Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elazığ

Konu, 'Doğu ve G.doğu An.Bölgesi' kısmında hiario tarafından paylaşıldı.

1. hiario

hiario Yeni Üye

az önce bir arkadaşın serzenişini okudum,cvp yazacaktım konu kilitlenmiş,bende yeni konu açmak zorunda kaldım..

Elazığda okuyorum,arkadaşın dediği gibi,bisiklete binen neredeyse yok burada,ama çoğu yerde görmediğim modelli arabalar var caddelerde..ilginçç tabii..

fırat üniversitesinde okuyorum ve bisiklet kulübü kurmayı düşünüyorum,eminim ki kulüp insanlara bir şeyleri hatırlatınca bisikletçiler olarak katılımlarımız artar..

diğer bölümleri bilmiyorum ancak bizim bölümde bisikletleri park edecek yer yok,bahar da geldiğine göre bunun için başvurup önce bölümün önüne bir bisiklet parkı kurdurmayı amaçlıyorum,parkı görenler belki bisikletlerine binmeyi hatırlarına getirirler:)

harika olacağını düşünüyorum,Elazığda yalnız kaldığını düşünen arkadaşada,artık yalnız olmadığını söylmek isterim :)

cevabını bekliyorum..

saygılar..

e_komz ve Şahin Bulut bunu beğendi.
  2. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    öncelikle selamlar
    külüp kurmak gibi bir girişimde bulunursan bizde yardımcı oluruz.ne kadar fazla olursak o kadar etkili olur diye düşünüyorum
    saygılar....aritibata geçelim

hiario bunu beğendi.
  3. e_komz

e_komz Aktif Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar, bu kulüp konusunda size katılıyorum. konuya eğilmek lazım. bir öğretmen arkadaşım bunun için geçlik spora başvurdu. gelişmeler ne aşamada bilmiyorum ama eli kulağında diyebilirim.

hiario bunu beğendi.
  4. hiario

hiario Yeni Üye

arkadaşlar,bu iş için benim çevremde ondan fazla kişi var destekleyen,ki bir çok kişiye söylemedim de,,
    somut adımlar için harekete geçmeli bir an önce,,zaten iki vize bir final sistemi,hiç durmadan sınav geliyor,yeni kafamız rahatlamışken biraz yol alalım diyorum ben..

nasıl bir yol izleyebiliriz şu andan itibaren.???
    bizim bölümde kurmayı düşündüğümüz başka bir kulüp için tüzük hazırlamıştım ben,bu düşündüğümüz kulüp içinde hazırlayabilirim,nitekim forumdaki diğer arkadaşlardan da tüzük için yardım alabileceğimizi biliyoruz,

5. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çok güzel bir girişim olur sizi canı gönülden destekliyorum...Bakalım Belediyeniz bu duruma nasıl bakıyor_?..

hiario bunu beğendi.
  6. hiario

hiario Yeni Üye

Fırat üniversitesinde var olan ancak faal olmayan Gezi ve Turizm Kulübünü faal hale geçirip,Bisiklet kulübünü alt kulüp olarak kurmayı düşünüyorum,nitekim bu bizi tüzük vb bürokrasiden kurtacaktır heralde,,ne düşünüyorsunuz..???

7. Şahin Bulut

Seviye:
    iyi olur tabi ki fakat ileriye dönük olarak bisiklet kulübünüde kurmak daha da iyi olr.ben telefon numaramı vermiştim gerçi ama irtibata geçemedik seninle
    05353623087 sahin_bulut_1986@homail.com
    bunları bire bir konuşsak daha iyi olur.daha çabuk netice alırız

hiario bunu beğendi.
  8. günay

günay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhabalar ben Günay,burda konuşmak yerine bi araya gelip konuşalım:)
    cep telefonum:05386292312
    msn: gunay_aktas_@hotmail.com

ben makine mühendisliği son sınıftayım....bir an önce tanışırsak iyi olur

Şahin Bulut ve hiario bunu beğendi.
  9. hiario

hiario Yeni Üye

şahin msj ı nı geç gördüm kardeş, numaram: 05063915695

esaddere@hotmail.com

bir kaç gündür bisikletle geziyoruz okulun içinde,dün akşam on gibi rektörlüğün orda yolumuzu 5 güvenlik görevlisi kollarını açarak kesti,,alışamadılar henüz...

bu arada ben görüştüm,bu dönem kulüp kurulamazmış,yeni dönem beklenecek..
    adam bizim daha önce bisiklet kulübümüz vardı kapattık dedi,nedenini sormadım :)
    artık öbür dönem kurulur,o zamana kadar da tüzük müzük ıvır zıvır halledilir inş...

neyse arkadaşlar en yakın zamanda görüşelim..

