Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El yapımı kaset ruble aparatı

Konu, 'Kendin Yap' kısmında aykutburak tarafından paylaşıldı.

?

Yararlı oldu mu ?

1. Evet

40,0%
  2. Hayır

60,0%
  1. aykutburak

aykutburak Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Merhaba arkadaşlar,bu forumdaki ilk konum ve umarım yararlı olur.
    Öncelikle Bisikletimi alalı 2 ay oluyor (Kron Tourer). Bisikletle beraber bende bisiklet tamir merakı oluştu.Evde bulunan kardeşimin bisikletini ve eski bisikletimi yoğun araştırmalar sonucu öğrendiğim yöntemlerle tamir etmeye başladım. Neyse fazla uzatmıyayım. Eski bisikletimin Arka rublesini değiştirmem gerekti ve bunun için ise ruble tutma aparatı gerekti. fiyatlarına baktığımda gereksiz yere yüksek fiyatlar gördüm ve neden kendim yapmayayım dedim? Ve cok basit bir şekilde kaset ruble aparatını kendim yaptım. Yapım aşamasına geçersek ;
    Kullandığım ekipmanlar:
    Matkap
    Plaket,Tahta veya ince ve düz olan metal bir parça da olabilir.
    Zincir ve zincir sökme aparatı.

Yapılışı:
    Aletin orjinaline bakarak göz kararı zincir lokmalarını saydım ve eski bisikletimden lokma sayısı kadar zincir söktüm. Tahtanın üzerine aletin orjinaline bakarak zincir piminin geçebileceği genişlikde delikler açtım. Ve zincir sökme takma aletiyle sabitledim. işte bu kadar.. Umarım yararlı olur. İleriki zamanlarda kendi yaptığım farklı aletlerle tekrar yardımcı olmaya çalışacagım..
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

2. Caner Kartalgöz

Caner Kartalgöz Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba elinize sağlık fakat aşağıdaki parça olmadan bir işinize yaramayacaktır bu alet üstelik sadece aşağıdaki anahtarı ruble a montaj edip mengene yardımıyla sizdeki anahtar olmadan ruble sökebilirsiniz...

Elbette fahiş fiyatlara satılan bu anahtarı almamak için çok güzel bir çözüm sizinkisi

iyi çalışmalar

skaymaz bunu beğendi.
  3. ihsangencer

ihsangencer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    tebrik ederim fikir şahane, yalnız parçanın biraz geliştirilmesi gerekiyor. ahşap yerine metal aksam düşünebilirsiniz, çünkü 40 nm tork ile sıkılmış rubleyi sökmek için hem kuvvet kolu kısa hem daha dayanıklı olmalı sanki

bol selamlar

4. aykutburak

aykutburak Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Öncelikle teşekkürler.Resimdeki aparattan da elimde bulunuyor.Malesef diğer yöntemle sökemedim ben rubleyi,biraz daha usta olmak gerekiyor sanırım..

Öncelikle teşekkürler.Resimdeki aparattan da elimde bulunuyor.Malesef diğer yöntemle sökemedim ben rubleyi,biraz daha usta olmak gerekiyor sanırım..

Merhaba yorumunuz için teşekkürler.Evet metal aksan ile çok daha sağlam yapılabilir.Ben evde bulamadığım için bu sert ahşap ile yaptım,şimdilik işimi gördü ama ilerde nasıl olur bilemem :)