Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elmadağ'da Neler Oldu Neler!

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Selam Pedalcılar;

Yine her zamanki gibi sabahın köründe buluştuk tura çıkmak için...

İşte Kızılay'daki tayfa...

Yıldız Kavşağı'na tırmandığımızda bizi Peter karşılıyor. Boş mideyle gidilmez diyip daldık bir pastaneye... Çay içmeden şurdan şuraya gidilmez. E tabi bizim sakar İso bir fincan çayı devirince haşlandı. Neyse ki ciddi bir yanığı yok.

İçimizden Korhan ise kayınvalidesine kahvaltıya davetli olduğu için biraz bizimle turlayıp ayrıldı. Ahh Korhan ahh olacaklar içine mi doğru ne?

Peter bizi acayip değişik bir rotadan götürdü Elmadağ'a... Sadece araç değil insan bile geçmiyor neredeyse...
    Parkurlar zor ama çok zevkli, bence herkes denemeli ama benden daha dikkatli...

Uzun zaman sonunda bulduğumuz ilk çeşme...

Çık çık bitmiyor rampalar... Yokuşlarda turbo gücünü benden esirgemeyen Pit'e teşekkür ediyorum.
    Özellikle yaralandıktan sonra destek sağlayan İso'yu da unutmamak lazım. Teşekkürler İso...

900 rakımlardan 1800'lere tırmandık.

Kah yürüdüm kah bindim, kah destek aldım ama sonunda ben de zirveye tırmandım.

Foto makineme laf eden Peter'ı çekiyorum. Burada da güldürmüş müyüm ne!

Yanımızda çok az yiyeceğimiz var. Sanırım Elmadağ merkezi yer nasılsa diye yaptık bu hatayı.
    Su derseniz, sıcağa dayanmıyor yine de ölçülü kullanmaya çalışıyoruz...

Tırmanmaya devam...

Ha gayret az kaldı.

Ve işte zirvedeyiz.

Olay anı ve hemen sonrasının fotosu olmasa da nasıl pis düştüğümü anlatmak istyorum. Ahanda böyle koca şeftali kadar taşların arasından süper bir parkurdan inişe geçtik. Peter, Derviş, Burak aramızdaki mesafeyi biraz açınca sanki adamları kaçırıcaz, beklemiceklermiş gibi biz de hızla inmeye başladık. Her şey gayet güzel gidiyordu ta ki ben havaya uçana kadar. Kocaman kayayı sen geç fark et, fren sıkama, yana da kaçama, üstünden atlayınca hooop havalara uç, takla at, kafa üstü yere çakıl, yetmezmiş gibi bir de yüzünü yerlerde sürükle, ağzına kum dolsun, burnun kanasın, suratın çizilsin, kol-omuz-bacakta açık yaralar olsun, bi de bunlar güneşte yanıp ciğer gibi olsun, serçe parmağın çıksın. Yeter mi yoksa daha anlatıyım mı?
    Düştükten sonra sakın bana ellemeyin dedim. 30 saniye boyunca etraf döndü döndü bir türlü görüntüyü sabitleyemedim, acayip sarsılmışım.
    İyi ki kask vardı içine çöktü başım yarılmadı. İyi ki gözlük vardı yerlerde sürünürken çizildi ama gözlerime bişi olmadı . İyi ki eldivenlerim vardı,ellerim yarılmadı o kadar taşın arasında... Kafamdan ve elimden röntgen çekildi. Parmağı yerine takıp atele aldılar işte... İşin kötüsü Salı günü Karadeniz için tura çıkıyoruz. Ben o zamana kadar nasıl iyileşicem yahuuuu? Ağlamak istiyorum sayın seyirciler...

Ne çok geziyorsun Kevser, yeter be Kevser, aman be Kevser diyenler utansın. Nazarınız mı değdi ne oldu yaw. Maşallah diyin yaw... Çok fena düştüm bu sefer. Neyse yine verilmiş sadakam varmış. O düşüşe göre yine ucuz atlattım... Buna da şükür. Allah beterinden saklasın...

