Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El yapımı tur heybesine güvenmeli mi ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Taha Güngör tarafından paylaşıldı.

1. Taha Güngör

Taha Güngör Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar yakın zamanda tur bisikletciliğine ben de giriş yapmayı düşünüyorum . Bir hevesle 2 tane sırt çantasını modifiye edip fotoğraflardaki hale getirdim ancak tur zamanı yaklaştıkça bir tedirgin oldum . Sizlerin yorumlarını bekliyorum :)

Turan Babacan bunu beğendi.
  2. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ne kadar bir zamanlık tura çıkacaksın? Sanırım cevapta bu soru önem kazanıyor. Kısa turda sorun çıkarmaz diye tahmin ediyorum ama uzun turları bilemiyeceğim.

+ Güzel olmuş. ^^

3. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
    Çantalar su geçirmiyorsa biraz talaş problemi olabilir o kadar. Plastik/pleksi daha iyi olurdu tabi.
    Altlardaki 2 vidanın arasına da bir delik/çubuk bir şey koyup, sabitleyin. Sallanmasın çantalar.

4. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Gayet sağlam görünüyor. Bisiklet bağlantı açısından alttan da bağlarsan sallanmaz ve denge sorunu yaratmaz.
    Sağlamlık için söyleyebileceğim; benzer bir çalışma yapmış biri olarak elinden gelen en sağlam çalışmayı yapmışsın. Burada çantanın dikiş sağlamlığı genel sağlamlılığı belirleyecek. Özellikle fermuardan şüphelen. En zayıf dikişler orada oluyor. Aşırı ağır yük koymazsan seni heryere götürecektir.

5. Taha Güngör

Taha Güngör Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Planladığım en uzun tur şu anda 2 haftalık. Çok birşey yüklemeyi düşünmüyorum dikişlerden ötürü. Sabitleme için de bir sistem tasarlayıp uygulayacağım. İnşallah yollarda madara olmam :) Yorumlarınız için çok teşekkürler. :) Bir de şemsiye kumaşı bulup yağmurluk diktirmek gerek bunlara ..

6. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    gayet sağlam gözüküyor, hatta fazlasıyla sağlam bence.
    Doğabilecek problemleri; belki kancalarda kırılma olabilir, yedek 1-2 tane yanında taşırsın problem kalmaz.
    Alt tarafı da sabitlemen şart, sabitlemezsen dengeni bozar, ileri geri hareketi de kancalara ekstra yük binmesine neden olur.
    Benzer bir çalışmayı ben de yapmış gayet güzel turlar yapmıştım, çantalar hala sapasağlam.
    Nasıl yaptığımı şuradaki yazımda anlattım http://www.hayalmeyal.org/2013/07/bisiklet-heybesi-yapimi.html alt tarafı sabitlemek için benzer bir şey yapabilirsin.

7. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
  8. Taha Güngör

Taha Güngör Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Konuştuğum kişiler ilham aldıklarımmış .:alkis: Tolga Günsezer ve Eser Sevinç sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Yaptığınız çalışmayı paylaşmanız bile takdire şayan . Ellerinize sağlık. Sabitledikten sonra tekrar bu konu altında değerli görüşlerinizi isteyeceğim.

Eser Sevinç ve Tolga Günsezer bunu beğendi.