Elektrikli bisiklet devri

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam Herkese,

Bu ürün ön teker sökülüp her bisiklete takılabiliyormuş.
Marka Geo orbital,
Fiyat 800 $
02.2017 den itibaren satılacakmış.

Çok güzel bir ürüne benziyor. Ancak 800 $ 2500 TL demek. Bu da daha TR fiyatı değil. Bana biraz pahalı geldi.

Ürünü duyanımız var mıdır?

(link)

Ürün ağırlığı 9 kg imiş..
(link)

Scudo

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@Soykan U. Merhaba siz 23 yaşında gencecik bir insansınız.
Ben de gençliğin son demlerini yaşamaya başladım.
Ancak elektrikli bisikletleri kendimize göre yorumlamak doğru olmaz.
Ben ayda 700-800 km yol yapıyorum ve şu an bunu yapacak durumum var. Çok da keyif alıyorum.
Ancak bir gün 50 yaşıma geleceğim, o zaman hergün işe bisikletle gitmem mümkün olmayacak. En azından bu tempoda.
Ya da kimisi işe gidiyor ama terlememesi gerekiyor. Kimisi diz ağrılarından muzdarip.

Bu bağlamda e-bike varlığı ile bana gelecek için umut veriyor. Şimdi benden çok uzak olsa da 10 yıl sonra buna ihtiyaç duyacağım.

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
Tüm yorumları okudum. Yokuş çıkarken destek olur vs. diyen yorumları da okudum. Ama yok arkadaş bisiklet dediğin öyle destekli olmayacak :) İşin bütün esprisi bozuluyor bence o şekilde. Tamam yokuşta vs. destek verir diyoruz da sanıyor muyuz ki altımıza öyle bir makina varken yokuş harici kapatacağımızı? İlla ki kapatmak istemeyeceğiz ve bisiklet sürmenin anlamı kalmamış olacak. Onu geçtim bu bisikletler zaten 20-25 kilo oluyor. Desteği kapatıp sürmek ölüm gibi bir şey. Yani her türlü sürekli bir destek olacak işin zevki kaçacak. Bazı arkadaşların dediği gibi: "O ayak o pedala basacak!" :) Yokuş mu çıkamıyorsun al eline taşı bisikleti kardeşim. Ne o öyle aç motoru çık. Mekaniklik nerede? Yiğitlik meydanda mı kaldı? :D Benim görüşüm bu.

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@Ahmetgitar
Sn Ahmet bey 50'ye 5 kaldı :)
Geriye doğru baktığımda acı tatlı 45 yıl geçmiş.
Bisikletimle 44 yaşımda tanıştım. Keşke daha erken tanışabilseydim.
Esen kalın.

Jandero

Üye
Tepki
78
Bisiklet
Diğer
@anti panik Tanitimi yapildiginda incelemistim guzel ve islevsel bir urun fakat cok cirkin gorunuyor. Tabii ki kullanim alanina gore degisir ama pedelecler bence daha keyli bence.

@fsh77 Ben de e-bike alma asamasinda cok dusundum yollar aradim fakat Aliexpress`ten urun almak cok mantikli gelmiyor. Basta kalite kaygim var ve bunun gumruk problemleri var. Sadece gumruk vergisini odeyerek cekebileceginiz bir urun degil ne yazik ki. Sizi turlu sorunlar karsilayacaktir.

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Özel amaç dışında önermiyorum. Bisiklet en ilkel yapısıyla insan gücü harcanarak kullanılmalı.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şahsen ilk duyduğumda karşı çıksam da biraz yaygınlaşıp alınabilir olduğunda kesinlikle tercih edeceğim. :harika:
Düşünsenize turuncu -siyah bir e-bike KTM :asik:

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@Mesut DOĞRU olsun, iyi ki de tanıştınız.
Ben de son 10 yıldır neden araba sürerek göbek büyüttüğümü sorguluyorum son bir yıldır, bisikleti hayatıma yeniden soktuğumdan beri. Olsun her gün hayatımızın kalanının ilk günü.
Daha bisiklet sürecek çok zaman, gidilecek çok yer var.
Sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum size.

