Elixir cr mi? XT mi ?

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@İbrahim sarı

bugün biraz inceledim, xtr race ve diğer modelini. race modelinde bile yeterli derecede iyileştirme olmuş, ancak uzun kullanımlar sonucu edinilecek fikirler önemli. ağırlık olarak ise hafif değil :D

Scudo

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
ben shimano slx kullanıyorum mükemmel bir performansı var fren yaptığınızı hissediyosunuz ondan önde avid kullanıyodum ve hiç memnun degildim shimanodan vaz geçmem...

Gökhan Hayırlı

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Geotech
shimano frenlerden pek kimse memnun değil gibi görünüyor bakalım bende xtr m985 race modelini aldım umarım sorun çıkarmaz memnun kalırımda sizlerle güzel şeyler paylaşırım :)

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@Gökhan Hayırlı

Yorumlarını bekliyorum kardeşim bakalım xtr fren işini çözebilmişmi :D xtr 965 serisinden beri frenleri vasat halde ....

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
@Yiğit Kirazpınar

Avidin hangi modelini kullanıyordunuz neden memnun değildiniz ? Elixir CR almayı düşünüyorum ondan sordum

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
juicy kullanıyodum hiç memnun degildim slx e geçtim ve performans testleri bölümünden performansına bakabilirsiniz mükemmel bir performans ayrıca saglam bir parça fiyatıda diğier parçalara gore çok iyi...

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Teşekkürler grafikleri bende biliyorum , juicyler eski teknoloji bakalım elixirler ne getirecek

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaslar bende shimano xt serisinin 3 farklı serisinden toplam 4 fren, lx, slx ve saint de dahil farklı modellerinin hepsini kullandmadım, etrafımda da herkes shimano kullanıyor onlardan da şikayetçi olan yok, forumda çok tutulan herkesin çok beğendiği hayeslerden 2 arkadasım kullanıyor, birisinin sürekli arka freni boşalıyor, diğerininde freni hiçbir şekilde ayar tutmuyordu, belki frenler sorunlu olabilir bilmiyorum, avid hiç kullanmadım o konuda bir yorum yapmayacağım. birtek sürekli avid rotorların bir müddet sonra yamulduğunu ve ayarda zorluk çekildiğini duyuyorum gittiğim bisikletçilerden.
ama bana göre gerçek fren markaları magura formula gibi markalar, imkanım olsa hiç düşünmeden marta sl mag yada formula r1 gibi frenleri alırdım

• Beğen
Tepkiler: Cahit Türk

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Yiğit Kirazpınar

deneyimlerimiz aynı sanırım.
ben de juicy 5 kullanıyordum ve memnun değildim.
şimdi slx kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
shimanonun fiyat/performans olarak en iyi freni slx.

avid'in fren kolundaki yumuşak hissi sevmiyorum...tabi tercih meselesi..

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
elixir cr mag Türkiye'de yok galiba en azından ben göremedim, mecburen eliyorum. Şu an kullandığım Shimano brm486 5000km yol yaptım girmediğim yer kalmadı hiçbir sorun çıkartmadı hala ilk günkü gibi çalışıyor ama Shimano'nun üst seviye fren setlerinin daha problemli ve bu sebeple tutulmadığını gördüm, Shimano' yu da eledik. Geriye elixir cr ve juicy ultimate kalıyor. Elixir cr için genel olarak memnun kalacağımı ama ultimate için eski model dahi olsa kesinlikle daha iyi olduğunu söyleniyor. Bu ikisi arasında gidip geliyorum. Cr ultimate den gözüme daha şık geliyor, Ultimate de daha sağlammış hissi uyandırıyor ???? :)

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
shimanonun xt ve xtr kullanan arkadaşlarım var tekrardan slxe döndüler... xtr 2010 arada arka boşalma yapıyodu ve parçaları baya pahalı aynı şey xt içinde geçerli ayrıca slxe çekiçle vursan bile bişey olmaz fiyatına göre çok iyi... bana sorsan slxi tek geçerim ama magura frenler ve formula birde shimano saint mükemmel özelliklede saint...

• Beğen
Tepkiler: Barış BİRLİK

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
CR-Juicy carbon ayarında

CR MAG-Ultimate ile aynı klasmanda

tek tek siparişle crmag gelir Türkiye'ye merak etmeyin ;) ama yinede bir slx frenlerede bakın derim çekiç işlemiyormuş:D belki avid'den daha sağlam yapmış olabilirler ;)

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
@temu90

Alakanız için teşekkür ederim sizler gibi tecrübeli arkadaşların aktardığı bilgiler kılavuz oluyor benim gibi bu konuda bilgisiz olanlara. Aslında gümrükleme ve uluslararası nakliye yapıyoruz benim açımdan yurt dışından getirmekte sorun olacağını sanmıyorum ama yurt dışından getirtmek te istemiyorum nedense ?? belki yurt içindeki firmaların kazanması, vs vs ayrıca çok ta buyuk fiyat farkıda yok aslında.

Bu sabah yeşilbisiklete uğradım sağolsun Üzeyir Bey çok ilgilendi. Slx i şiddetle tavsiye etti xt - xtr ye göre çok memnun kalacağımı dozlamasının iyi ve gücünn yüksek olduğunu söyledi. Belki şuan kullandığım frenlerden belkide avidin görüntüsünden slx avid gibi beni cezbetmiyor. Birde gramaj olarakta slx bayağı ağır, şuan kullandığım 486 ile aynı ağırlıkta. cr ile ortalama 100gr-120gr ultimate/cr mag ile ortalama 200gr hafiflik sağlayabilir gözüküyorum. Doğal olarak hali hazırda sorunsuz çalışan fren sistemimi değiştreceksem göze hitabından hariç daha kuvvetli ve daha hafif olmasınıda istiyorum. Kararsız kaldım ne olacak bilemiyorum.

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
eger görüntüden çok performans istiyosan slx derim ama bundan sonrası sana kalmış, sanırım artık kafanda birşeyler oluşmuştur... alınca tekrar buraya yazarsan seviniriz... şimdiden hayırlı olsun diyorum...

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
üzeyir abi ustamdır o ve hakan abi sayesinde mekanisyenlik yönümü daha da geliştirdim. kendisi full slx set olan salcano kullanıyor ve memnun olduğunu biliyorum.

sizin arayışınız almışken hafif ancak performansı kötü olmayan bir fren.

slx ağır ama iyi, xt-xtr listeden çıktı.

avidlerde ise performanstan ziyade hafiflik olarak ayrılmakta. r-cr-cr mag hemen hemen aynı performansı sunar fark çok azdır.(3 frenide kullandım xx dahil 4 :) ) bütçeniz doğrultusunda ve beğeninize göre seçim yapabilirsiniz. tabi bu iki marka içinde.

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
@temu90

evet bisikletini biliyorum dediğiniz gibi çokta memnun. Benim bisikletimi de en son Üzeyir bey modiye etmişti.

Bikescale den gördüğüme göre xt ile slx arasında 25-30gr fark var xtr bariz daha hafif, slx biraz daha kuvvetli.

Bisiklete çok biniyorum, kendimce zorluyorum, kilomda yüksek 95kgs. Xx fiyat olarak yüksek bu kadar açılmak istemiyorum sonuçta yarışlara girmediğimden benim için maksadı aşmak olur.

Ultimate eski ama nedense gözüme çok hoş geliyor şu anki ruh halimle herhalde ultimate e yöneleceğim :)

Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: temucin90