Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektrikli Bisiklet Seçimi - YARDIM

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hüsameddin bayram tarafından paylaşıldı.

1. hüsameddin bayram

hüsameddin bayram Yeni Üye

Seviye:
    Sayın Arkadaşlar, Ustalar,
    Uzun vadeli kullanım için aşağıdaki bisikletlerden hangisini tavsiye edersiniz?
    Vitesin "Harici" yada "Dahili" olması, kadronun dizaynı ve benim bilemediğim diğer detaylara göre fikirlerinizi rica ederim.
    1- Goccia Traveller 26" Man
    2- Carraro E-VIVA 26" Man

2. hüsameddin bayram

Seviye:
    Bisiklet fiyatları;

1- Goccia Traveller 26" Man - 1.850 TL
    2- Carraro E-VIVA 26" Man - 1.650 TL

3. hüsameddin bayram

Seviye:

4. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    goccia city zero modelinide incelemenizi tavsiye ederim
    özellikle elektirikli bisikletde portatiflik işinize çok yarayacakdır

5. Akif Yılmaz

Akif Yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Goccia Traveller'ı alırdım. Elektrik motorunun arka göbekte olması ve geleneksel aktarıcı kullanılması benim için tercih sebebi olurdu. Motorun ön göbekte olması yokuşlarda ve ıslak zeminde bence sorun çıkarabilir.

6. hüsameddin bayram

Seviye:
    Haklısınız Akif Bey, bu açıdan düşünmemiştim daha önce. Arka tekerde olması daha verimli olabilir.
    Ayrıca "Goccia Traveller" ile ilgili az önce firmanın Denizli merkez numaralarını aradım. Sadece City Holiday (M yada W) modellerini getirdiklerini söylediler.
    Pazar günü "Goccia" ve "Carraro" markanın her iki modelini de incelerim bir terslik olmazsa.

7. hüsameddin bayram

Seviye:
    Evet bu modelin portatif olması çok iyi ama ben kızımla birlikte kullanacağım için çocuk koltuğu da monte edeceğim. Daha büyük ve sağlam bir kadro gerekiyor..

8. Akif Yılmaz

Akif Yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İşler değişti :) Goccia'nın bagaj demiri ve bağlantıları bana çocuk koltuğu takmak için biraz zayıf göründü. Öte yandan bende Bianchi'nin e-green modeli var ve çocuk koltuğuyla kullanıyorum. Bagaj kısmı çok sağlam. Bu model sizin beğendiğiniz Carraro ile neredeyse aynı.

Sanırım aynı fabrikadan çıkıyor, tek farkı elektrik motorunun arka tekerlekte olması. Ama Bianchi bu modeli sanırım artık üretmiyor, sitesine başka modelleri koymuş çünkü. Carraro şimdi daha mantıklı göründü. Bir diğer önerim de bisikletin bayan modelini almanız yönünde olacak. Bende erkek modeli var, arkada çocuk varken inip binmek oldukça zor oluyor. Çünkü inmek için bisikleti hafif yatıramıyorsunuz, yatırmanızla birlikte batarya ve çocuğun ağırlığıyla bisikletin devrilmesi bir oluyor.

hüsameddin bayram bunu beğendi.
  9. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    kusura bakmayın ben pek anlamıyorum elektrikli bisikletten mazur görün ama elektrikli bisiklete vereceğiniz parayla güzel bir motosiklet alabilirsiniz
    elektrikli motosiklette var tabi merak ettiğim için soruyorum neden elektrikli bisiklet???

10. hüsameddin bayram

Seviye:
    Akif Bey,
    Sayenizde doğru bir bisiklet alacağım inşallah.
    Dediğiniz gibi sizin bisiklet benim almak istediğim Carraro'nun %95 aynısı. Birkaç sorum olacak, cevaplaya bilirseniz sevinirim.
    - Sizin kullandığınız bisiklet jant ölçüsü nedir? 26" mi yoksa 28" mi tavsiye edersiniz?
    - Çocuk koltuğunu arka bagaja mı monte ettiniz yoksa sele altından kadroya mı monte?
    - Bayan kadro alırsam (%95 ben kullanırım, eşim ayda bir kullanır) erkek bir kullanıcıda yakışıksız olmaz mı?
    - Carraro motoru 240W ve 36V, 10AH --- Goccia motoru 250W ve 24V, 10AH--- (volt olarak Goccia daha düşük ama Watt olarak yüksek) Diğer konuları bir yana bırakırsak, hangi motoru tercih ederdiniz?
    Saygılar..

