Elektrikli bisikletlilerin(!) bisiklet yolunu gasp etmesi

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@Evliya
Momentum yani çarpma etkisi olarak bakıyorum ben olaya. Bu cihazlar bir bisiklet kadar hafif değil üstelik zaten 40km/h ti bile bulması felaket. Evet gereken herseye ehliyet ki üstelik mu motosiklet resmen neden elektrikli bisiklet diyorlar anlamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
Scudo

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
@turkkeyp
Hayır bisikletliler dernegi kocaeli temsilciligi 17 temsilcilik ile bir ilaç firması sponsorlugunda farkındalık turu düzenlendi 31 mayıs pazar

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
Acilen bi düzenleme gelmesi şart bu "elektrikli bisiklet" adı adında satılan pilli motorlara. Bırakın liselileri, 12-13 yaşındaki bebelerin elinde, üstüne 3-4 kişi binip kaldırımda yayaların arasında bile deli gibi sürüyorlar.

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
13-14 neki :D daha küçüge kadar inmişte olabilir bunun yaşla bir alakası yok bence büyükleride aynı şeyi yapıyorlar

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
@akndgl Duyarsız kişilerin yaptıkları yüzünden diğer kişiler mağdur oluyor.Bisikletide deliler gibi kullananlar var onlarada mı kısıtlama gelsin hocam o zaman?
@Ömer Ş. Belediyeye kayıt belgesi + yasaklı ırklar için kısırlaştırma

DOGOFORUM'DAN ALINTIDIR.

tehlikeli köpekleri bulunduran hayvan sahiplerinin aşağıdaki hükümlere uymaları gerekmektedir;
yükümlülükler;
1) dogo argentino, fila brasileiro ve yukarıda belirtilen ırkların melezlerini bulunduran hayvan sahipleri söz konusu talimatın yayımından itibaren üç ay içinde il hayvan koruma kurullarına bildirimde bulunarak bunları kayıt altına aldıracak, altı ay içerisinde kısırlaştırarak, kısırlaştırıldıklarına ilişkin belgeleri il hayvan koruma kurullarına teslim edeceklerdir.
2) köpeğine ve kendisine ait bilgileri ilgili belediyeye kayıt yaptıracaktır.
3) adres değişikliği olması halinde ilgili belediyeye bildirecektir.
4) köpeğin ölmesi halinde köpeğine ait bilgi ve belgeleri 7 gün içinde ilgili belediyeye teslim edecektir.
5) mesken dışında dolaştırılan hayvanların dışkılarını temizleyecektir.
6) köpeğin üzerinde belli bir uzaklıktan görülebilecek şekilde tasarımlanmış ve geceleri yansıtıcı özelliği olan bir tasma takılacak ve tasmaya bağlı kayış yerine zincir kullanacaktır.
7) köpeğin gezdirilmesi sırasında dayanıklı malzemelerden yapılmış ağızlık takacaktır.
8) binada tehlikeli bir köpek olduğunu belirten uyarı levhaları köpeğin olduğu binanın tüm giriş yerlerine asacaktır.
9) köpek; binanın içinde veya dışında kapalı bir alanda olduğunda, kaçamayacağı ve binaya gelen ziyaretçilere zarar vermeyeceği bir şekilde barındıracaktır.
10) tüm veteriner kliniklerine bakım ve tedavi amaçlı gelen tehlike arz eden köpeklerin veteriner hekimler odası tarafından ilgili valiliğe yazılı olarak bilgi verilmesi gerekmektedir.

DOGOFORUM.NET SİTESİNDEN ALINTIDIR.

unlike81

Aktif Üye
Tepki
210
Bisiklet
Giant
Benim de aklıma takılan bir konu var.Özellikle bu geçenlerde emniyet şeridinde kaza sonucu ölen Fransız bisiklet gezgininden sonra acaba taşıt yollarının sağından mı solundan mı ilerlemek daha sağlıklı diye düşünmeye başladım.Normal taşıtlar gibi sağından ilerlersek arkamızdan gelen araçları göremeyeceğimiz için kaçış şansımız kalmıyor olası bir kazadan.Ancak solundan ilerlersek karşımızdan gelen tehlikeyi görüp bir şekilde kaçma şansımız olur ama o da ne derece sağlıklı bilemiyorum.

Not: Konu açma yetkim olmadığından buraya yazdım konu sahibinin hoşgörüsüne sığınarak.

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
@Evliya Elektrikli bisiklet denilen motorların ağırlığı ve ulaşabildikleri hız göz önüne alındığında 13-14 yaşındaki çocukların eline verilmemesi gerekir diye düşünüyorum, kısıtlama getirilmeli sözümden kastım a2 ehliyet gerektirmesidir, bu aletin bisikletle alakası yok, bildiğin motor bu. Hele ki kaldırımda yayaların arasında sürülecek bir alet hiç değil. Bu elektrikli bisikleti bu kadar savunmanızın nedenini anlayamadım. Tabi ki bisikletin de kaldırımdan deli gibi sürülmesine de karşıyız.

• Beğen
Tepkiler: eyupaltindal

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@turkkeyp elektrıklılerı boşverın elektrıklı motosıkletlerıde boşverınde ben bu scoterla ters yonden 60 la bısıklet yolunda uzerıne gelıp 2 3 kısı bınenler varya bır tanesını bır gun motordan aşağı atıp motoru da bınenıde denize atıcam bakalım ne zaman. bizde motor kullandık da en çok bu ehlıyetsız ruhsatsız scoterlar yuzunden laf yedık onumuzden gıderler kaldırıma çıkarlar basar gıderler arkadan bız motoru park ederız o scoter yuzunden gelırler yasak burası burdan gıdın buraya park etmeyın derler. sahıl yolunda bısıklety yolunda kaldırımda hız yaparlar. kımse de bişey demez bunlara. biz elimizde motoru park etsek kenara gelırler bızı bulurlar. bu scoterlar ve yarış motorlarını sahılde bisiklet yolunda hız yaparak kullanan bazı kekoların egzosuna havai fişek bırakıcam yakalarsam :acpsnr:

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
@akndgl Niyemi savunuyor geleceğin motorcuları en azından bununla tecrübe edebilsin diye,Havayı kirletmiyor diye,Sessiz diye,Bisiklet ile hemem hemen aynı hızda olduğu diye savunuyorum ve a2 ehliyetine kesinlikle ve kesinlikle gerek olmadığını ama kask takılması gerektiğini düşünüyor ve hatta ve hatta mobiliyetlerin 25cc-50cc hatta daha az mobiliyetlerinde ehliyetsiz binilmesi gerektiğini savunuyorum.Çocuklar ona binemesin,çocuklar bunu yapmasın,çocuklar otursun pc başına takılsınlar.Bırakın hocam gezsinler,gezelim daha bende çocuğum ama mobiliyet sürmeye polis var diye korkuyorum.