Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El yapımı bisiklet kamerası

Konu, 'Kendin Yap' kısmında Tunakan Önen tarafından paylaşıldı.

1. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İnterneti Azcık Araştırdım Bakalım Kamera Falan Bulacakmıyım 40 TL Mini Kamera Buldum İşime Gelmedi Bende Kendi Çabalarımla Elimdeki Bimden Alınma Kamerayı Bisiklet Kamerası Yaptım :D [​IMG]

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Makine zaten hazır sistemi tutan şey de sanırım hazır el yapımı görmedim ama yaratıcı

3. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Buna el yapımı bisiklet kamerası değil de "ev yapımı bisiklet kamera bağlantı aparatı" desek daha yerinde olmaz mı? El yapımı bisiklet kamerası için kamerayı da evde kendin yapmış ya da yapmasan bile en azından kendin geliştirmiş olman gerek ki başlık ve içerikte paylaştığın ile bağlantısı olsun.

Anlatmak istediğinin dışında genel olarak değerlendirmeye gelinirse de her hangi bir stabilizasyonu oluşturacak, en azından titreşim, darbe ve sürekliliği olan sarsıntıyı engelleyecek bir materal ile de desteklemil olsan daha da iyi olurmuş, burada benim gördüğüm 2.5"lik pvc boru kroşesini tripod mount dediğimiz olayı yapmış ve gidona sabitlemişsin hepsi bu. Madem böyle bir şey giriştin bunu geliştir, sarsıntıyı minimize edecek materyallere yönel ve en önemlisi bunu yapmadan önce araştır, bunlar gibi örnekler avrupa da ve diğer bisikletin ağırlıkta olduğu dünya ülkelerinde "home made" olarak zaten karşımıza çıkmakta. Üstelik daha teknik ve detayları olacak şekilde.

4. Sinan Çakır

Sinan Çakır Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    asfaltta sıkıntı olmaz gibi ama araziye girdigin anda yerde görürsün o kamerayı :)

iconian bunu beğendi.
  5. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle Yazdığın İçin Teşekkürler Titreşimi Düşünmedim Değil Son Anda Aklıma Gelen Bir Fikir İle Yaptığım Birşey Oldu Ama Dediğin Gibi Darbe Bu Konuya Gelirsek Kamera %90 Gider Zaten Düşünüpte Yapmam Lazımda Ama Bi Anlık Hevesle Yaptığım Şey Bu Kadar Oldu :)

6. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Bu tarz fotograf makineleri, video cekimi yaparken lcd ekrani acik tutar ve epey dar aci ile ceker. Kisaca gerek cekim suresi olsun, gerek ucuz sensorun ve optigin titresimde yaratacagi su alti efekti olsun, pek verimli olmayacaktir. Kullanisli olmasa da guzel dusunmussunuz :)