Elektrikli bisiklet devri

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Sabah işe e bike ile gidiyorum. Trafik dururken size özel ayrılmış bisiklet yolunda gitmek mükemmel his, 1 ay kullanın, o tafiğe girmek istemeyeceksiniz birdaha araba ile. Benim e bike hazirandan bu yana 1500km oldu :) 6000km de parasını çıkaracak

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo
Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam doğru anladıysam hazirandan bu yana 4,5 ayda 1500 km ile satın aldığınız fiyatın %25 ini çıkarmış oluyor.:)

Yani 4,5×4=18 ayda
Yada birbuçuk yılda e-bisiklet kendini amorti edecek.:)
Hesabı km de lt benzin masrafı mı ile yaptınız?
Nasıl yaptınız?
Hangi marka ve model kullanıyorsunuz?
Teşekkür ederim.:)

@D.Cengiz

Size yazacaktım. Şimdi ekledim.teşekkürler.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@anti panik
1 günlük yol masrafım 7tl, ayda eder 150 tl. 2400tl ye taktırdım. 2400/150=16 ay.

Diğer yandan işe arabayla da gitsem toplu taşımayla da gitsem aynı fiyata geliyor. Ayrıca arabam kapalı garajda kalıyor. Trafik yok derdim yok. Hesap ortada.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
3 4 senede de piller ölürse tekrar taktırırım. O da 1000 tl ye falan denk geliyor.

Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@D.Cengiz

3-4 seneye piller ciddi ciddi ucuzlayacak hocam..
Elektrikli arabalar ...bisikletleri de etkiliyor..
Yeni ve "büyük" bir dönüşüm sürecindeyiz.

"Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak"..:)

• Beğen
Tepkiler: hypocrisy

volkan.w

Üye
Tepki
19
İstanbulda 11 sene aralıksız kendi arabamla işe gidip geldim. yaklaşık 1 yıldır e-bike katlanır bisikletime binmeye başladığımda 11 yılım boşa geçmiş diye üzülüyorum. Zaman kaybı stres ve maddi olarak ciddi bir külfet hepsini ortadan kaldırdı. Yaklaşık 3,200 TL ye aldığım goccia katlanır bisikletim 1 yılda neredeyse bedelinin %65 ini amorti etti. Ayrıca pedal destekli olduğundan düz yollarda desteği kapatarak spor yapmama da vesile oldu. Daha ne olsun :)))

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@volkan.w
Keşke herkes kullansa. Biz millet olarak üşengeç olduğumuzdan dolayıdır ki millet trafiği seviyor.

volkan.w

Üye
Tepki
19
Ben bisiklet kullanmaya yaşımda başladım. Bu nedenle elektrikli bisiklet tercih ettim.
Ayrıca katlanır olmasıda ayrı bir rahatlık yorulduğum zaman katlayıp otobüs metro nereye istersem biniyorum.

• Beğen
Tepkiler: dgncsk

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@aydın tuzersoy Bosch mekanizması ayrı olarak satın alınabilecek bir ürün değildir, Bosch tarafından imalat esnasında firmalara verilir ve bisiklet ile birlikte hazır halde satın alabilirsiniz. Yurt dışında 2500 - 3500 € aralığında Bosch sistemli bisiklet bulabilmek mümkün ama 1000 € için ancak ikinci el bulabilirsiniz.

@1dost

Sanırım böyle bir şey istiyorsunuz :)

(link)(link)

@anti panik Mesajınızdaki son fotoda yer alan Giant Evo Silence üzerindeki vites sistemi ( NuVinci & Harmony ) hem otomatik hem de manuel çalışan bir sistem, kullanma imkanım oldu, dehşet bir teknoloji
(link)

Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benden başka başlığa pek yazan olmuyor. Ama pedal destekli elektrikliler "gümbür gümbür" geliyor.
İşte konuyla ilgili makalenin özeti: Firma reklamı gibi ama konunun özüne bakmak yeter..:)
Nüfus artıyor, şehirler büyüyor, kaynaklar azalıyor. klima değişiyor.
Bosch firması bunu nasıl tersine çevirebilir diye soruyor. Elektromobilite bunun ana cevaplarından biri olabilir.
Mobilite gelecekte elektriğe dönüşmüş, otomatikleşmiş ve ağlara bağlı olacak.
Bu bisikletler için de geçerli.

Bosch bu konuda elektrikli el aletlerindeki batarya tecrübesini ve otomotivdeki aktarma tecrübesini kullanarak 2009 dan bu yana bisiklet elektirkli motoru ve bataryasında pazar lideri durumuna gelmiş durumda.

Akıllı telefondaki bir uygulama bize uygun ebike bulmamızı ve kiralamamızı sağlayacak ve nereden nereye gideceğimize göre arama yapacak.
Bisikletler şarj istasyonunda şarj olacak.

