Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elimde böyle bir şey var ama...

Konu, 'Bisiklet Toplama' kısmında MakRo tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. MakRo

MakRo Kıdemli Üye

Adı:
    Alperen Atman
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Herkese iyi forumlar kazasız, belasız ve kırıksız sürüşler.
    Yıllar önce amcama hediye olarak Hollanda'dan bir bisiklet getirmişler.Uzun süre oğlu olan kuzenim bindi tabi ki de hor bir şekilde.Daha sonrasında ise bisiklete bana verdiler o ara boyum yetmediği için binemiyordum Ankara'dan taşındığımız sene bir kaç yıl balkonda güneş altında kaldı sonrasında binanın altındaki depoya indirdik.Toplamda bisiklet ile en fazla 10km yapmışımdır.Şuanda dağ bisikleti kullanıyorum ve Allah nasip ederse bir daha ki yaza şehirler arası bir kaç günlük bisiklet turları yapmayı düşünüyoruz.Bugün aklıma geldi bisikleti çıkardım.Lastikleri tamamen çürümüş, arka jant yamulmuş ve gidonda ki süngerler tamamen çürümüş.Durumda bu bisikleti yeniden toplasam mı yoksa kenarda süs olarak mı kalsa bilemedim açıkçası diğer tüm parçalar aktif ve çalışır durumda sadece iyi bir temizliğe ihtiyacı var.Lastiği sökerken ilk kez bir bisiklet lastiğinin kenarında tel gördüm resimlerde mevcut.Bisiklet tahminince 35 yaşlarında. Yardımlarınız bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

Hayrettin ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  2. Bisikletsurenadam

Bisikletsurenadam Kıdemli Üye

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @MakRo beklentin ve gözden çıkarabileceğin fiyat nedir ?

3. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @MakRo Dostum bu tamamen seninle ilgili bir durumdur. Bana sorarsan yavaş yavaş, aceleye vermeden tamir edebilirsin böylece haftasonları bir arkadaşınla gezeceğinde "al buna da sen bin" diyeceğin 2. bir bisikletin olur. Geçen sürede çok daha iyi malzemeler çıktığı ortada ancak bisiklet bisiklettir, kasmaya gerek yok. Sıradan bir bisiklet lastik seti, sırdan bir jant, fren pabuçları vs bunlar sana aşırıya patlamaz.
    -Yok ben bunu atayım dersen demirci 5-10tl verir hafızandan silersin. Kendine çok yüklenmeden adım adım tamir et kullan işte. Hatunun birinin altına verirsin bisikleti, beraber takılırsınız bundan iyisi mi var?

anilimaca bunu beğendi.
  4. Bisikletsurenadam

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Beldesan rapid kullanan biri olarak sadece koltuğu değiştirdim farki hisseddim yani olur bir sey ama parçalar biraz tuzlu

5. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Bisikletsurenadam Dostum ben de bu yaşlardayken gönlüm pahalı ibiskletlerdeydi. Ama bu bisiklete Brooks b17 sele takmaya değer mi? ne gerek var? işini görecek bir sele alırsın. Zaten forumda bazen acaip fiyatlara insanlar ürün bırakabiliyor, 2. el bile bu bisiklet için iş görebilir.
    @MakRo dostum, araştır bak eğer sana uyuyorsa ben sana bisikletimden çıkardığım daha yeni KENDA marka SCHWINN lastikleirmi bedelsiz olarak gönderirim.(28 janta uygun) Kargo veya otobüs vs senindir. Para mara istemiyorum, lastikler kötü durumda da değil onu söyleyeyim sen bir araştır bak uyarsa neden olmasın.
    yeter ki bir arkadaşımızın işi görülsün, bir bisikleti daha olsun. Hatta forumda işine yarayacak parçası olan arkadaşlar da sana yardım eder belki..

Tekrar baktım benim lastikler 38c ve 28 jant için...

6. MakRo

MakRo Kıdemli Üye

Adı:
    Alperen Atman
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    vallahi benden önce babam el koydu desem yeridir sen bulabildiğini bul ben bunu tanıdık bir iki kişiye gösterip yaptırayım ben bineyim dedi.Aslında ben hani hafif olsun diye arkadaş tavsiyesi üzerin jantları falan değiştirme fikrindeydim ama babam bazı parçaları söküp götürdü bile orijinalı neyse o kalsın dedi bakalım bekleyip göreceğim artık

7. Xraten

Xraten Yeni Üye

Adı:
    Ali Gökhan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Valla şehir içi bineceksen yaptır bence en azından ileri seviyeye geçene kadar alıştırma olmuş olur senin için.

8. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu kadro toplayanlar arasında hatırlı bir kadro sanıyorum çünkü çok yenilenmişini gördüm. 200 tl yerde olur 500 tl yede 1000 tly de toplar biraz biner satarsın ama bana kalırsa böyle bir toplama işinde 200-500-1000 tl hiç farketmez vereceğiniz emek aynı, sök tak yenile, git al gel olmadı uymadı değişti falan tüm emek sizde olacak tavsiyem yine 400-500 harcayıp hiç olmazsa bir 20 sene daha kullanılır hale getirmek gerek.

MakRo bunu beğendi.
  9. Bisikletsurenadam

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Beylet konuyu nereye a açayım bilmiyorum ama on teker göbek dağılmış sihimano yazan merak elips parça bilyeleri tutmuyor.