11. hüsameddin bayram

Seviye:
    Ali Bey, aslında ben normal bisiklet almak istiyorum ama 4 yaşındaki kızım ve 1 yaşındaki oğlum beni tek başıma bisikletimle gezmeye bırakmazlar diye düşünüyorum (aslında ben onları bırakamam). Yani biri yakalar mutlaka kapıda. Dolayısı ile genelde 15-25 kg arası bir yolcum olacağı için böyle bir elektrik desteği iyi olur diye düşünüyorum..

12. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Elektrikli bisiklete pek sıcak bakmıyorum doğrusu. hem bir bisiklet için oldukça hantal ve ağır hem de bisikletin ruhuna aykırı. Altımda bir elektrik motoru olduğunu bilsem işin hep kolayına kaçarım, yokuşlarda kimse bana pedal çevirtemez. Çevrecilik bilinci ve şehiriçi kullanım açısından da bisiklet yerine elektrikli motor alırım.
    Açıkçası bisikletle bağdaştıramıyorum.

13. hüsameddin bayram

Seviye:
    Arif Bey,
    Bisikletinizde aşağıdaki gibi bir kontrol sistemi var mı yada motor gücünü nasıl ayarlayabiliyorsunuz?

14. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hehe anladım ama şunu bilmelisiniz tek başınızayken çok ağırlık olacak bisiklette ama şimdiden hayırlı olsun

15. Akif Yılmaz

Akif Yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hüsameddin Bey merhaba,

Benim bisikletin jant ölçüsü 26. 26 veya 28 jant ölçüsü arasında fazla bir fark olacağını sanmıyorum.

Çocuk koltuğunu bagajın üstüne biraz arkaya doğru iki adet alüminyum parça yardımıyla monte ettim. Böylece oğlum çevresini rahatça seyredebiliyor, diğer bisikletlerdeki gibi sürücüye yapışık seyahat etmiyor.

Bende erkek modeli var ama ben yazın ortasında aldığım için bayan modeli kalmamıştı, o yüzden mecburen aldım. Bayan modeli olsaydı hiç gocunmadan binerdim :)

Tabii ki 36V ve 240W olan model çok daha güçlü olacaktır. Bisiklet 25km/s hıza kadar size yardımcı oluyor. Sonrasında yardımı kesiyor. Ama biraz yardım ettiğinizde bu hıza saniyeler içinde çıkıyorsunuz. Bu bisikletle 10-15 derecelik yokuşlarda diğer bisikletleri hatta faytonları arkamda çocuk varken çok rahat solluyorum. Hatta turun sonunda terlemiyorsunuz bile.

Son olarak evet bisikletin gidonunda bir gösterge ekranı var. Carraro ile aynı mı bilmiyorum ama bu ekranda hızı, kalan batarya miktarını görüyorsunuz. Arka ve ön farı açıp kapayabiliyorsunuz ve yardım miktarını seçiyorsunuz. ECO modda motor çok az yardımcı oluyor mesela...

Ali Bey,
    İstanbul - Adalar'da şahısların motorlu araç kullanmaları yasak. Bu yüzden bisiklet veya faytonla ulaşımı sağlıyoruz. Veya yürüyerek :) Bu yüzden bisiklet aldım. Elektrikli bisiklet kullanımı Adalar'da serbest, elektrikli motorsiklet ise yasak.

Şehirlerde ise elektrikli motorsikletlerin kullanımı için normalde ehliyet gerekiyor. Ehliyetsiz binenler var. Oysa elektrkli bisikletler 250w ve pedal sensörlü olduğu için, yani Avrupa normlarına uygun oldukları için ehliyetsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

Mehmet Bey,
    Elektrikli bisiklet normal bir bisikletin yerini ne kadar tutar bilemiyorum. Dediğiniz gibi düz yolda ve yokuşlarda ister istemez motoru sürekli kullanıyorsunuz. İnsan motorun gücüne alışınca normal pedal çevirmek istemiyor. Bu yüzden normal bir bisikletim daha var ve tura çıkacağım zaman onu kullanıyorum.

16. Hkiray

Hkiray Yeni Üye

Adı:
    Hakan
    Seviye:
    E green de bir bayide buldum salcano antalya ile ikeleme dustum akunun bianchide ortada olmasi denge problemi verirmi