Elleri bırakarak bisiklet sürmek

Eskici

Üye
Tepki
78
İsim
İbrahim öğretmen
Bisiklet
Bianchi
Elleri birskip bikaç viraj döndüğüm oldu ama fren işi sakat

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

yavvvv mehmet dostum ,2014 'de açtığın topiği şimdi görüyorum iyimi,eski çalıştığım elemanların hiçbiri 50 km ve 33 km pedal kesmeden yapılan idmanlarda bu tip bi hareket yapmadılar, ben görmedim,çünki herkes süratli sürüyor idi,süratli iniyorlardı,yalnız bu harekete aşina olanlar yapabilir,ama idman sırasında olmaz grubu aynen tehlikeye atarsın ,
riskli hareket yoğun trafikte asla olmaz.şahsen hiç denemedim.

Eskici

Üye
Tepki
78
İsim
İbrahim öğretmen
Bisiklet
Bianchi
@Berke
Çok sukrettim hayattaa olmama.
Tavsiye etmem zaten kimseye bu tarz hareketler i ama bizde genç tik bi zamanlar.

Petrovic

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
Ben arada fotoğraf çekmek için kullanıyorum veya ceketim varsa çıkarmak için yoksa pek anlamlı değil. Bel ağrıyınca bir süre sonra iyi geliyor dik durmak.

• Beğen
Tepkiler: AbdülkadirArtan

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Ne kadar faydalı bir konu olmuş bakalım sırada ne var..
İmamları ve cenaze levazımatçıları düşünmek lazım tabi.Ha birde çukurovadaki pamuk üretimini

• Beğen
Tepkiler: MertAG

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Her ne kadar tehlikeli olsa da bazen gercekten ihtiyac duyulan bir harekettir. Elleri kollari birkac saniyeligine bile olsa dinlendirir, beli ve omurgayi rahatlatir, her derde deva olsa bile yogun trafikte yapilmamasi gerekir, zira olusabilecek en ufak bir irademiz dışı aksilikte cok pis düşmek yuksek olasilik tasir.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol boşken elleri bırakıp da Contador gibi tripe girip millete ateş ederdim.:huhuu: :D bisikletim satılmadan önce :agla:

Edit: 20 yaşımda ilk yol bisikletimde öğrendim el bırakmayı bu arada.Hala 20 yaşımdayım :D

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Bisiklet
Kron
Bisikletin geometrisine gore degisir bi dh'le kilometrelerce gidebilirsin ama yol bisikletinde en ufak dalginligi hatayi affetmez.
Ha ben mtb'le de birakamiyorum o ayri

Metela

Aktif Üye
Tepki
157
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çocukluğumdan bu yana bir haltmış gibi yaptığım şey, ta ki 20 jant katlanır bisikletlere gelene kadar, bırakma şansın yok birkaç deneme yaptım yere yapışacaktım, kımıl kımıl durmuyor imkansız birşey, marifet olarak demiyorum demeyeceğm de. motorda da gaz sabitleyici ile uzun yolda kilometrelerce gitmişliğim vardır hatta bu salaklık sebebiyle eldivenimin tekini çanakkale yollarında düşürüp kaybetmişliğim de. Neyse ki artık bu 20 jantlara sahip katlanır bisikletlerde tek elden başka şans olmuyor, ha bu arada yapabilen varsa tekniğini söylesin lütfen :D

Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
Küçüklüğümden beri bırakırım onun getirisi olarak sahilde giderken (yaya olmadığı sürece) hiç bir şekilde gidonu tutmam 5-6 km sürmüşlüğüm bile var sırt çantamdan suyumu alıp içerken gidebiliyorum

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
Merabalar arkadaşlar.

Başlık tuhaf gelebilir sorun şu ki bisiklet yavaş gittiğinde çift el bırakırken bisiklette bir sarsılma söz konusu. Yani yavaş gittiğimde düştü düşecek bir durum oluyor ama hızlı giderken bu sorun olmuyor. Dandik bir bisiklet ile aynı yavaşlıkta giderken bu olmuyor fakat benim bisiklette bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Montaj düzgün olmadığından olabilir mi bu konuda bi fikri olan varmı acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
hizli giden on tekeri yoldan cikarmak zordur . senin furş takimin kalitelidir ve en küçük kuvetde donuyordur . birde vites-fren kablolarin eger fazla uzunsa onlarda kucuk bir kuvvet uyguluyor olabilirler gidonuna

Tepki
65
Bisiklet
Salcano
Hızlandıkça daha kolay denge sağlanır ama aynı hızda iki bisiklet arasındaki fark lastikten bahsedildiği gibi furş takimından kaynaklanıyor olabilir gidon yamuk da olsa lastik yere düz oturacak giderken farketmez diye fikir yürüttüm ama mantıklı mı bilmiyorum.

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
@Fatih Koçak Hızlandığı zaman bir problem yok tıkır tıkır gidiyor pedal'da çevirebiliyorum bir sorun çıkmıyor ama yavaşken bir sarsılma söz konusu. Sadece merak ettim bir sorun varsa bakım'a gidecek orda belirteyim diye eğer sorun olarak görünmüyorsa kimseye rahatsızlık vermek istemiyorum.