Tur arkadaşlarımın çoğunun suyunu pansuman sırasında tükettiğim için özür dilerim. O suları yana yana aradık. Keşke kullanmasaydık. İyi ki evden çıkmadan geri dönüp ilk yardım çantamı da almışım. İçime mi doğdu ne?...

Hayatımın en zorlu gezilerinden birini yaşadım. Düştüğüm için değil, hiç birimizde bir damla su kalmadan ıssız yerlerde yalana yalana g,tmek zorunda kaldığımız için. Çölün ortasına düşsem bu kadar olurdu ancak... Yiyecek deseniz o da yeterli değil! Açlıktan öldük hepimiz. Bence bu gezi zorlu parkurlardan ve acayip testlerden oluşuyordu. Bir kez daha bedenimizin sınırlarını test ettik. Nelere dayanıp dayanamıyacağımızı gördük. Allah kimseyi susuz bırakmasın diye olayı diğer arkadaşlara bırakıyorum... Şimdilik benden bu kadar...

2. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    ayağınıza sağlık... tüm ankara kızılay grubuna :in: ...tebrikler..yine fotolara bakarken sanki bizde kendimizi içinde gibi hissettiğimiz zevkli bi tur yapmıssınız:) :)

xcangel bunu beğendi.
  3. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş ancak birde kavser kaza geçirmeseymişsin çok iyi olacakmış çok büyük geçmiş olsun kendine dikkat et.

4. abzegh

abzegh Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun kevser

Özcan AYDINOĞLU ve jamssea bunu beğendi.
  5. M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.:( Yazın ortasında su bulmak gerçekten zor oluyor. :mad: tebrikler :in:

xcangel bunu beğendi.
  6. abzegh

abzegh Yeni Üye

Seviye:

cado, BuRroM ve oktay tiryakioğlu bunu beğendi.
  7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İlk önce sizleri tebrik ediyorum. Bu Elmadağ çok kurak yerlermiş, sanki maden ocaklarının olduğu yerleri andırıyor derken resimlerin sonundaki yeşilliği görünce şaşırdım doğrusu. Birde Ankara'da 12 gündür su yokmuş bu susuzlukta böyle turlara çıkmanız çok güzel. İnsanlar duş alacak, elini yüzünü yıkamaya su bulamıyorlarmış televizyondan izledim.

8. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Kevser merhaba,

Geçmiş olsun umarım ciddi bir sorunun yoktur.Parkur gerçekten zorlu ancak seni azminden dolayı tebrik ederim.Geziye katılan tüm arkadaşlara selamlar.Paylaşımın ,güzel anlatımın ve fotoğrafların için teşekkürler.Tekrar geçmiş olsun.Unutma beterin beteri var derler...

xcangel ve KevSerSeri bunu beğendi.
  9. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba kevser....
    Allah şükürler olsun ki seni bizlere bağışlamış. bi hayli ciddi bi kaza atlatmışsın anlaşılan. umarım ciddi bi rahatsızlığın yoktur. seni ve tüm ekibi gerçekten tebrik ederim. zor bir parkur olmuş sizin için. fotoğraflar için teşekkürler...

KevSerSeri bunu beğendi.
  10. whistler

whistler Üye

Seviye:
    çok zorlayıcı bir tura benziyor. tüm ekibi tebrik ederim.

sana da geçmiş olsun kevser. kaza yaptığını duyunca çok üzüdüm. her işte bir hayır vardır derler, bu kaza üzerindeki nazarı bozar inşallah. umarım biran önce iyleşirsin. karadeniz turunun fotograflarını şimdiden bekliyoruz ; )

11. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    Kevser buradan da sana tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunayım, ama sen güçlü bir kişisin umarım çabucak atlatırsın. valla içine mi doğdu demişsin ya öyle değilde aklım hep sizdeydi.
    tekrar geçmiş olsun Kevser.

