Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elİxİr yaĞmur performansi...

Konu, 'Frenler' kısmında Faruk ONUK tarafından paylaşıldı.

1. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimde elixir 1 model frenler mevcut.Geçen gün sağanak yağışta bisiklet kullanırken performansın epey düştüğünü farketttim.Çamur falan yoktu kesinlikle.Fakat gerçekten hemen hemen %60-70 oranında bir düşme vardı.V frende bile bu kadar bir kayıp olmuyordu.Kuruduktan sonra eski haline döndü tekrardan.Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar ?
    Kullandığım balatalar üzerinde gelen orjinal balatalar...

2. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Benimde arka fren aynısı. Ama böyle bir problem olmadı hiç. Çokça yağmur, su ve çamur gördü. Hatta bugun deli gibi ısıttım freni. Eldiveni biraz dokundurdum rotora eldivenin yarısı rotorda kaldı. Ama performans düşmesi olmadı

3. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Aldığımdan beri bir sıkıntı var zaten frenlerde.Ön fren birkaç defa yağ kaçırdı.Böylede yapınca işkillendim.Bu arada aynı yerde oturuyormuşuz :)

4. Deniz Caz

Deniz Caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kaliper pistonlar arasında çok az miktarda yağ olsa bile su gelince yada bisikleti yıkayınca fren tutmuyor bendede xt vardı onda da aynı sorunu yaşamıştım kesinlikle pistonların arasında yağ olmuyacak sizde yağ kaçırmış ordan bulaşmıştır

5. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bende eskiden tektro draco fren vardı. Ondada ses problemi vardı. Cok inceden yağ kacırıyordu, sonra kaliper pert oldu. Garantiden elxir 1 fren yolladılar :) Şuan memlununum. Sizde bi garantiye gösterin.

6. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eğer performans düşüşü sadece ıslaklıkla ortaya çıktıysa sorun balatada olabilir. Test için ön veya arkaya iyi bir balata alın, sorun düzelirse diğer tarafada alın.

7. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu mantıklı geldi.Kendim ıslatıp deneyeceğim tekrardan bir.

Balatada ne tür bir sorun olabilir ki.Yağlanmışsa eğer muhtemelen yeni taktığım balatada aynı şey olacak.Ön arka ikisinde birden böyle olması şaşırtıcı özellikle.

3 defa gidip geldim zaten aslı bisiklete.Her seferinde tamir olduğunu bu sefer sorun çıkarmayacağını söylediler.Son seferinde tekrarlarsa değiştiririz demişlerdi.Bıktılar herhalde beni görmekten yoksa pek niyetleri yoktu :)

ihsan onur şener bunu beğendi.
  8. Hakan ÇAKMAK

Hakan ÇAKMAK Yeni Üye

Seviye:
    Bende LX kollar deore kaliperler var. Komple ıslandığım çamur içinde yol aldığım sırada dalgınlığımla takla attım bugün. Normalde o kadar sert tepki vermezdi frenim . Yağmurda çok daha iyi çalışıyo .