Elin adamı böyle bisikletçi yetiştiriyor

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
@Aydın Yıldırım

haklısın ancak bunun için alt yapı sorunu da var bizim çocuklarımız bisiklete binmeyi çok seviyor hemen her çocuk gibi . ancak şimdi bu trafikte. bu şoförlerle bu yollarda, bu polislerle bu insanlarla beraber çocuğunu okula bisikletle göndermiyor kimse...aksi olsaydı hemen her hafta kötü bir haber alırdık.. öncelikle bisiklet yolları yapılmalı..yerel yönetimler çeşitli organizasyonlarda aktif rol almalı, medyada sürekli olarak desteklenmeli. bilinçlendirici tv radyo programları yapılmalı.. şu hiçbirşey yapmadan herşeyle alay eden genç internetçi zihniyet ortadan kalkmalı -meliler -malılarla dolu bir sürü şey sayabiliriz. umarım bir gün gelir bu güzel ülkede her birey, istediği sporu sosyo-kültürel aktiviteyi istediği yerde istediği gibi yapma özgürlüğüne kavuşur. ...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Aydın Yıldırım

Kutlarım sizi. Ne güzel bir düşünce. Bit takım kaptanı olsa yol üstündeki evlerden grubu toplaya toplaya okula varsalar... Okulda bisiklet parkları...Keşke... Valla içim gitti..

Keşkeden öteye geçebilsek. Biz büyükler öncülük edicektik. Hani kampanyamız vardı. İşe bisikletle gitme haftası.. O da olmuyor. Antreman yaparkan lisanslı sporcumuz ölüyor... Ne biçim ülkede yaşıyoruz biz diye soruyorum kendi kendime!!!

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
haksızlık etmeyin biz Türklerde çocuklarımıza karne , sünnet , doğum günü hediyesi olarak bisiklet alıyoruz. aman caddeye çıkma, ara sokakta sür, parkta sür, evin yanından ayrılma =) bizim spor anlayışımız bu kadar malesef

edit: bisiklet yollarımız yokmu? evet öyle birşey var sanırım pendik - kadıköy sahilinde. bisikletten çok yaya , mangal, semaver görüyoruz o yollarda işgal edilmiş haldeler!

ömer yayla

Daimi Üye
Tepki
75
çok şaşırtıcı bi durum aslında ciddi bir şekilde düşünüldügünde biz yabancı ülkelerde cıkan bütün telefonları kullanıyoruz bi fark yok bakıyosunuz türkiyede ordakinin aynısı belkide fazlası eglence alanları var (diskolar,barlar,vb.....) bakıyoruz ne kadar boş şeyleri varsa almınmış ama bi türlü işe yarayan şeyler alınmamış adamlar uzaya cıkıtlar biz daha hala adam gibi bişeyler üretemiyoruz cagdaşlık cagdaşlık dediler işte cagdaşlık her yer disko bar bi yerde insanların işine yarayacak bişey yok bakın biz hiç nükleer reaktör üretebildikmi yok aya cıkabildikmi yok bir telefon veya ne bileyim işe yara neyimiz var türkiyede adam gibi bir bisiklet üreticisi yok hatta üretimi geçtik ordan buraya gelen mallar bile menfaatçi insanların eline düşmüş kaç katı fiyata alıyoruz bana sorarsanız bu düzen böyle gittikce siz o resimlere daha cok bakarsınız biraz içimi döktüm ama artık kusura bakmayın türlü türlü icatlar yapmış atalarımın varisleri olarak sadece yemeyi biliyoruz........

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Birde bu işler gerçek bisiklet sanayiisi olmayan bir ülkede olmaz. Rahmetli Rıfat Çalışkan bunu yıllar önce söylemişti. Bizde bisiklet sanayiisi çakma

Örneğin Slovenya , bisiklet sporunda yükselen bir değer

Ürettikleri bisikletlere bakın

(link)

şu bisikletler Türkiye'de olsa hemen alırım

Made in Slovenia
http://i49.tinypic.com/2wfpooi.jpg

Firmanın 2 bisiklet takımı var . İşte sanayii desteği ve spor elele

Kadir Özen

Daimi Üye
Tepki
104
@ömer yayla

mükemmel bi açıklama olmuş. ellerinize sağlık. olayın temel sebebi bence beyingöçünden kaynaklı anadolu liselerinde okuyan öğrencilere sorsanız eminimki 10 da 9 u yurtdışına çıkma düşüncesinde. neden çünkü biliyorlarki türkiyede işler yolunda değil. biliyorlarki haksızlık adam kayırma son derece fazla. peki bu yücelttiğimiz yurtdışında hiç mi dolaplar dönmüyor. tabiki dönüyor ancak yasalar bizler gibi sivillere layıkıyla uygulandığı için sorun çıkmıyor.

• Beğen
Tepkiler: frustrated

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Forum cafe başlığında da yazdığım için direk kopyaladım;

@Faruk ÇUBUKCU

Toplumun mantığında "sigortalı bir işe gir çalış" olduğu sürece, "büyük kalçanın büyük düşünen bir kafadan daha fazla prim yaptığı"(alıntıdır) bir yerde daha çok olimpiyatlarda madalya görürüz(!)