12. lacordelio

lacordelio Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun Kevser...bence nazar değdi sana:) zorlu tur içinde tebrikler..ankaralılar zoru seviyor:)

13. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    geçmiş olsun kevser.

güzel gezi olmuş.

14. Fatih - MFG(+)

Fatih - MFG(+) Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kevser Hanım;

Sizi kutluyorum. Bu susuzlukta, bu kuraklıkta ve bu sıcakta bile dağ tepe durmadan dolaşıyorsunuz. Pedalınıza kuvvet, umarım karadeniz turu da sizin için bol neşeli çok güzel bir tur olur.

Sevgili dostlarım bisikletli olduğunuz ve bu spora gönül veridiğiniz zaman düşme riskini de göz önünde bulundurmanız gerek. Çünkü bisiklet 2 teker üzerinde hareket eden bir araç. Aslında akıl karı değil ama biz bisikletiçilerin hepsinde biraz kaçıklık olduğu için bu sporu yapmak bize büyük haz ve zevk veriyor.:D Fakat bu demek değil ki bisiklete binerken hiç düşmeyeceğiz. Düşme riski her zaman mevcuttur. Her şey bir anlık dikkat eksikliği ile gelişebilir. İşte bu nedenle bisiklete binerken tedbirli olmak çok önemli. Ben kaskımı başımdan hiç eksik etmem, elimde eldivenlerim vardır. Hatta kollarıma dirseklik ve dizlerimede dizlik takıyorum. Arkadaşlarım bana Robocop diye hitap etselerde ben bunları kullanıyorum. Geçen boğaz turunda yanlış park etmiş bir arabaya çarptım. Olayda benim de hatam var fakat kaskım, eldivenlerim, dizliklerim ve dirsekliklerim bu kazadan önemli bir yara almama engel oldular. Eğer kendimizi değerli görüyor ve bu dünyada daha yapacağımız, yaşayacağımız çok şeyin olduğunu düşünüyorsak kim ne derse desin bu sporu yaparken tedbirimizi alalım dostlarım. Kevser hanım size geçmiş olsun diliyorum. Umarım önemli bir şeyiniz yoktur.

Bu arada not: İstanbul'a sizi ve ekibinizi boğaz turuna bekliyoruz.:)

Sevgi ve selamlarımla

MFG(+)
    MOTİVATÖR

15. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kevser çok çok geçmiş olsun. Aman Allah kimseye göstermesin. Verilmiş sadakanız varmış, büyük bir kaza atlatmışsınızda resimlere bakmaktan farketmemişim bile :( Karadeniz turunuzda çok yakınmış ama İnşallah Karadeniz turuna kadar toparlanırsınız.

16. Murat PEKER

Murat PEKER Kıdemli Üye

Seviye:
    bravo cidden..çöl sıcaklarında..susuzluktan çöle iyice dönen Ankara'mızda performansı zorlayan bi tur..üstüne birde talihsiz kaza,geçmiş olsun

17. Antares

Antares Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Kevser hanım büyük geçmiş olsun.. düşme sahnesini anlatırken olayı en ince ayrıntısına kadar yaşamış, acıyı hissetmiş gibi oldum.. Acil şifalar dilerim..

18. Kani

Kani Üye

Seviye:
    Kevser senin Uzungöl belgeselinide seyretmiştim.Bende cok iyi bir intiba bırakmadın:DGaliba sen birazcık sakarsın::)
    benim gibi:eek:
    Şaka bir yana çok geçmiş olsun bende ciddi kaza yapmıştım.Düşünce görüntü gittiği banada oldu seni çok iyi anlıyorum.Macera düşkünlüğün ve bisiklet sevdandan dolayı seni tebrik ediyorum.
    :in:

19. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Keyifle okudum. Teşekkürler.

Kazanız için de: Geçmiş olsun. Sizi bisikletten uzaklaştırmayacağı belli.

20. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel bir gezi olmuş bizlerle paylaştığınız için tşkler devamını bekliyoruz.