T. Diker

Üye
Tepki
61
İsim
T. D
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Bisikleti ,şu an pedal çevirerek seviyorum.ilerisi için bir şey diyemiyorum.:)

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903

dgncsk

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
Dogan
Bisiklet
Ümit
çocukken deli gibi bisiklete binerdim. şimdi bir süredir şehir bisikletim var. zaman içinde güncelleyip durdum. ilk çocuğum doğunca ve şimdi 2 yaşına yaklaşınca, koltuk aldım ön tarafa ve onunla gezer olduk. birlikte yapılan bir aktivite olunca gelişimine müthiş katkısı oldu. ayrıca benim kondüsyonum çok arttı ve çıkamadığım yerleri artık çıkar oldum. ancak, disk fren koltuk artı çocuk derken taşıdığım yük 15 kilo civarı oluyor. öyleki koltuğu söküp tak başına gezince bisiklet tüy gibi geliyor. ayrıca yaşadağım mahalle sürekli tepe. eğimler çılgın olmasada uzun soluklu ve belli bir zaman sonra tam yükle gezerken resmen enerjimi tüketiyor ve turumu kısaltıyor. epey süredir elektrikli bisikletlere bakarken ilan sitesinden denk geldiğim bir satıcıdan bir kit aldım 15 gün önce. pil dahil müthiş bir fiyata geldi. aliexpres ten getireceğime az fark ile buradan aldım. yeni bir 28 janta ördürdüm ve bisikletime taktım. bisiklet bambaşka bir araca dönüştü. sistem ön tekerdeki bir gezegensel dişlili bir fırçasız motor (250w), ESC yani kontrol ünitesi matara şeklindeki pil takımına dahil pil ünitesi, aydınlatmalı LCD göstergesi, gaz kolu, pedal asistan sesörü ve fren kollarından oluşuyor. pedal sensörü anakol un arkasına takılıyor mıknatıslı bir hall effect sensörü. dönüşü algılıyor ve motoru harekete geçiriyor. gaz kolu ise küçük bir parça ve parmak ile ittirilince eğer o mod açık ise pedela basmadan da motorsiklet gibi motoru çalıştırıyor. gösterge de anlık watt, hız, dış ısı, toplam çalışma zamanı ve toplam yol görülüyor. ayrıca yine göstergenin butonları ile de el ile gaz kontrolü mümkün ancak gerekli değil. sonuç olarak benim gibi, tembellik etmeden mesela arkadaki kaset gurubunun orta dişlilierinde gezerseniz, gerek düzlükte gerekse yokuş yukarı epey efor sarf edip, dik yerlerde ise şişmek yerine yolun geri kalanı için enerji depolayabilirsiniz. elde edilen sonuç bence harcanına paraya değiyor ve bende olduğu gibi çoklu vites sistemini gereksiz kılıyor ki benimde yapacağım sonraki yükseltme büyük ihtimalle nexus vites sistemi yada az sayılı vitesi olan otomatik bir arak vites olacak. spor yapmaya devam ediyorsunuz ve karşınıza çıkan eziyet yokuşlar yok olduğu için turun tamamı eğlenceli bir aktiviteye dönüşüyor. sürekli pedal destek modunda ve yarı güç civarında çalıştırırsanız sanırım kit 60 70 km kadar yol yapabilir ki bu bence müthiş bir ulaşım aracına denktir. 250w olan bu benim kullandığım set çocuk vs olunca bisiklette dik rampaları elektrik gücü ile çıkamıyor mutlaka pedal çevirmek gerekiyor. düz yol ve hafif rampalarda sorunsuz. 500w olan bir büyük set ise yokuşu çıkar ancak pili daha çabuk bitirir. ayrıca onun motor kontrol ünitesi ayrı olduğu için bisiklette bir çanta olması gerekli olacaktır.

hararetle tavsiye ederim. not: elinde kontra olmayan 3 vites shimano nexus 3c yada automatix 2s varsa bana satabilir.

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@NomadCRY

Hocam biraz açayım.:)

AB tarafından gelen bilgiye göre;
İşe gitmek normal bisikletle ortalama 5-6 km mesafeyle sınırlı iken..
E-bisiklette bu mesafe 10-11 km ye çıkıyormuş.
Yani işe bisikletle gidenler artacak görünüyor.
Bi de işin zaman darlığı ve terlemeden işe gitme gibi önemli başka noktaları da var.