Burada Politikacılara düşen görev:
-Trafik altyapısını sağlamak
-Şarj istasyonları kurmak
-güvenli otopark sağlamak.

(link)

Alıntıdır:

(link)

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron

Benim cihaz bu. 2senedir kullanıyorum. 2000km yapmama 100km kaldı. İşe git gel çok rahat. Hem spor oluyor az çok hem de trafiğe girmiyorum arabamla. Herkese şiddetle tavsiye ederim.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@D.Cengiz

Bravo hocam takdir ediyorum sizi.
Bende bu aletlerden birine geçeceğim günün birinde mecburen.
Özellikle dik yokuşların dizleri çok zorladığını farkettim.
Diğer taraftan tepelere ve yeşil alanlara çıkıp bir nebze olsun "temşz hava" solumayı seviyorum.
Ama elektrik desteği olmadan yaş ilerledikçe daha zor olacak.
Bu aletlerin iyilerinin ülkemizde ticarileşmesini bekliyorum.
Diğer deyişle gittiğimiz mağazalarda görmeye başlamamız gerek. Henüz yaygın değil.
Diğer taraftan henüz ağır ve pahalılar bence.
Biraz daha sabır.:)

Merhaba Tekrar herkese,

Fischer markası E-bisiklet pazarında iddialı ve en pahalı modelini 2.199 € ya piayasaya sunmaya başlamış (yaklaşık 8500 TL)
Geçen yıl 44.000 E-bisiklet satmış.
Kampanyası: "HERKES İÇİN ELEKTRİKLİ BİSİKLET"

Mesela: :)

(link)

Alıntıdır:
(link)

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
1500 Watt Motorlu kendim monta ettigim Dag bisikletim var 55 rahat hatta 60+ bile gördüm.
Daha hizlisi tam motora giriyor... :)

Sorularınız varsa cevapliyabilirim

Ayrica electric sphere forumunda 100km+ gidenlen var.
Problem menzil azlıgı pil 30-40 km gidiyor.

Bisikletim 29 kg Motoru kapattımmı 20 km falan Hızlan pedalladım. Yani pek zevki yok..

IMG_0347.JPG

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

• Beğen
Tepkiler: hypocrisy

hypocrisy

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Ümit
@Bisiklettech
Sence bir tane 40ah birde 15ah pille katlanır bisiklet 500w motorla pedal desteği ve en düşük güç modunda Max kaç km gider?

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@hypocrisy tahminim 150 km destekler gibi..denemek lazim..500w bence yeterli bir motor..anma gucu 500 w ama gercekte 300 watt guc verse bile epey ucurur insani..bisikletin net agirligini ucursa geriye insan bedenini ileriye itecek guc uretimi kalir..buda hem spor yapmayi hemde konforlu ulasimi saglar.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Bu işi elektrikli motosikletten farklı kılabilecek bir şey varsa o da bataryaların ağırlığından kırpılması olacaktır. O kütük gibi batarya barken elektrikli bisiklet kavramının hiçbir anlamı kalmıyor.
Aynı paraya elektrikli motosiklet satılıyor çünkü. He nedir? Katlanabilir bisikletlere bu kiti eklersen işte o zaman mantıklı olur. Metrodan iner paşalar gibi yattığın yerden gidersin işine okuluna.

Ama şuan kullandığım gibi hali hazırda hafif - takviye gerektirmeyen pahalı bisikletlere bu kitlerden takmanın hiç anlamı yok. 8-10K para harcadığın makineye bisiklet demeye bin şahit duruma düşürürsün kendini :) Mantığı kalmaz inanın.

Ben yalnızca katlanabilir bisikletler açısından mantıklı yaklaşıyorum. Ha nedir? Bataryalar hafifler işte o zaman bu iş olur.

hypocrisy

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Ümit
@isocan
Ben 200+km hedefliyorum önümüzdeki senelerde bi projeye girişecem sanırım

@Gökhan Akkaya
Aynen katılıyorum sana bu elektrikli bisiklet mod olayı katlanır bisiklet için oldukça mantıklı fakat pillerdeki teknolojik gelişim çok ciddi bi sınıra geldi. Kimyasal tepkimeye olacak işler değil bunlar

(link)

bu lifepo4 teknolojisi gayet mantıklı gibi görünüyor bundan 2 tane katlanır bisikletin bagajına monte ettinmi konya ankara pedala bile basmaya gerek kalmadan gidersin bence.. fiyatıda herşey dahil tanesi 800 dolar gibi ulaşılabilir ve görece tolore edilebilir bi fiyat bence..

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
@hypocrisy

Pilin ağırlığı 16 kg imiş :eek:. Ancak hadi gemiyle gönderseler bile gümrükte sorun çıkması muhtemel; bu tip bataryaların ithalatı belli izinlere tabi olması lazım. Ama geçedebilir tabii belli olmaz.