Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

eldiven önerirmisiniz

Konu, 'Giyim' kısmında Serkan.Ç. tarafından paylaşıldı.

1. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    artık ledivenlerim iş görmez oldu sanki
    yaptığım yol kmsi artıkca avuç içlerim açır oldu

bana günlük 70 80 km yı çıkarta bilicek eldiven önerirmisiniz

edit: internetten de rahat rahat güvenle alabileceğim bir yerden olursa güzel olur

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kışlık mı yazlık mı belirtseydin daha uygun olurdu Serkan ama ilk önce şu bilgileri vereyim eldivenden ziyade yol bisikletinde gidon bandı ve tutma şekli daha önemlidir.Piyasadaki çoğu eldiven aynı kalitede (kesik parmaklılar için söylüyorum) ben ilk defa bu sene farklı bir eldiven sahibi oldum oda orjinal pro takım eldiveni yurtiçinde satışı yok forumda bir arkadaşımız satıyordu aldık sayesinde.Türkiyede satılan hemen hemen tüm kesik eldivenler aynı kalitede sadece bazıları jelli bazıları değil sana kalan gidon bandını kaliteli almak ve tutuş şekline dikkat etmek özellikle yol gidonlarını fazla sıkmaya gerek yok nasılsa asfalt yol elleri sürekli dinlendirmek gerekiyor.

Kışlık eldiven tavsiyesi istiyorsan da eğer ki eksi 10 derecelerde bisiklet süreceksen tek tavsiye Nortwave eldivenlerdir.4-5 çeşit kışlık eldiven denedim bunların içerisinde çok ünlü doğa sporları markasıda vardı ama hiçbiri bisiklette işe yaramadı eller dondu(frene basamayacak kadar üşüyordu eksi derecelerde) ne zaman biraz pahalı da olsa Nortwave eldiven sahibi oldum o günden beri eksi 20 derece bile olsa ellerim üşümüyor fakat o eldiveni de bu geçiş mevsimlerinde kullanamıyorum çok sıcak tutuğu için o yüzden bir tanede klasik uzun parmak eldivenim var bu mevsimlerde sabah erken saatlerde sıcak tutması için.

hakan çelik ve Serkan.Ç. bunu beğendi.
  3. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ferhat Bey bahsettiğiniz kışlık eldiven sadece windstopper mi yoksa hem windstopper hemde su geçirmez model mi? Ben de yakın zamanda düşünüyorum ama softshell tarz, sadece windstopper olarak düşünüyorum. Su geçirmez olanlar kaba duruyor. Kaleci eldiveni gibi :) Kısaca aradığım şey kaba olmayan, streç tarzda (sotfshell) olan modellerden. Nortwave'in bu tarz modelleri var ama dediğiniz gibi eksi 10-15 derecelerde işe yarar mı?

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Benim kullandığım linkteki eldiven çok kaba değil yol bisikleti kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım.mtb ise daha rahat kullanılır malum MTB nin vites kolları daha uygun yola göre.Aldığım gün giydim musluğun altında 5 dakika tuttum ellerimi içine su girmedi :) eksi 20 derece kuru ayazda da kullandım ellerim üşümedi bir eldivenden dhaa ne istenir bilemem :) daha önce Lafumanın Windstoper eldiveninin hemde Goratex kumaşlısını kullandım emin olun eksi 5 dereceden sonra çok üşütüyor .Lafuma bu konularda dünyaca ünlü bir marka olmasına rağmen bu sonucu aldım 1 ay sonra sattım.Lafumanın sıfırı 70 liraydı aynı derecede sıcak tutan tchibo mağzalarındaki 16 liralık eldivenden farkı yoktu.Eğer ki eksi 10-15 lerde kullanacaksınız biraz kaba olsa da bu tarz birşey almanız şart(bana göre böyle başkalarına göre değişebilir) benim kullandığım eldivenin linki :http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4549,OdesisMc

5. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Giyim kuşam konusunda tavsiye verebilecek kadar bir tecrübem yok, Eldiven alırken aynı zamanda motorsiklette kullandığımdan dolayı alışkanlıktan olsa gerek tutuş yüzeyinin neydeyse tamamı jelli pearl izumi marka ,bir model buldum ve aldım. Baş parmağı saran tarafının üst kısmıda havlu kumaşından , gözlük silerken veya alında biriken teri silerken çok kullanışlı, reflekte bir şeridi var, gece görünürlüğü arttırıyor.Ayrıca çamaşır makinasına atıp yıkanabiliyor. Profesyonellerin tercihi olmayabilir belki ama benim İşimi fazlasıyla görüyor.

Uploaded with ImageShack.us

fatih emekli ve Serkan.Ç. bunu beğendi.
  6. olgun şenel

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Serkanın konusunu mahvettik ama faydalı bilgiler var :) Serkan mesajları istersen silebiliriz haberin olsun :)

Olgun senin gösterdiğin eldiveni elimde incelemedim ama görüntü itibariyle ve bilgi kısmında yazanlara bakarsak çok kaliteli bir bahar mevsimi kuru hava şartları eldiveni yani kuru soğukta faydalı olabilir.Benim eldivenin bilgi kısmında yazan yazı "%100 su ve rüzgar geçirmez "senin gösterdiğinde yazan sadece "%100 rüzgar geçirmez" bu marka bir şeye %100 diyorsa doğrudur :) kuru soğukta da iş yapacağını düşünüyorum ama yağmura yakalanırsan işin zor....

8. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    yok yok abi silincek bişey yok eldivenler tartışılıyor ne güzel işte : ))

Ferhat Köse bunu beğendi.
  9. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben daha da dagitayim konuyu.
    - 15° lerden bahsediliyor. Bence bu soguklukta ellerden cok ayaklar üsür. Ellerin parmaklarini hareket ettirme olanagi var. Ayrica yagmur yaginca ayaklarin durumu daha da berbat degil mi?

Kisin kullandigim eldivenlerden birisi. Hem soguga, hem yagisa karsi.

Yazin arada sirada taktigim eldivenlerden birisi. Ne soguga, ne de yagisa karsi faydasi var! :)

Ferhat Köse bunu beğendi.
  10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi senin kullandığın kışlık eldiven ile benim kullandığımın yapısı aynı görüntüden anladığım kadarıyla sen yurtdışında olduğundan markası farklı sadece :) o markayı burada hiç görmedim.Ayak konusunda da haklısın ama arkadaş konuyu açarken eldiven sorduğu için konu eldivenden gitti yoksa benzer bir konu daha açıldı kışlık tavsiyeler diye orada yazdığım vazgeçilmezlerimden bir tanesi ayakkabı kılıfım diğeri kar maskem :)

eller mi ayaklar mı çok üşür dersek de ben o kar altında zirve turlarında en çok ellerden üşüyordum öyle ki inişlerde frene basamıyorduk bir iki defa mola veriyorduk.Eğer yağış varsa ayaklar çok çekiyor kuru ayaz varsa eller son kararım bu yönde :)

erendiz çetiner ve ihtiyar bunu beğendi.
  11. olgun şenel

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkürler. O zaman almışken tam kışlık almak lazım. Softshell ürünlerin biçoğu şartlar biraz üst seviyeye çıktı mı pes ediyorlar. Ben genelde öyle gördüm...