Elit düzeydeki bisiklet sporcularına kuvvet çalışması brim antrenmanı

Daha önce hiç bisiklet spor (yarışçı ) yaptınız mı?

• Evet yaptım

• Hayır bisikleti spor (yarışçı olarak) yapmadım

• Spor yaptım ama bu şekilde bir çalışmam olmadı

• Hayır bisikleti spor (yarışçı olarak) yapmadım ama bu tarz çalışmalarım oldu

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.
Tepki
25
İsim
turgut
Bisiklet
Colnago
fazlasıyla etkileri fazla zaten kuvvet antremanlarının bisiklet sporunda :)

Scudo

SmtTrlk

Üye
Tepki
42
İsim
Samet
Bisiklet
Focus
@Bahadır Gürel 90 kiloyum 3*8 320-350kg leg press yapabiliyorum ama bisiklette sadece yokuş çıkarken az bir fark hissettiriyor bence. az önce başka konuda laktat ve vo2max hakkında yazdıklarınızı okudum. düz yolda da yokuş çıkarken de onlar çok daha önemli sanırım

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@SmtTrlk

Her çalışmanın farklı katkıları var. Ağırlık çalışmasını bir destek çalışması olarak görmek lazım. Yani VO2max çalışması ana bir çalışmaysa, ağırlık çalışması bir yan çalışmadır. Doğru zamanda yapılmak kaydıyla ikisi de olmalı. Ağırlık çalışması pedala uyguladığımız kuvveti arttırır. Ama yol yarışlarında kuvvet her şey demek değil, çok küçük bir detay. 10-15 saniyelik bir yokuşta kuvvet acayip işe yarar ama 1 dk'lık 2 dk'lık bir yokuşta başka şeylere de ihtiyaç var. Bu nedenle kışın aerobik dayanıklılık çalışmaları yaparken (bisikletle düşük şiddette uzun mesafeler almak, 10-15 km'lik koşular) aynı zamanda kuvvet arttırma çalışmaları da yapmak gerekir (ağırlık çalışmaları) ve bir de bisiklet hakimiyetini arttıran, pedallamayı efektif hale getiren çalışmalar yapmak lazım.

Tepki
25
İsim
turgut
Bisiklet
Colnago
kuvvet çalışmalarıın yanında pylometric çalışöalar çabukluk çaışmaları kardüyovasküler sistemi ( vo2max) geliştirecek antremanlarda yapmak gerekiyor . zaten bunları çok iyi bir şekilde yapabilen sporcular . türkiye geneline göre mükemmel bir sporcu . yurtdışındada iyi bir sporcu olabiliyorlar

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TurgutKafes
Hocam merhaba. Ne yaptınız anaerobik antrenmanlarla ilgilide benzer bir paylaşım yapacaktınız?