Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eleye eleye son 2 tane sizce hangisi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SEFA YALÇIN tarafından paylaşıldı.

1. SEFA YALÇIN

SEFA YALÇIN Aktif Üye

Seviye:

Arkadaşlar 4 aydır 600 TL (en son) bütçe ile bisiklet arıyorum ve en son carraro ve salcanoda karar kıldım sizce hangisi?
    Siz şimdi biri dağ biri şehir bisikleti diyeceksiniz ama carraro alırsam lastiklerini değiştirip kulanıcam.
    Bana bu 2 bisikletin ağırlıkları performansı çıkardıkları sorun varsa sorunları hakkında kısaca bilgileri lazım.
    ŞİMDİDEN ÇOOOOOOOOOOOOOOOOKKKK TEŞEKKÜRLER. (Kullanacağım mevki Bayrampaşa-Eminönü gibi yerler)

2. Ahmet Özcan

Ahmet Özcan Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yanlış anlamadıysam carraro nun 26'' olan jant ve lastiğini 29'' yapmaktan bahsediyorsan, bu zaten mümkün değil.Eğer çap aynı kalacak lastiğin niteliğini yola uygun hale getirmekse kastın o mümkün.

3. Aykut TAŞDELEN

Aykut TAŞDELEN Yeni Üye

Seviye:
    bence dağ bisikletini şehirde kullanacaksan şehir bisikleti al ben mtb kullanıyordum yıllardır amacı dışında kullanmamak lazım ...şimdi ise yol bisikletine geçiyorum artık daglara daşlara vuramıyoruz kendimizi :D

4. SEFA YALÇIN

SEFA YALÇIN Aktif Üye

Seviye:
    Evet sadece asfalta uygun lastik olarak değişecek zaten çapını değiştirmek istesem carraroyu almazdım Ahmet,
    Cevabın için teşekkürler Aykut,
    Ağırlıkları hakkında bilgi verebilecek olan yokmu? yada bu bisikletlerin herhangibirini kullanan?

5. Aykut TAŞDELEN

Aykut TAŞDELEN Yeni Üye

Seviye:
    carraro Ağırlık : 14,26 kg
    salcono 24h yi biri tartmış 14.6 kg geçmiş

6. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    asfaltta kullanacaksanız salcano daha iyi bir tercih olur. Daha ataktır diye düşünüyorum.

7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    cararo bana daha iyi gibi geldi hem de gorunus.teker degiserek sehirde gayet akıcı gider.can sıkılırsa kalını takarsin arazi yaparsın digerinde yapilcagini sanmiyorum.istanbulda dağ bisikletine ince takarak gayet seri akıcı hızlı gidiyorum.tekerden ne olcakki dağ bisikleti cok kullanıslı saglamdir.

8. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Salcano'da güzel duruyor. Sadece şehir içi kullanıcaksanız. Salcano tercihiniz olabilir.

Carraro'da iyidir. Lastik değişmek ekstra masraf. Lastik masrafınıda üstüne koyup, daha iyi şehir bisikletleri bakabilirsiniz.

Şafak Başlar bunu beğendi.
  9. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşım ben sana carraro öneririm, şehir bisikleti önermem, hele ki istanbul içinde. Yalnızca ve yalnızca sahilde süreceksen o zaman öneririm. Evet şehir bisikleti ince ve 28inç olmasından dolayı daha seri olabilir ama rahatlık ve güven konusunda sorun yaşayabilirsin.

gok bunu beğendi.
  10. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    28 lik salcanonun daha rahat olacağı kesin yolda sürüş için fakat imkanınız varsa sürmenizi öneririm.Herkese hitap edecek bisiklet değil çünkü ve illaki dağ bisikletine göre daha hassas.

gok bunu beğendi.
  11. SEFA YALÇIN

SEFA YALÇIN Aktif Üye

Seviye:
    Mesut kardeş eğer carraro alırsam büyük ihtimal öyle gözüküyo lastiklerini verip aynı değerde lastik ile değiştirerek alıcağım için ekstra bir masraf olmayacak.
    Herkese cevapları için teşekkürler (Görünüş olarak salcano zaten güven vermiyordu ve hızlı dönüşlerde düşersin gibi şeyler duymuştum) > doğrumudur? :D

12. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Yukarıda yorum yapan arkadaşların kaç metre şehir bisikleti sürdüklerini merak ediyorum. Lastik değiştirerek bisiklet kullanım amacı ve karakteri değişseydi tek kadro bisiklet ve çeşit çeşit lastik satardı bisikletçiler. Siz arazi aracının lastiğini değiştirip binek araç yapabiliyor musunuz?

28" lastikler ve buna sahip bisikletler şehiriçinde en az MTB kadar güvenlidir. 1 saat kullanınca tüm manevralara hakim olabilirsiniz. Şehir bisikleti uygun basınçtaki ve genişlikte lastiklerle MTB'den daha konforludur şehirde. 28" jantlar dönüşlerde daha fazla yatabildiği için daha güvenlidir.

muratt35 bunu beğendi.
  13. SEFA YALÇIN

SEFA YALÇIN Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklet konusunda kafam karışmıştı karışmaya devam ediyor TEŞEKKÜRLER :D

14. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tekerlek o kadar masraflı degil aslinda.slim takmak bana 40 a mal oldu.onunla iyi bisiklet alamamki.ayrıca istanbul gibi yerde bende kullniyorum.istanbulda arazide ormanda mevcut. city sport gitmezki.belki canın arazide dolaşmak ister.carroya kalin tekerleri takarsin arazi yapilir,şehirde tekerleri degistir sehirde dolas.city sportun çift avantajı yokki.

15. SEFA YALÇIN

SEFA YALÇIN Aktif Üye

Seviye:
    Haklısın Teşekkürler