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
@Pasa Gultas

Aynen katılıyorum.Çocuk istese de mevcut şartlarda anne-babalar çocuklarını bisikletle sokağa bırakmaz.(Ben dahil)Alt yapı acilen iyileştirilmeli.En önemlisi de araçla yaya veya bisikletliye çarpmanın cezası kesinlikle caydırıcı olacak şekilde arttırılmalı.....

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Çocuk esirgeme kurumlarının herbiri spor okullarına çevrilmeli . Bir tanesi eskrim , bir tanesi bisiklet , diğeri okçuluk vs. gibi .Buradaki çocukları kamp havasında yıllarca disiplinli şekilde yetiştirip memlekete faydalı sporcular haline getirmek lazım .Hem bu anasız ,babasız evlatlar kurtulur .Hem de memleket spor aracılığıyla kendini duyurur.

Düşünsenize yanında velodrom olan bir çocuk esirgeme kurumunu .Hayal edin !

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
Valilik ve kaymakamlıkların, emniyet müdürlüklerinin, belediyelerin, tüm kamu kurumlarının, şirket ve fabrikaların, ilk-orta-lise tüm okulların, ünversitelerin, kışlaların, ve hatta meclisin bahçesinde binlerce bisikletin park ettiğini, yollarda yüzlerce bisikletlinin dolaştığını düşünsenize....Benim ülkemde görmek istediğim son şey; bu manzara.......

Deniz Taş

Daimi Üye
Tepki
201
İsim
Deniz Taş
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
çok güzeller

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
acaba neden biim ülkemizde böyle güzellikler yok. ne zaman olacak diye çok merak ediyorum doğrusu. ya da biz bisikletçiler olarak sesimizi yeteri kadar duyuramıyoruz gerekli yerlere. bu işin sonu ne olacak? :cool:

• Beğen

Melih Bilen

Aktif Üye
Tepki
104
Hepinizin yorumlarını görünce gerçekten ne mutlu diyorum ülkemizde benim gibi düşünen insanlar var.
Bildiğiniz gibi ülkemizde nedense futbol arkasından basketbol voleybol yelken tenis vs önde geliyor(ki en fazla futbol).Ben şeyi anlamıyorum.Devletimiz yurtdışında prestij kazanmak peşinde.Bunu en kolay spor ile sağlarız.Gereksiz şeylere dev bütçeler hazırlanırken spora neden hazırlanmıyor. :mad:
Ben Milli Eğitim Bakanı olsam.Tüm Türkiye'deki okullara,yetenekli ve istekli çocukları seçtirmek üzere ekip gönderirim.Bu çocuklara bütçe ilen malzeme sağlayıp haftasonları bir gün yoğun antremana alırım.Sporcu olarak bünyeye kattıktan sonra uygun bir maaş bağlarım ve onları yarışlara hazırlattırırım.Hangi spor dalı olursa olsun.
Bir kere dünyanın en büyük rezilliği,ülkemizde sayısız dağ var kış sporcusu çok az.Doğu bölgelerindeki bazı vatandaşların hali içler acısı.Sen o vatandaşların çocuklarını al,spor merkezlerinde yetiştir ve maaş bağla ne olacak?Türkiye'de dünyanın hemen hemen her sporu yapılır.İstedikten sonra gerisi kolay.Çocuklar öğrenciler ders kitaplarına bağlanmış bir şekildeler.Günde 8ders,ders yapıyorlar.Oysa yurtdışında bazı ülkelerde ilk 4 ders ders yapılıyor öğleden sonra herkes kendi spor dalında çalışıyor.
Ben burdan forumdaki bisiklet kullanıcısı tecrübeli abilerime sesleniyorum.Gelecek nesiller için ne olur güzel faaliyetler yürütmesi için adımlar atınız.Bisiklet sporunu ülkemize sevdirelim.Bisiklet süren bir insana da artık alık alık bakılmasın.

Biraz uzun oldu ama rahatladım valla

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Biz de yarış organizasyonu olsa ve de çocukların sporda gelecekleri olsa, yani geçimlerini sağlayabilseler sanırım daha çok sporcu yetişir...
Bu aslında talep meselesi bir bakıma... Böyle şeylere ilgi çok üst düzeyde değil... Futbol'a çok kaynak akıyor, onlarda sirkeciler... Harcanan para sadece çarçur oluyor... Ne alt yapıya ne tesise hiç birine gitmiyor...
İyi transferin tek alternatifi, alt yapı kurup, insanların hataları ile uğraşmak, onu da kimse yapmak istemiyor...

• Beğen

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
arkiler her şeye rağmen memleketim,memleketim derim.Fakat daha bizde bisiklet yolları yok iken şu anda,nerde bu ufaklıklar gibi şampiyonluklar ve geziler.İnanın eksoz dumanından kaçayım diye ki sarıyerde oturuyorum.Rumeli fener yoluna gidiyorum.Eskiden sahilde bisiklete binerdik.Hem de bir bisiklete iki kişi,ama şimdi o da hayal.

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Toplum olarak büyük bir değişimi yeni atlattık sayılır...
Kentte yaşıyan sayısı artmış durumda... Dolayısı ile, sonuçta zamanla herşey yoluna oturur diye umuyoruz...
Kuzey Kore gibi olmayalım ancak, insan yetiştirmeden, alt yapı kurmadan, hiç bir konuda başarı sağlayamayız...

• Beğen