet satıcıları yüzünden ortalık MTB kaynamaktadır.

Not: Bilinçli bir şekilde MTB satın alanlar bu genellemenin dışındadır.

6. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Malatya full mtb çoğu havalı maşa market bisikletine binenlerde var eski model fırıncı bisikletide var ama yüzde 80 mtb ağırlık basıyor.Diğer şehirlerdede mtb öndedir diye düşünüyorum.

7. Fark11

Fark11 Üye

Adı:
    Faruk
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sorumun kendince bir amacı var ama bu konu bir çok insanın bir çok şekilde işine yarar
    Örnek;
    1- Bisiklet almak isteyenler ikinci elde hangisi en çok satılır
    2- Bisiklet satışı yapanlar için en çok hangi bisiklet satılır
    3- MTB en çok kullanılıyorsa niye MTB ?
    4- MTB ama gerçekten insanlar dağa bayıra vuruyor mu? değilse niye en çok MTB
    ................. Sosyolojik, ekonomik, mantıklı bisiklet seçimi....... gibi bir çok işe yarar bu konu

8. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ya araba mı satıyosun kardeşim sen bunun sosyolojik yanı çoktan tartışıldı konular açıldı ekonomik yanı da hangi bisiklet başlığı altında tartışılmaya devam ediyor bisürü yerde bi kere attığın başlık kafadan yanlış yani açıkçası sen açıklamasan başlığı kimse o şekilde anlamaz açıklamaya bakan yine anlamaz ilk iki yoruma bakan bile anlamaz bence başlığı değiştir açıklamayı da komple değiştir

Bence inanmasanız da amörsitörsüz Kalın lastikli bir bisiklet var cidden

9. Buğrahan Özbilenler

Buğrahan Özbilenler Aktif Üye

Seviye:
    Alttaki arkadaş gerekli cevabı vermiş ama ben de bir iki kelam etmek istiyorum.
    Konunuz şu an ki haliyle bir anketten öteye gidemiyor siz konuyu açarken özensiz davranıp amacınızı yazmadığınız için konuyu okuyan vatandaş da sadece okuyup geçiyor bu kadar basit ben konunun gereksiz olduğu kanısındayım zira forumda bir, bir buçuk saatlik bir araştırma sonucunda üstteki soruların gerekli cevaplarını fazlasıyla bulur.
    İyi günler...

10. Demir C.

Demir C. Aktif Üye

Seviye:
    Sokağa çıkıp şöyle bi etrafına baksan görürsün zaten en çok hangi bisikletin olduğunu.
    Tabiki tandem bisikletler. Bu ara timetrial bisikletler çoğaldı ama.
    Sosyolojik olarak neden böyle bilemeyeceğim.

11. Fark11

Fark11 Üye

Adı:
    Faruk
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sorumun bence bir amacı var. Benim nedenimi bilsen Türkiyede en çok kullanılan kaliteli bisiklet çeşidi değişecekmi. Ne gerek var yok gereksiz, forumda tartışıldı vs. İsteyen cevap verir istemeyen vermez. En çok tercih edilen bisiklet diye bir başlık varsa linkini yaz konunun altına konu uzayıp gitmesin oraya bakalım.. Yoksa böyle bir konu işte meraklıların merakını hiderecek bir konu. Kardeşim, arkadaşım, ne şimdi bunun amacı gibi kelimeler benim rahatsız olduğum kelimeler. Bir çok insanda rahatsız olur bu tür kelimelerden....!

12. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    En cok yol lastigi takilmis dag bisikleti kullaniliyor Turkiyede :D

13. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Keske anket acsaydınız forumdaki istatistikleri gormus olurduk :)

14. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    en çok mtb lere talep var ve bu mtb leri gerçekten amacı doğrultusunda kullanan çok az, heralde daha havalı göründüğü için mtb alıp sahil yolunda dolaşıyorlar,isteyen istediğini yapsın ama şehir bisikleti bulamıyoruz, ben samsunda hangi bisikletciye girsem dükkan ağzına kadar mtb dolu, 1,2 tane düzgün şehir bisikletine rastlarsan şanslısın, bizim insanımız da araştırmayı sevmediğinden bütün vitrinleri işgal eden bu mtb leri alıyor işte

15. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    en çok tabi ki mtb satıldığı için onlar var, yalnız benim dikkatimi çeken katlanır ve yol bisikletleri sahil yolunda sayıları giderek artıyor, eskiden çok az sayıda tek tük olurdu yol bisikletleri. katlanır bisikletler yok gibi bişeydi...

16. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    en çok dağ bisikleti satın alınılıyor. ama kullanım olarak yol bisikletleride artıyor denebilir.

17. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Bu soruya herkes kendi kafasındaki gerçekleri yansıtmayan veya örtüşmeyen bir seçenek söyleyecek; peki bu rasyonel olmayan cevaplar ile nereye ulaşmayı düşünüyorsunuz? Ne işinize yarayacak?

18. Fark11

Fark11 Üye

Adı:
    Faruk
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bisiklet meraklıları-sevdalılarının (bisklet forum üyeleri) algıları MTB diyor, en çok MTB olsun veya olması.... Ben cevabımı aldım. Bizim millet MTB yi seviyor.

19. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    "Dağ bisikleti seviyor"dan ziyade "dağ bisikletine yönlendiriliyorlar" demek daha doğru olur.
    Türkiye satış stratejisi nedense bu yönde.

Ortalama bir bisiklet satıcısına gittiğinizde size inatla dağ bisikleti satmaya çalışıyor. Hatta doğrudan kendimden örnek verebilirim.
    İlk bisikletimi almaya gittiğimde satıcıya bisiklet almak istediğimi söylediğimde bana doğrudan dağ bisikleti önerdi. Dedim "Bir de şehir bisikleti denilen bir şey varmış", "Yok" dedi "N'apacaksın onu. Narin bisikletler onlar. Al bu dağ bisikletini ince tekerlek tak, mis gibi bisiklet işte sana". Kendinden o kadar emin söyledi ki, bir bildiği var herhalde deyip dağ bisikleti aldım. 1 yıl sonra bana uygun olmadığını görüp satıp kendime şehir bisikleti aldım. Ondan da 4-5 ay sonra kendime bir yol bisikleti aldım. İlacımın yol bisikleti olduğunu gördüm :).

20. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Dükkana girip "her yerde binebileceğim" bir bisiklet istiyorum dersen satıcının MTB önermekten başka şansı kalmıyor.