Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elcik-Barent Uyumu

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Emrah Pektaş tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yeni bir elcik almayı düşünüyorum ama kullandığım barent ile uyum sağlarmı bilmiyorum.

Almayı planladığım elcik:Bg Comfort Locking Grip olup resmi aşağıdadır.
    sanırım elciğin uç kısmında kilit mekanizması varmış.Bu mekanizma aşağıda resmi bulunan ve halen kullandığım Tranz-x barendin takılmasına engel olurmu? yada bu iki parça birlikte kullanılabilirmi?

Görüş ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bence o elciği alırsan gidonun çok kaba görünür.zaten barendin şekli elini koymaya ekstra yer sağlıyo.şimdide tutup o elceği alırsan gidon çok boğulur.

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  3. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aynı barenti ben de kulanıyorum. elciğin ise şekline bakarak yorum yaparsak takılamazmış gibi görünüyor. elciğin markası sanırım "specialized" bu markanın ürünlerini satan türkiyedek, firmalara sorulabilir.

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  4. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sözkonusu elciği aldım.Soruma net bir cevap veren olmadı, bari kendim cevap vereyim.

Evet sözkonusu elcik ve barent bir arada kullanılabilir.Ancak;
    Elcik 13,5 cm. uzunluğunda ve gidonumda fren, vites, far, pushlock gibi birçok kelepçeli bağlantı var.Gidon boğazına yaklaştıkça gidon kesiti kalınlaştığından ve ergonomi açısından sıkıntı olduğundan kumandaların kelepçelerini ve elciği merkeze doğru öteleyemiyorum.Dolayısı ile ben ikisini birlikte kullanamadım.

Gidonu düz ve kesiti değişken olmayan, pushlock kullanmayan arkadaşlar benzer parçaları birarada kullanabilir.

Yeni elciğim fena değil ama konfor konusunda abartılacak bir durumda yaratmıyor.Ellerdeki ağrı, uyuşma vb. sorunların jelli eldiven ve daha dik bir sürüş pozisyonu ile çözülmesi uygun olacaktır.

Nicotine34 bunu beğendi.