Bu konuda AB de komisyon varmış ve ciddi çalışmalar yapıyorlarmış. Geçenlerde abone olduğum bir siteden araştırma yazısı gelmişti. Fırsat bulursam tekrar paylaşırım.:)

@NomadCRY
sanıyormuyuz ki altımıza öyle bir makina varken yokuş harici kapatacağımızı? İlla ki kapatmak istemeyeceğiz vebisiklet sürmenin anlamı kalmamış olacak. Süreklibir destek olacak işin zevki kaçacak.
Kesinlikle katılıyorum.
Şu an piyasadaki standart e-bike lar 25 kg civarı ve bu bisikletleri desteği kapatarak sadece pedalla sürmek yorucu olur.
Benim eski bisiklet 19 kg.du

Ben 19 kg lık ve uygun fiyata e-bike bulursam düşünürüm.
O ağırlıkta pil bitsede giderim diye düşünüyorum.:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmetgitar Ahmet Bey haklısınız, bisikleti araç olarak görenler için bu yenilikler güzel. Ancak ben bisikleti amaç olarak görüyorum. Bisikletimle evden çıkıp eve geliyorum, bisikleti mekanik hissini sevdiğim için kullanıyorum. Zaten bu tarz ürünler üretilmesin gibi bir şey de söylemedim. Piyasada ürün çeşitliliği ve rekabet her zaman son tüketicinin yararınadır. Kimisi maybach sever, kimisi(benim gibiler :D) 695 biposto sever tercih meselesi :)

dgncsk

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
Dogan
Bisiklet
Ümit
bugün işten eve dönünce 6 7 km lik kısa bir tur attım. evin önündeki uzun yokuşu aceleyle tırmanıp eve geri geldim. elektrik motorunun faydası anlatılmaz yaşanır. açı 7 derece kadar. motor tek başına tırmanmaya çalışırsa 250 watt yerine 350 watt çekiyor ve bu düşük güçlü motor kontrol ünitesini ısıtıyor. ısıya dayanabildiği sürece motor 350 watt da çalışır ancak transistörler bozulunca esc yanar bu nedenle sürekli belli bir devirde pedal çeviriyorum. herhalde pedal devrim 90 120 arasıdır eğimin değişimine göre ve 500 metrelik rampayı sabit hıza yakın bir tempoda çıkabiliyorum bu esnada motor destek modunda çalışıyor ve yaklaşık 200 watt güç çekiyor. hızım 20 kms kadar oluyor motor yokken rampayı çıkmak sorun değildi ancak rampa sonunda yorulmuş oluyordum. hızım çok düşüyor du ve ortlama 7 kms oluyordu. sonuçta amatör bir bisiklet kullnıcısı olarak tam olması gerektiği şekilde kullanmış oluyorum hibrit bisikleti. tüm vites geçişlerim de 21 vites li bisikletin 2 ana dişlisinde 3 4 5 yada3 dişliye geçip 3 4 şeklinde oluyor. bu nedenle sanırım 3 vites yada 2 vites bir arka göbek takacağım. bıktım usandım zincir problemlerinden.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

aydın tuzersoy

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
aydın
Bisiklet
Ümit
tv de gormustum bosch un almanyadaki fiyatı 1000 euro denmişti. ulkemize gelse fiyatı ne olur bilmiyorum. 1300 euro desek 4350 tl yapar sizce deger mi...

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@aydın tuzersoy
Geçen ay yurtdışında canlı canlı görme fırsatım oldu, süper olmuş

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
Bisiklete elektroniğin bulaşması fikrine bile tahammül edemiyorum. Bisikletin özünü bozduğu kanaatindeyim. Zaten her yanımız elektronik eşyalarla dolu hale geldi.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Sabah bisikletim ile ist anadolu yakası maltepeden kozyatağına sahilyolu üzerinden gidiyorum. Trafikteki insanlara acımaya başladım. 8km yolu e bike ile 24dk da gidiyorum. Basarsam 18dk. Araba ile sabah 40 dk, akşam 40dk, hele iş çıkışım 6yı geçsin 50dk.

İnsanlar yakında kafayı yiyecek bu dandik şehir trafiğinde.

Herkes bisiklet kullansa keşke

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@Soykan U.
Elektrik motorundan çıkan sesi anlayamazsınız :))

• Beğen
Tepkiler: dgncsk