Eldivenler Hakkında...

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
arkadaşlar , bisiklette önemli bi yeri olan eldivenlerin
fonksiyonları hakkkında bilgi almak istiyorum.
ilk defa aldığım için sedona gelg :/ aldım. çok memnun değilim..
sanki çaput gibi. şimdi scott essential almayı düşünüyorum.
dikimini beğendim. bunu seçmemin bir nedeni de
yarım parmaklı olması idi. asıl sorum da bu..
sizce uzun parmaklı olanlar, bisikletin kontrolünde
yarım parmaklı eldivenlere göre fark eder mi?

yeni bişey alacak olsam hangisinden seçmeliyim..

Scudo

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
bende sedona gel almıştım eldiveni. halende kullanıyorum. gayet rahat ve güzel. uzun parmak yazın biraz bunaltabilir elleri ama tamamen tercih meselesi. eldivenin işlevine gelincede; elcekleri cok sıkı tutunca avuc icini ve bas parmagın yanlarını yakabiliriyor. yada darbe esnasında elleri koruyor. bisikletten düştügünüz zaman vücudunuzun bir cok yerine zarar gelmesini önlüyor (tabi önce elleri yere vurmak gerekir :) ) bana gore eldiven ve kask bisikletin olmazsa olmazı.
Süngerli olanlar şekil bozukluguna ugrayabiliyor. çökme yapabiliyor ama gel olanlarda böyle bir sorun olmuyor, olursada bayağı bi zaman sonra oluyor. onun dısında kumas farklılıgı var. baskada bir sey olacagını sanmıyorum.

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
öğrendim.. uzun eldivenler kavrama ve kontrolde daha verimli, kısa olanlar yarışlara girilmiyorsa rahatlık ve kullanış açısından daha iyi.. OK.

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
Ben kısayı tercih ediyorum. Uzunlar yazları aşırı bunaltıyor ve terlemeye neden olabiliyor. Uzunlar kışın daha uygun ;)

Ki kısalar bile zorlu bir parkurda elleri terletirken uzunlar kim bilir nasıl olur ;)

Tabiki koruma anlamında uzunlar çok daha avantajlı olduğu kesin. Bu tamamen senin tercihine kalan bir durum

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
merhaba, eldiven elde kozmetik sıkıntılardan nasırlaşmayı engelleyebilmesinden ziyade, bisikletten ellriniz üzerine düştüğünüzde ayanızın kum ve taş parçaları ile dolmasına engel olur. ben kısa parmak tercih ediyorum. hissetmekle ilgili birşey. uzun parmaklı eldiven benim tercih etmediğim birşey. ancak bunu deneyerek siz bulacaksınız elbette. şu veya bu marka diyemiyorum, 15 yıl evvel aldığım kastle marka eldivenlerimi kullanıyorum ben ve mutluyum onlarla.
selamlar, saygılar,
memet