Elimde Prophete marka eski bir şehir bisikleti var. Yardımcı olur musunuz?

Turan

Daimi Üye
Tepki
173
Arkadaşlar bu bisikleti şöyle drop barlı bir single speed modeline çevirmek istiyorum. sizce uğraşmaya değer mi? ve bisiklet toplama konusunda bilgisizim. yol yöntem gösterecek arkadaşlar arıyorum biraz da.
Resimleri bunlar bisikletin.

Dosyalar

Scudo

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
manevi değeri var ise neden olmasın yoksa yeni modellere bakmanızda yarar var teknoloji gelişiyor

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
çok kolay bir şekilde single speed drop bar olur
ama arka da fren bağlantısı?
jant, lastik seti biraz ağır gibi
çamurlukları da çıkarın, gidonu değiştirin, olay tamam gibi

ya da 3 vites sorunsuzsa o kalsın kontra olarak frene ihtiyacın olmaz
lastik değişimi-gidon değişimi-gereksiz parçaların sökülmesi ile gayet güzel olur hem 3 vites olur hemde fren arama derdin olmaz

• Beğen
Tepkiler: Turan

Turan

Daimi Üye
Tepki
173
@dr_mrh hocam şu an bi yandan dediğiniz gibi arka jantı tutup kalan parcaları değiştirip kontra pedal 3 vites sistemi uygulayasım var. bi yandan da bir süre sonra elimde boşta bir sora set olacak. onunla birlikte kadronun arka jant genişliğini 9'lu ruble girecek şekilde ayarlayabilirsem direk hobi amaçlı bir yol bisikleti çıkarasım var. kararsız kaldım hangisini yapsam. ikinci seçenek olursa elimde fazlalık jant seti vs. de olduğu için biraz daha tasarruflu olacakmış gibi ama daha uğraş verici olabilir. arada sürekli gidip geliyorum açıkçası :D

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Hayallerini kırmak istemem
ama 9 lu sora seti bu bisiklete monte etmek bayağı zor bir iş
kendi başınıza başarmanız zor, kadro arka bacaklarını genişletilmesi gerekli ancak şu an vitesli bir sistemden daha dar ,fazla genişletirken kadroyu eğebilirsiniz ya da ayaklık monte yeri kaynak yerinden ayrılabilir. Eğer bu işi yapacaksanız işin ehline yaptırın yoksa kadro çöp olur
keşke kadroda arka fren bacağı monte etmek için maşadaki gibi bir yer olsa
şu anki haliyle sadece eski yarış bisikletlerinin frenlerinden kullanabilirsiniz

Turan

Daimi Üye
Tepki
173
@dr_mrh hadi ya o zaman dediğiniz gibi single speed için uğraşıcam. teşekkürler hocam :)

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Dediğim gibi eğer kadro sizin için önemli değilse deneyebilirsiniz
youtube da