Elleri cebinde bisikletle polise yakalandı, ceza yedi

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Yalova’da bir bisiklet sürücüsü, trafiği tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle radardan geçtikten sonra polis tarafından durduruldu. Trafik cezası kesilen sürücü, kendisine bir araba sürücüsünün gördüğü muamelenin uygulandığını belirterek, “Trafiği tehlikeye düşürdüğümü hiç düşünmedim” dedi. Yalova’da trafik polisleri benzerine az rastlanır bir ceza kesti. Havanın soğuk olması sebebiyle ellerini didonda bırakarak bisiklet kullanan Engin Deniz Özşeker, radara yakalandı. Trafik polisleri tarafından durdurulan Özşeker, cezaya önce itiraz etti. Ardından trafiği tehlikeye düşürdüğü gerekçesi kesilen cezayı kabul etti. Genç bisiklet sürücüsü, bir otomobil sürücüsüne uygulanan muameleyi gördüğünü belirterek, yaşadığı olayı Türkiye’de daha önce görmediğini söyledi.

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/90/770x0/56da933267b0a97324062799

"AKLIMA GELDİ, AMA BAŞIMA GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEDİM"

5 senedir hem hobi hem de spor maksadıyla bisiklet kullandığını ifade eden Özşeker, yaşadığı olayı şöyle anlattı:

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/90/770x0/56da932f67b0a97324062797

“Bulvarın sonunda genelde radar oluyor. Şansıma o gün radar vardı. Ben de hava soğuk olduğu zaman ellerim üşümesin diye ellerimi cebime sokarak bisikleti kullanırım. Ellerimde cebimde giderken radarın yanından geçtim. Aklıma geldi, ama başıma geleceğini düşünmedim. Döndükten sonra ileride polis durdurdu ve ‘Ellerini bıraktığın için ceza keseceğiz’ dediler. İlk başta garip geldi, itiraz ettim. Mantıksız geldi. Sonradan gerekçe olarak yazdıklarını okuyunca, trafiği tehlikeye soktuğumdan dolayı hak verdim ve cezayı kabul ettim. 92 TL ceza kestiler. Ödemesini yaptım."

Bisikleti yol kenarlarında kullandıklarını ifade eden Engin Özşeker, “Çünkü yeterli bisiklet yolumuz yok. Belediye başkanımız epey yol yaptı, ama önemli olan yerlerde yok. Mecburen yolun kenarından gidiyoruz. Trafikle arabalarla yan yana gidiyoruz. Aslında biz de trafiğin içindeyiz. Bunu da fark etmelerini isteriz. Motorlu bir taşıtın gördüğü muameleyi gördüm” şeklinde konuştu.

Kaynak: (link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kadıköy kartal bisiklet yolunda da böyle değerli arkadaşlar var kulağında müzik elinde cep telefonu pedal ceviriyor. Sorsan farklı, kültürlü, entellektüel, özgür ve dikkat çekici olmuş oluyor. Peki efendim senin bir başarınmı var . iyi bişey yaptında güzel paramı kazandın veya insanlara faydalı bişeymi yaptın veyahut yoldan bir taşı kaldırdında insanlar çiledenmi kurtuldu. Yok .. Bu hissettiklerin sadece senin zihninde kurguladığın ve sadece senin zihnini ilgilendiren dış dünyada ise insanlara zarar verme etkisi muhtemel olan zararlı fikirlerdir. Biraz topla kendini . Biraz aklını başına al.
Tabi bunları söylemiyoruz hoş görüyoruz akılların kullanmalarını umuyoruz.

yunus50

Üye
Tepki
78
İsim
Yunus Emre Karaman
Bisiklet
Bianchi
Ben trafik polislerini ayrıca tebrik ediyorum. Bisikleti de bir araç olarak kabul ettikleri için. Etmek zorundalar diyebilirsiniz, görevleri bu diyebilirsiniz ama bu her zaman böyle olmuyor arkadaşlar. Gerçi ilgili mevzuatı bir kere okuyan bir trafik polisi bisiklete ulaşım aracı olarak yaklaşır evet.

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
@H.Genç
KKTC'de normal tabi. Sözüm ona eşşekler oralarin gerçek yerlileridir (bkz rauf denktaş, kıbrısta kıbrıslı, eşşek vs)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://i.hurimg.com/i/hurriyet/90/770x0/56da932f67b0a97324062797

çözüm çok basit,eldiven ,dostumuz bi adet eldiven alacak ,elleri üşümeyecek.

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Sultanahmette tranvay yolunda ellerimi biraktim cantamdaki sulugun ucunu almak icin o sirada istanbula yeni gelmiş bir genco arkadas bam dıye atladı onume iyiki yavastim iyiki oda faketti bana dondu bısıkletı tuttu ıkımızde ayakta kaldık :D Ben hatalıydım ellerımı bırakmamam gerekıyordu cunku frenlemede zaman kaybettım.

Strelok

Aktif Üye
Tepki
258
İsim
Tuncay
Bisiklet
Bianchi
''Ben de hava soğuk olduğu zaman ellerim üşümesin diye ellerimi cebime sokarak bisikleti kullanırım.'' Bu cümle bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası.
Beş yıldır bisiklet kullanıyor ve soğuk havalarda eldiven takmayı akıl edemiyor öyle mi ?
Ben biraz ''Bakın siz düz yolda gidemezken ben ellerim cebimde kullanıyorum'' havası sezdim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Termal içlik,termal çorap ve termal eldiven sevgili pedalşör bunları al ceza yeme:)bazı arkadaşlara katılmamak elde değil elleri bırakıp bisiklet sürmek sür banane ama es kaza bana yada başka birine çarparsan bisiklet yolu yada başka bir ortamda ozaman dayak yeyince kusura bakmayacaksın:harika:

Migel

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
Kanuna göre en az bir elin gidonda olması zorunlu.Ben iki elinde bırakılmasına karşıyım.Trafik ve insan olmayan alanlarda isterseniz amuda kalkıp da sürebilirsiniz o sizin tercihiniz.