Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emniyet şeridine yapılan karayolları fantezisi :(

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında erendiz çetiner tarafından paylaşıldı.

1. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bulent A., geziniyo, Deniz ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. cazci

cazci Dört Mevsim Pedal...

Adı:
    MEHMET CEM SAYGI
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok önemsenmesi gereken bir durum.İmzaladım, 98 kişi olmuş....

erendiz çetiner bunu beğendi.
  3. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İmzaladım hocam. Umarım sonuç alınır...

4. ozgurgokalp

ozgurgokalp Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu imzalar bir işe yaramaz. Direk olarak ilgili kuruma başvurun. Change.org insanların gazını alıp eyleme geçmesini engellediği gibi düşünce, görüş ve eğilimlerinizi kayıt altına alarak sizi fişler ve bu bilgileri para karşılığı firmalara satar.

5. cazci

Adı:
    MEHMET CEM SAYGI
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @ozgurgokalp ...Çağdaş ve demokratik toplumlarda sivil toplum ciddi bir güçtür.

Demokratik haklarını anayasadan alırlar.Toplumların dönüştürücü gücüdürler.

Şark sindirilmişliği ve biat kültürüne boyun eğmezler.

Daha yeni filizlenen sivil toplum ve kamusal alan duyarlılığını baltalamaya çalışmak,bindiğin dalı kesmektir.

"Beni sokmayan yılan bin yaşasın(cılık) bir işe yaramaz.O yılan sıranız gelince belki kılık da değiştirip sizi de sokabilir...

Kanıtlayamayacağınız suçlamalar da sizi suçlu duruma düşürüp ceza almanıza neden olabilir.

Burası köy kahvesi değil.Herkes yazdıklarından sorumlu olduğunun farkında mı?

6. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    milletimiz tırtıklı seviyor, milli iradeye karşı gelmeyin lütfen.

7. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @ozgurgokalp bizim okulun girisine yillardir ust gecit yaptiramiyorduk, bu tip bir kampanya duzenledik. Sanirim 10bin inza aldi. Ve bu kampanyadan birkac ay sonra ust gecit insaati basladim teaaduf mu bilmiyorum ama :)
    İmzaladim ben de

emrah9700, erendiz çetiner ve berktx bunu beğendi.
  8. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    imzaladım.. işe yarar veya yaramaz sonuçta ucu hepimize dokunuyor. oradaki butona bir tıklamadan kimseye zarar gelmez.

emrah9700 ve erendiz çetiner bunu beğendi.
  9. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir abimiz emniyet şeridindeki 5 cm den fazla pot farkına düştü ve omzunu kırdı. Bu yine iyiymiş. Umarım düzeltirler

10. ozgurgokalp

ozgurgokalp Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Siz benim ne demek istediğimi anlayamadınız sanırım. Ben ilgili site insanların gazını alıp eyleme geçmesini engelliyor dedim. Bu site tam da sizin dediğiniz gibi sindirilmişliği ve biat kültürünü pompalıyor. Buna imza atınca zannediliyor ki gereken herşeyi yaptım. İnsanların gerçekte yapabileceği çok daha güçlü şeyleri baskılıyor. Lütfen aşağıdaki linkteki yazıyı baştan sona okuyun. Aynı şeyi savunuyoruz ama sanırım anlatamıyoruz. Ben yılanın beni de sokmasını engellemek için bu uyarıyı yaptım. Anlayan anlar...
    Burası köy kahvesi değil derken? Lütfen ne yazdığınızı okuyup cevapla tuşuna basın. Ne cezası alacağım? Change.org avukatı falan mısınız?
    Banu AVAR: NEDİR BU CHANGE.ORG?!
    Bu iddialar bana ait değil, linkte yazılanlardan öğrendiklerimi aktardım.

11. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Söylediklerinizin çoğunda hemfikiriz ancak sadece naçizane görüşüm Banu Avar iyi bir referans noktası değil, keşke o linkten öğrenmeden siz öyle düşünüyor olsaymışsınız, saygılar @ozgurgokalp

Not: Konuyla ilgili de her türlü mecrada her şekilde olabildiğince tepki koyma taraftarıyım.