bu arada günay faik i tanıyormusun,oda 4.sınıf ama gece mi gündüz mü bilemeyeceğim.. :) :)

Şahin Bulut bunu beğendi.
  10. Şahin Bulut

Seviye:
    biz GÜNAY'la bizzat pedalliyoruz ama faik'le de tanışırız.telefonu nu kaydettim
    bir araya gelir konuşuruz bunları
    görüşürüz

11. mahocan

mahocan Yeni Üye

Seviye:
    çok iyi fikir devam et inşalla kurarsın klübü

12. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Malatyada Da DestekÇİnİz OlduĞunu Unutmayin

13. Şahin Bulut

Seviye:
    inşallah bu yeni dönem de bi külübümüz olacak.olması için elimizden geleni yapacaz.ayrıca desteğin için sağol süleymen

14. Kadir KAYMAZ

Kadir KAYMAZ Yeni Üye

slm arkadaşlar...ben de yeni katıldım foruma...elazığda okuyorum...elazığdaki arkadaşlarla irtibata geçmek isterim...

15. Şahin Bulut

Seviye:
    Önce ki mesajlarda iletişim bilgilerimizi paylaşmışız.O bilgilerden bana ulaşabilirsin.

16. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle bu hareket için sizi tebrik ediyorum. İnşallah emelinize ulaşabilirsiniz...

17. Murat Bahçeci

Murat Bahçeci Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilcisi

Adı:
    muratbah
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    slm arkadaşlar....
    Ben de Bir elazığlı oalrak bu işe el atmak isterim.
    Elazığ'da doğdum ve büyüdüm.
    19 yıl yaşadım Elazığda ve Atamam olması sebebiyle Ankara'ya taşınmak zorunda kaldım ve 3 yıldır Ankara'dayım.

Elazığ'da profesyonel binicilik konusunda gerçekten ciddi problemler var.
    Elazığ'da arasanız kasklı bir bisikletli görmeniz imkansız. Acaba kask satan bi dükkan var mıdır? orası da ayrı bir mesele.

Bu konuda En çok belediye ve Üniversite Rektörlüğüne iş düşmektedir.
    Zaten Elazığ'da yaşayanlar bilir. Bizim Belediye Başkanı her şeye "Hee Gardaş, Hee Abe" diyen bi adam olduğu için, arkadaşlar toplu bir heyet halinde başkanla görüşürse belki bisiklet konusunda sosyal projeler üreterek şehirde bisikletçiliğin gelişmesine katkıda bulunur. Zaten mahalle aralarında yeterince bisiklet meraklısı çoluk çocuk var Elazığ'da.

2005 ve 2006 yıllarında belediye tarafından il genelinde yapılan yarışmalara halk yeterince ilgi göstermişti. Her 2 yarışmaya da (ben de dahil olmak üzere) 100'den fazla kişi katılmıştı. Hatta katılan arkadaşlar varsa beni görmüşlerdir modifiyeli Gri-Kırmızı bisikletimle. 2005'deki yarışmalarda 5.ci, 2006'daki yarışmalarda 2.ci olmuştum.

Yarışmalardan sonra Bisiklet konusunda Elazığ'da bir nevi umut ışığı doğmuştu. ve ben o yıl arkadaşları yavaş yavaş örgütlemeye başlamış ve bisiklete teşvik etmeye başlamıştım. Gençlik ve spor il müdürlüğüne, rektörlüğe ve belediyeye proje tekliflerinde bulunacaktım. Ancak Atamam dolayısıyla aklımdan geçenleri gerçekleştiremeden Ankara'ya gelmem icab etti. Ankara'da bu işin ne denli profesyonel yapıldığını görünce artık Elazığ'a kesin dönüş yapacağım günleri iple çeker oldum. Çünkü Elazığ'a kesin dönüş yaparsam Elazığ'da böylesine etkin bir bisikletçiliğin olmaması beni sürekli rahatsız edecektir.

Arkadaşlara da bu konudaki çalışmalarında başarılar dilerim.
    İnşallah Elazığ'da aktif gruplar da olacaktır.

18. Şahin Bulut

Seviye:
    Öğrencilik dolayısıyla 4 yıldır Elazığ'dayım.Yani 2006'dan beri buradayım ve seneye de burada olacağım.Bu süre zarfında inanın hiç bir ilerleme kat edilmedi.Zaten Elazığ'ı size anlatmama gerek yok sanırım.Hiç düşünmeden milyarlar verilip arabalar alınır ancak bisiklet çocuk oyuncağıdır burada.Ne üniverisite ne de yerel yönetim bu zihniyeti değiştirebilir mi?

19. Genç Osman Bircan

Genç Osman Bircan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Malatya olarak sizleri destekliyor, komşu ilimiz Elazığda bisiklet adına güzel gelişmeler olmasını diliyoruz.