Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektro gitar ve bateri

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında anıl sevgi tarafından paylaşıldı.

1. anıl sevgi

anıl sevgi Üye

Seviye:
    Elektro gitar ve bateri kullannan arkadaşlar bakar mısınız ? Elektro bateri kullananlar memnun mu ? ve nomal bateriye göre nasıl ?

2. Can Kandiyoti

Can Kandiyoti Üye

Seviye:
    Yamaha dtexplorer(elektronık) davul kullanıyorum daha oncesınde tama superstarım(akustık) vardı cok fazla sahnede ıhtıyac duymadım bu sebebten yamaha ıle takas ettım cebımden para cıkmadan gayet evde rahatca calabılıyorum kayıt alabılıyorum ozellıkle apartman daıresınde oturmak durumunda olanlar ıcın tavsıye edıyorum eger butcen 2 bın lıra dan fazla ıse alacagın aletın akustık davuldan eksık kalan yanı olmuyor saygılar...

3. okan deniz

okan deniz Forum Demirbaşı

Seviye:
    esasen elektro gitar kullanıyorum, aynı zamanda bateri de çalıyorum elektro baterilere bir türlü ısınamadım akustik baterinin tadını alamıyorum pearl expert select bir baterim var ve çokda memnunum tonlarından. ama alacaksan yamaha serisi bir elektro bateri alabılırsın birkaç kere denedim gayet güzel... ama ben yinede akustik den vazgeçmem :D

4. serhat toy

serhat toy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Soruna anladığım kadarıyla cevap vereyim...

Elektronik davul teorik alıştırma,ve teorik prova lar dışında bir işe yaramaz..

Haaa ama kalkıpta 2000 liralık gerçek davul gibi parça parça bir elektronik davul seti oluşturursan, bar programlarında bile çalabilirsin... teknik olarak da birebir akustik davul seti kadar olmasa da ona yakın bir antrenman imkanı sağlayacaktır sana...

Hem dediğim gibi bir elektronik set kurarsan bilgisayar üzerinden kayıt da yapabilirsin... ayrıca setindeki zilleri ayarlayabilirsin tom vs. tonlarını ayarlayabilirsin...

Ama gene de bir gün elektronik davul seti sana yetmeyecektir...
    Ha bu durumu da stüdyoda giderebilirsin...

Kısacası davul seti almayı düşünüyorsan benden tavsiye;

Eğer evde kullanacaksan ve paran varsa elektronik davul seti toplaman.
    Eğer bahçede bir kulübe,garaj,müstakil ve yalnız yaşadığın bir evin varsa, akustik davul seti toplaman uygundur...
    Paran yoksa zaten kursa falan git çünkü küçük tek parça halinde olan elektronik davul setleri oyuncaktır... Davulu sadece teorik olarak öğrenirsin,Enstrumanlar pratik gerektirir...

Her zaman elinin altında olan yarım saatte sıkılacağın bir oyuncak yerine, haftada 1 ders iki etüd saatini iple çekip gerçek zevki yaşaman daha geçerlidir diye düşünüyorum...

5. okan deniz

okan deniz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben apartmanda ev içersinde çalıyorum. ses emici özelliğe sahip köşe süngerleri baterinin yüksekteki konumu ve yalıtım sistemi için biraz para harcaman gerekecek tabi ayrıca odanın camlarınıda unut :D

6. serhat toy

Seviye:
    Aslında onun içinde bir yol var susturucu takar ama... genede belli bir ses çıkacaktır ve ses olarak zevk almayacaktır...
    Elektronik davulda kulaklıkta takabilir ;)

Edit:mesajıma alıntı yapana yazmıştım aynı anda bir mesaj daha gelmiş yanlış anlaşılmasın ;)

7. Mert Özer

Mert Özer Yeni Üye

Seviye:
    Eğer Apartmanda Oturuyorsanız Elektronik Bateri Gayet İdeal Hatta +2000 Lerin Üstüne Cıkabilirseniz Elektronik Baterinin Akustik Bateriden bir farkı olmadığını Anlayacaksınız.Akustik Alıcağım Derseniz Susturucular Var Fakat Pek Zevk Alacağınızı Sanmıyorum Ha Tenekeye Vurmuşsunuz Hemde Susturucu Takılı Bir Trampete.Tabiki Benim Tavsiyem Akustik Davuldan Yanadır. İyi Forumlar :)

NOT : Bütcenizi Söyleyebilirseniz Daha Detaylı Bilgi Verebilirim :)

8. anıl sevgi

anıl sevgi Üye

Seviye:
    Ben apartman dairesindeyim o yüzden normal bateri çok zor olur.Elekto bateri daha cazip geliyor.Ancak davulun zevkini alabilirmiyim diye kafam takılıyor.bütçe 750 tl max.

9. serhat toy

Seviye:

cevabımı okumamışsın galiba ;)

10. anıl sevgi

anıl sevgi Üye

Seviye:
    Cevabını okudum :) Ancak bana hangisi gider 750 liraya kadar hangi marka nasıl bir bateri :)

11. Mert Özer

Mert Özer Yeni Üye

Seviye:
    750 TL ye Elektronik Bateri Cok Cok Zor Bulursun. Bulursanda Masrafları +100 Tutar :)

12. anıl sevgi

anıl sevgi Üye

Seviye:
    Bu casio marka tablet bateriler var onla nasıl ?

13. Mert Özer

Mert Özer Yeni Üye

Seviye:
    Cok Kötü Bir Bateri Olduğunu Biliyorum. Calan Arkadaşlarımın Hepsi Şikayetci Verimli Ses Alamadıkları İçin. Ayrıca Bununla Calışırsın Fakat Akustik bir davulun başına geçtiğinde boş boş bakınırsın :)