Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emirgan-Ortaköy-Beşiktaş Bisiklet Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Aazam tarafından paylaşıldı.

1. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    7 Nisan günü Bakırköy'den başlayarak Emirgan Korosu'na vardık. Dönüşümüzü videoya aldım. Biraz çetrefilli geçse de buyrunuz;

2. alper52

alper52 Kıdemli Üye

Adı:
    Alper
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    çok sakin kalmışsınız , sarıyer beşiktaş arası ben de yapıyorum bu kadar sakin kalamıyorum, önerdiğim bir davranış değil ama o kadar kişi bi kırsaydınız ağzını yüzünü, çok araba tekmeledim bakalım ne zaman bıcaklanıcam bu magandalar tarafından :)

ek olarak, grup sürüşü üzerine birazcık çalışmanız yararınıza olacaktır,

Son düzenleme: 11 Nisan 2016
  3. Aykuttasdelen

Aykuttasdelen Kıdemli Üye

Adı:
    Aykut TAŞDELEN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    izlerken sinirlendim ...

4. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ustadim basinizdan talihsiz olaylar gecmis gecmis olsun oncelikle izledigim kadariyla da yeterince kalabaliksiniz belki de yeni bi grupsunuz olabilir fakat lutfen yanlis anlasilmasin ama grup surusu denilen birseyde var yahu :D ortakoy girisi olmak uzere hababam bi soldan bi sagdan girisler,seridi tamamen kapama :) allah korumus lutfen bunun uzerinde durunuz yollar bizimdir:)

Kuzey Ege bunu beğendi.
  5. Erhan 67

Erhan 67 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun diyorum inşallah arkadaşınızın hiç bir sakatlığı yoktur. videoyu izlerken sürücülerin saygısız tavırları yanlış parklar ve hatalı yola çıkışları gördükçe sinirlenmemek elde değil. fakat şunu belirtmek isterim ki yollar sadece ne bize nede motorlu taşıtlara aittir. kısaca yollar hepimizin karşılıklı saygı çerçevesinde ortak kullanabileceği yerlerdir.
    videoda dikkatimi çeken bir konuyu ele almak istiyorum, tek başınıza olsanız araçların arasından geçmeniz sonucu en fazla siz zarar götürürsünüz fakat grup sürüşünde sorumluluğunuz sizin dışında diğer bisiklet sever arkadaşları da kapsadığı için trafik kurallarına uygun sürüş yapmanız lazımdı. beni yanlış anlamayın fakat videonun 5:10 ile 6:30 dakikaları arasında sizlerin sürücülere saygı göstermediğini ve kontrolsüz bir şekilde araçların sağından ve solundan geçerek ilk önce trafiği daha sonrada kendinizin ve diğer bisiklet sever arkadaşlarında hayatlarını tehlikeye atığınızı belirtmek isterim. grup sürüşlerinde öncü kişi bireysel değil gurubun bütününü düşünerek şerit değişikliği hız artışı veya yavaşlama gibi faktörleri iyi analiz ederek grubun bütünlüğünü bozmadan gerçekleştirmesi gerekir. trafiğin yoğun olduğu alanlarda grup sürüşü yaparken bu konulara biraz daha dikkat ederseniz sürüş daha güvenli ve zevki olacağı kanaatindeyim.

Kuzey Ege bunu beğendi.
  6. Speker

Speker Aktif Üye

Seviye:
    Ben hem bisiklet hem otomobil sürücüsü olarak, solumda yada sagimda yakin geçen bisikletli olunca aksi istikamete direksiyon kiriyorum reflex olarak (bisikletlinin emniyetini arttirma amaçli) O yüzden saglı sollu aynı anda araç geçmek oldukça tehlikeli. Lütfen görünmez olduğunuzu bilin ona göre gidin. Bunu eleştiri olarak değil zaten az olan güvenliğimiz konusunda tedbir almak adına belirtiyorum. O kadar dar aralara girilmişki araç sürücüsü 5 - 10 cm yaklassa kaçacak yer yok.

Bülent Kavakkoru bunu beğendi.
  7. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Herkes bisikletçi olabilir ama herkes bi +35 olamaz dimi? :) :)

ercst0rm bunu beğendi.
  8. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kuzey Ege bunu beğendi.
  9. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    65 kişi ile belgrad turu düzenlendi,bu turu yıllar önce mert arsan yapmış idi,bu forumda lakabım robokoptu çünki simsiyah giyinirdim scott uzun kollu forma siyah ve alta terletmeyen siyah bisiklet pantalon.elimde telsiz,arka takım kaptanı idim ,yani artçı 65 kişiyi 3 telsizli arkadaş idare ettik, herkese baştan söylendi,fren mesafesinde gidilecek idi,1 yıl boyunca bu forumda mert arsan ile epey insanın iştiraki ile turlar düzenlendi,disipline herkes uydu özellikle beşiktaş-garipçe turları sayısını unuttum ve üsküdar-poyraz turları.sahil yollarında arka arkaya gittik fren mesafesinde asla sürat yapılmadı mert arsan kendisinin geçilmemesini isterdiki doğrusuda budur.lider önde olur ve yolu bilir artçı telsiz ile arkada birinin lastiği patlar ise haber verir, sayı fazla olunca sahilde ,özellikle otobüs durağına gelirken otobüs öne geçer idi,kortejin bu durumda durması gerekir çünki otobüsten inen yolculara bisikletliler öncelik tanır.mazgallarda lider uyarırdı diğerleride uyarır idi.
    garipçede balık lokantısına gidilirdi,dönüşte ise çırağanda yol daralırdı ve 2-3 lü sadece orda yolu kapatırdık,sonra yolun genişlediği yerde tek sıra olunurdu.
    bu pazar sağanak var yarışlarda var ilk kez beylerbeyi-beykoz yolları bomboş olacak, bu anı kaçırmak istemiyorum bakalım pazar sabahı hava neyler.

en sağda siyahlı benim...barboros meydanı.

robokop ben:D

Speker ve Ömer Murat bunu beğendi.
    Son düzenleme: 22 Nisan 2016