12. therkut

therkut Aktif Üye

Adı:
    Erkut
    Seviye:
    İmzaladım. Umarım etkili olur.

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Erdem Şiğva

Erdem Şiğva Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu yıldız teknikten bahsediyorsun sanırım. valla çalışma için bariyerleri çekmiş durumdalar ama ben çalışan veya inşa olan bir şey göremiyorum aylardır. belki ikinci öğretim olduğumdan göremiyorumdur ama sanmıyorum. saat 3-4 gibi hep oradan geçerim

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  14. ozgurgokalp

ozgurgokalp Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Alıntı adresi :Change.org, imza kampanyası açanların ve imzalayanların görmediği ne işler yapıyor / (Çeviri: Erkan GÜÇİZ) : Erkan GÜÇİZ - GuncelMeydan
    5 Kasım 2012 tarihli Forbes dergisinden bir alıntı.

"Ben Rattray kurduğu internet sitesi Change.org yoluyla Güney Afrika hükümetinin eşcinsel kadınları “tedavi etmek” için başvurulan korkunç “zorla tecavüz”ün bir suç olduğunu ilk defa kabullenmesiyle sitenin geleceğinin parlak olduğunu anladı.
    32 yaşındaki, hukuk fakültesinden ayrılma Ben Rattray, İnternet yoluyla politikacıları, şirketleri ve başkalarını toplum önünde zor bir duruma düşürerek baskı yapmak isteyenlerin kullandığı en büyük sitelerden birini yönetiyor.

Her ay 15 bin yeni imza kampanyası açılıyor; bunları başlatanlar e-posta ve sosyal medya yoluyla kişileri imzaya davet ediyorlar. Bu kampanyalara katılmak “oturduğu yerden bir şey yaptığını sanmanın” en güzel tarifi. Arkadaşının gönderdiği sayfada bir kutuyu tıkla, bu gün de bir iyilik yapmış oldun, bu sayede. Son bilgilere göre 196 ülkede 65 milyon kişi tarafından kullanılan Change.org’a her ay 2 milyondan fazla yeni katılım var.

Verdiği hizmet bedava ve üstelik Change.org ismi ile kâr amacı olmayan bir kuruluş havası yaratıyor ama aslında öyle değil. 2007’de kuruldu ve ilk iki yılı kâr getirecek bir yapıyı nasıl oluşturacağı ile geçti. Change.org topluluklardan ücret alır; karşılığında da, aynı konuda imza toplamaya çalışan kişileri topluluğun imza sayfasına yönlendirir. Örneğin eğitimle ilgili bir imza kampanyasında katılım kutusunu tıklayınca karşınıza aynı konuda imza toplayan beş ayrı topluluğun imza sayfaları çıkar tıklamanız için. “Bu ve benzer kampanyalardan beni haberdar et” kutusunu tıklarsanız ücret ödeyen topluluklar size doğrudan e posta gönderebilir. Tıkladığınız kutunun yanındaki bilgilerde sizin e posta adresinizin başkalarına satıldığı belirtilmiş değil.

Change.org’a ücret ödeyen, içinde Sierra Club, Credo Wireless ve Amnesty International olan 300 müşteri var; 2012 yılında geliri 15 milyon dolar idi.

İsteyen herkes, “bindirilmiş kıtalar”ı kullanan büyük şirketler dâhil, bir imza kampanyası açabilir. Change.org çalışanları sitenin ana sayfasına koymak için uygun gördükleri bir kampanyayı seçerler ve bu kampanyaya e posta ile destek toplamaya çalışırlar; bu seçimde de tarafsız olduklarını iddia ederler."

Bu da, ABD Fas Büyükelçiliği'nden, Temmuz 2009’da Merkeze giden, “Fas’ın Müslümanları etkileme stratejisi” başlıklı mesajdan.

