Elin adamı böyle bisikletçi yetiştiriyor

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Dehşet bilgilendirici bir paylaşım olmuş. Bilgilendirici derken biz bisikletseverlerin nasıl sporcu yetiştirdiklerinin farkına varmamızı sağlamanız.

Bizim ülkede o yaşa göre yol bisikletleri nerdeeeee !!! Yokki. Varsa bile sayısı 5i geçmez. Adamlar sporcu yetiştiriyolar kardeşimmmm...

Scudo

oguzcigsar

Forum Bağımlısı
Tepki
87
Paylaşım çok güzel ve etkileyici ancak eleştiriler hep OLUMSUZ!!! Ülkemizi sadece bu konudan yola çıkarak kötülemeyelim bence... Bizde de onlarda olmayan bir sürü güzel örnekler var muhakkak ki...
Arkadaşlar eleştirelim ama yapıcı ve uygulanabilir çözümler sunarak eleştirelim derim ben... Kapınızı çalan aç birisi ekmek isterse Türk insanı olarak geri çevirmezsiniz ama o bahsettiğiniz ülkelerde polis çağırırlar yani buna benzer bir sürü örnek var ... Neyse hadi bir adım atalım o zaman , bulunduğumuz şehirdeki bisiklet topluluklarından imza alalım YAPILMASINI istediğimiz yeniliklerle ilgili olarak... Mesela; Mersin ' de Mersin Marina adı altında , denize sıfır yapılmış yeni bir AVM var (aynı zamanda yat limanı) bu ay açıldı ama koskoca otoparkında hala 2 teker için herhangi bir çalışma yok... AYIP -- ÇOK AYIPPP... Sözlü olarak belirttim ilgilisine ancak şöyle 50-60 bisikletçi toplansak otoparka giriş yapsak elimizde dilekçelerle===??? Nasıl olur:) Bence de güzel olur ve yapacağızda ömrümüz yeterse... MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDA Kİ ASİL KANDA MEVCUTTUR!!! MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...

Ufuk Yılmaz 45

Aktif Üye
Tepki
28
@Onur Kartal

Haklısınız ancak bu ülkeyi yükseltmek de bizim elimizde...Eğer biz yeni yetişen gençler olarak ülkemizi geliştirmeye çalışırsak önümüzde hiçbir engel duramaz.Pek ütopik bir cümle gibi göründüğünü biliyorum ama biz en azından kendi elimizden geleni yaparsak içimiz rahat olur.

Ozan Seyyah

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Merida
@Ümit ARABACI

aynen katılıyorum...futbol federasyonuna 90 milyon tl para verilmiş,klüplere yardım amaçlı! inanılmaz bir para... elbette spor desteklenmeli ama spor sadece futbol olmaktan çıkmalı artık.ama kim bilir ne zaman? işte bu yüzden kasklı taytlı bir bisikletçi görünce uzaylı zannediyoruz!

• Beğen
Tepkiler: Berk Yıldız

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Fotoğraflar ve video süpermiş.
İşte budur kardeşim.
Ellerinize sağlık. Sağlıklı, aklı başında nesillerin yetişmesi spordan geçiyor.
Bunu bilir bunu söylerim.

Sevgiler.

ozic

Aktif Üye
Tepki
108
Futbola giden çocuk Türkiye Spor için gitmiyor, Analar-Babalarda SPor olsun diye çocuğunu futbola göndermez. Maksat para kazanmadır.

İddaa Oynatabilirmisiniz Bisikletciler üzerinden ? OYnatırsanızda kaç kişi oynar.
maksat para gene.

İyi tamamda Avrupada niye farklı. Bu noktadada Toplum devreye giriyor. Devamındada devlet.
Devletin bu konuda yatırım yapmamasıda ayrı bi sorun. Çünkü ülkemizde herşey Arz-talep olarak işler. O yüzden bahsi geçen 90 milyon TL Futbola yatırılır. Diğer sporlarada 1 Milyon tl bile yatırılmaz.

Ülkede en çok kullanılması gereken araç Bisiklet olması gerekirken, Ülkemizde herkes araba alma telaşındadır, benzin bu kadar pahalıyken bile. Çünkü kendileri "PARA KAZANDIM!, BUDA ARABAM! HAHAHA SENDEN ZENGİNİM!" demek için bunu yapar.(Buda Kültürün getirisi.)

Ama en güzel yanı, Bisikletci-Bisiklet sever insanların bugün burada bu konuyu tartışıyor olmasıdır. Geleceği değiştiricek konuşmalar bunlar, alakadar herkese teşekkürler- İyiki varsınız. SAygılar.

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
@ozic

Çok haklısın kardeş zihniyet böyle malesef :( :( :(

Tepki
7
Bence yorumlarda fazla dramatize var. Ben ilk bisikletimi hatırlamıyorum bile, anılarım sahip olduğum ikinci bisikletten başlıyor. Elbette babamın etkisi çok büyük bunda. Ama aynı şekilde benim tanıdığım her anne baba çocuğuna bisiklet almak istemiştir/almıştır. Sorun bisikletin çocuklar için kullanım alanının olmaması bence.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Müthiş ya gerçekten hayata 111111-0 önde başlıyorlar, diyecek birşeyim yok ya oha diyorum sadece afedersiniz :)

Tepki
43
Bence de olay fazla abartılmış gibi geldi. Sanki diğer ülkedeki çocukların hepsi böyle işlerle uğraşıyor gibi. Emin olun Türkiye'de bisikletler daha erken yaşta alınıyor çocuklara. Siz hiç şu plastikden yapma 3 tekerli motorsiklet tarzı bisiklete binen Türk olmayan bebek gördünüz mü :D Bizde önce onu veriyorlar, sonra 4 tekerli bisiklet 2 tekerliye alışmak için, daha sonra çocuk değişik alanlara yönelmezse profesyonel bisikletçi oluyor işte :D Tek eksiğimiz profesyonel parkurların azlığı. Onlarda olsa tam süper olacak =)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Enseyi karartmayalım. :)
Herkes maşallah diyeceğine söz versin. :)
Selamlar

http://i83.photobucket.com/albums/j319/sonatay/IMG_0354_resize.jpg

http://i83.photobucket.com/albums/j319/sonatay/IMG_0355_resize.jpg

Oğlum ve ben.

http://i83.photobucket.com/albums/j319/sonatay/IMG_0356_resize.jpg

Berk Yıldız

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
bunlar içinde biraz maliyet gerekiyor.işin o kısmını gözardı etmemek lazım.

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Velodromda şölen ; bizde olsa , anneler :"oğlum betonda düşer,yaralanır derler "

Buna annemin direk yorumu : Nasıl izin vermedik ? ayağınız bisiklete ermeden bisiklet aldık,yaralandınızda düşe kalka öğrendiniz , :D :D haklı :)