eldivensiz kask şehir içinde acayp olurmu

Tepki
15
ewt arkadaşlar burda böle şeylerle dalga geçiorlar kask koruma vs bi takmak istiyorum birde takmamak eldivenim yok sizce komik olurmuyum :D

Scudo

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Ölmeyi çok istiyor isen takma. Eğer diyorsan o dalga geçenler benı korur ölmem dıyor isen takma :)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Kaskını tak! Eldivenin olsun olmasın, sen kaskını takacaksın arkadaş! Boş ver sen milleti onlar uzaylı görmüş gibi bakarlar cins cins. Hatta dalaşanlar bile olabilir. Bırak alışsınlar. Alışmazlarsa da keyfleri bilir ; bilmem neyin trene baktığı gibi bakmaya devam ederler.

Kaskını takacaksın !!!

Tepki
12
Hiç kimsenin bakışları sözleri hayatından önemli deil arkadasım.Ben Gaziosmanpaşa gibi biyerde takıp dolasabiliyosam senın de cekınmen gereksiz bence gelen tepkilere alısıyosun zamanla bi kaç densiz yoldan önlerinden gecerken laf atıyorlar o kadar buyutulcek bişey yok o davranısları onların cahilliği örümcek kafalılığı. He diyorsan kı millet motor kullanırken bile kask takmıyo ulkemızde bisiklette ne gerek var diye o senın bileceğin iş=)

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Kimse sana acayip bakmaz veya seni ayıplamaz. Belki biraz dikkat çekici olursun. Bir süre sonra zaten sana şapka takmak gibi normal gelir. Hem, kim dalga geçiyorsa ,seni kasklı gördükçe , doğru olanın kask takmak olduğunu idrak eder. Ayrıca, araç sürücüleri kasklı bir bisikletliye daha saygılı davranıyor. Güvenliğin için kask şart..

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
bu forumda kaç tane kaza haberi yayınlayan arkadaşlar var bende dahil olmak üzere 20 gündür bisikletime binemiyorum kazadan dolayı sen hala kask'ın görünümündesin o kask olmasaydı nesef alıyor olabilirmiydim bilemiyorum forumda o konuları okumanı tavsiye ediyorum sana, eldiven de şart arkadaşım düştüğümüz zaman ilk darbemizi kendimizi korumak acısından ellerimizi kullanıyoruz ne kadar az hasar o kadar az acı demektir .....

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Berat Soner Çapin

Diyarbakır'da motor kullanırken kask takıyolar motorlular :) Dün akşam elektrikli bisiklet gördüm sürücüsü kask takmıştı keyfim geldi görünce :)

Takmayanlar da yok degil elbetteki olacak :(

Mustafa Glts

Aktif Üye
Tepki
82
kendini neden millete göre ayarlıyosun ki? Sen tak kim ne derse desin. Kask hayat kurtarır.

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Herşey illa ölmek değildir.Yavaş giderken yaşanan en ufak bir devrilmede bile eldivensiz ellerini rahat kullanamadıgın icin çok daha fazla yara ve asfalt yanığı oluşur,birkaç gün bolca acı,ağrı yapar.Aynı şekilde kask için de geçerli.Öldürücü olmayan ama ciddi acı yaşatabilecek darbeleri engellemek varken niye riske girelim ? Çok ucuz kask,eldiven fiyatları yerine azcık daha eli yüzü düzgün hoş gözüken seçeneklere bakarsan eski haline göre komiği bırak çok daha hoş gözükür dışardan :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arabada emniyet kemeri ne ise bisiklette de kask odur. İster takarsın ister takmazsın ama takarsan hayat kurtarır.

• Beğen
Tepkiler: Alper Onur ARSLAN
Tepki
33
kask takmış bir insanın gülünecek yada dalga geçilecek bir tarafını düşünüyorum ama bulamıyorum...motosiklet süren bir kişinin kask takması normalken bisiklet süren bir insanında kask takması gayet normaldir...insanlar genelde kendilerinin yapamıyacagı şeylerle dalga geçerler...ezik insanların işidir dalga geçmek.sen kaskını tak kardeş boşver ezikleri :)

Tepki
14
Otomobil Için Emniyet Kemeri Ne Ise Bisiklet Sporu Için De Kask Odur....lütfen önce Kendi Sağlığımız....kolay Gelsin

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
yaw boşverin böyle şeyleri, millet kendine gülsün...
biz hep bundan kaybediyoruz "millet ne der?" tak birader sen ne istiyorsan, tayt mayt giysen demekki nolacak :)

şaka bir yana, eşim bile ben kasklı olunca daha rahat yolluyor... hem sen başlatırsın moda olur oralarda takmayanı bu sefer döverler...

bkz: sürü psikolojisi

yb123

Üye
Tepki
32
Bisiklet
Sedona
Bence de kaskını takmalısın.Bana gülenler oluyor ama ben onları duymuyorum bile hatta bir tanıdığımız söylemiş kask takınca çok komik oluyor diye:D ama ben kask takmaya devam edeceğim.Çünkü kaskı kendim için takıyorum.

Tepki
15
ewt haklısınız arkadaşlar bugun kaskımı aldım ama satıcıda ban göre olmadığı için azıcık buyuk oldu kafam küçüçük kaldı ama olsun birde 20 tl ye aldım acaba korumasının parasıyla bi alakası varmıdır merak etim full sert plastik deneme amaclı kafamı bi duvara vurdum ama ne yalan söyliyim pek bi fark göremimedim ama kanımca darbenden karuyabilir :D

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kaskın mantığı kafanızı sert bir şekilde yere vurduğunuzda kırılarak vuruş gücünü emer ve kafanıza gelicek max zararı en minimuma indirmeye çalışır. Fiyatla kalite tabiki doğru orantılıdır fakat ne şekilde bir kalite farkı var bilmiyorum. Hafiflik farkı olduğunu biliyorum ayrıca yapıldıkları madde ve emiş gücü vs fark yaratıyordur kaliteli kasklarda. Benim kaskımda 50 TL civarında bir kask mesela :) Ayrıca kasktan max verim alabilmeniz için kafanızı tam olarak sarması gerek, yani bağladığınızda kafanızı sağa sola çevirirken veya oynatırken kask hareket etmemeli, kafanızla bir bütün olmalı. Ne bol ne de dar olmalı kısacası..

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Bisikleti ilk aldığım zamanlar kaskım yoktu sonra kask aldım 2 hafta sonra düştüm kafayı kaldırıma vurdum ayağa kalktım bisikletime bindim ve gittim eğer kaskım olmasaydı orada kanlar içinde yatıyor ve gecenin 3ünde sanayinin ıssız ve ücra bir köşesinde ambulans bekliyor olabilirdim belki de beni kimse görmeyecekti orada ölecektim kafayı fazla sert vurmadım aslında ama çarptığım anı hatırlıyorum dişlerim sızlamıştı kaskta ufacık bi iz kaldı kafada birşey yok eldiven takmadığım için bileklerimde birkaç yara oldu bir kaç hafta iyileşmedi fln