“ABD ile ilişkileri ilerletmek için, ABD’de kurs görmüş Faslılar, yazları daha fazla Faslı öğrencilerin ABD’ye gönderilmesi, daha fazla ABD’li konuşmacıların ziyaretleri, bütçeye uygun İngilizce kursları ve daha fazla ABD Köşeleri ve ülkeye yaygın akademik programları önerdiler. ABD’de kurs görmüş Faslılar ayrıca, idarecilik, ekip kurma, bağış toplama konularında eğitim verilmesi ve bir “gönüllülük” kültürü yaratılmasında yardımcı olunmasını istediler. Bazıları da Müslüman Dünyasına ulaşacak ve danışma hizmetleri verecek "ANewBeginning.org" adlı İnternet sitesinin ABD’de kurulmasını, bu site için, seçimler öncesi Obama’nın kullandığı Change.org sitesinin örnek alınmasını, bu yolla doğrudan ABD vatandaşları ve Faslılardan finansal destek toplanacak bir ağ kurulmasını önerdiler. Ayrıca, son derecede yaygın Facebook sayfamız yoluyla Büyükelçiliğin İnternet sitesi üzerinden meslek eğitimi için ABD’nin yardımı, ADB’nin maddi desteği ile ciddi değişim getiren proje ve programları yürüten Sivil Toplum Kuruluşlarına da Başkan tarafından ödül verilmesi öneriler arasında idi.”
    The Business Behind Change.org's Activist Petitions
    Bu referans olur mu?

Tayfun Sezer bunu beğendi.
  15. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @ozgurgokalp Forbes her türlü daha iyi referanstır Banu Avar'dan.:tskler:

ozgurgokalp bunu beğendi.
  16. bibisiklet

bibisiklet İki Çay Bi Bisiklet

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Saruhanlılıyım senelerdir saruhanlı manisa arasını bisiklet ile gidip gelmeyi düşünüyordum ama bisikletim yoktu, geçen hafta kendi bisikletimi aldım yaptıklarına bak çıldırmamak elde değil. Aldığım bisiklette düz maşa.

17. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @kadir özal otobüs beklerken sigara yakmışsın, bisikleti satarsan yolu düzeltirler bence.

bibisiklet bunu beğendi.
  18. cazci

Adı:
    MEHMET CEM SAYGI
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @ozgurgokalp ...Kendi ifadelerime ekleyebileceğim en önemli şey: kişisel polemik tuzaklarına düşmeyeceğimdir.

Laf ebeliğinden hazzetmem..Her yazılana yanıt hazırlama telaşını da..

Ama çayımı içerken bir kaç şey yazasım geldi..

Evrensel doğrular değişmediği gibi her referans dizgesi de çürütülebilir.

Hayattayken bizim kuşağın piri olmuş rahmetli Uğur Mumcu dan sonra kendine gazeteci diyen her medya insanına şüphe ile yaklaşırım.Acaba arkasında kimler var,neye hizmet ediyor diye.

At izinin it izine karıştığı şu günlerde bakış açılarımızın uyuştuğuna sevindim.

Konu özelinde bisiklet olunca çoğumuz gibi tepki vermek, mağduriyetlerin önüne geçmek,naçizane önerilerde bulunmaktan öte bir kaygım yok.Değil ki bir yargı mensubu yada avukatlık gibi bir ehliyetim de olsun..

80 li yıllarda fişlenmenin ne demek olduğunu yaşayan biri olarak bu tip oluşumların kayıtları beni zor durumda bırakamaz.Sadece anketlerde bir frekans değerimiz vardır.

Iletişim çatışmasının kıyısından dönmek en güzeli galiba.
    Umarım yazın Kayaköy yada Ölüdeniz de turlayıp bir kahve içer sohbet edip ülkeyi kurtarırız.

Bisiklet arkadaşlığı,kardeşliği perçinlesin; kişisel hırsı,sidik yarışını,kısır döngüleri değil..

19. ozgurgokalp

ozgurgokalp Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @cazci Mutlaka beklerim. Ekranın dili soğuk oluyor, ifadeler yanlış anlaşılabiliyor. Bu arada benin bir de müzisyen kimliğim de var, beraber pedallar, ülkeyi kurtarır, biraz müzik te yaparız. (Nick cazcı olunca atladım :) )

20. tbag45

tbag45 Kıdemli Üye

Adı:
    kaan yıldırım
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben bimer'e yazdim konuyla ilgili şikayetimi.Sizde yazin arkadaslar,toplu imzadan daha etkili olabilir

Kaan Yıldırım

İhsnn_zyvl ve Yunus M. bunu beğendi.