El yapımı 3watt led + princeton zenon far akü modifiyesi

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
Ben güç kaynagı olarak resimdekini alacagım. Girilen degerler gerçekse fiyatı neredeyse bedava (link)
Poliamidden kasam kasır duruyordu sadece güç kaynagı problemim vardı onuna hallettim diye düşünüyorum

Scudo

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
5voltluk (telefon, ıpod vs.) şarj aleti yada usb ile dolar sanıyorum ama 18amper/saat olayına senin gibi şüpheyle yaklaşıyorum (nükleer pil icat olduysa ve Çinli de kopyaladıysa olabilir :D)

Kullanışlı bir cihaz (telefon ıpod vs. sarj etmek için tasarlanmış) bisiklette rahatlıkla kullanılır ama ambalajın arkasında içindeki pillerle ilgili hiçbir şey yazmıyor, o boyutta 5 volt 18amper saat pil üretilmiş olsaydı iki tanesiyle araba çalıştırmak mümkün olurdu bence kandırmaca bir ambalajı var.

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
@başarist

Deneyecegim ya. Olmadı dispute açar paramı geri idae alırım. Aldım sayılır gelmesi baya sürer ama sabırla bekleyecegim. Belki fake olmayabilir çünkü;
karaköyde bir pilciye girmiştik li-on pillere filan bakıyorduk hafif olsun filan demiştik bilgi alıyorduk adam elimde tam sizin istediginiz gibi birşey var dedi ve gösterdi. Gerçektende bizim aradıgımız şeydi. 2.5" hdd boyutunda filandı. Taşınabilir bir güç kaynagı desem yeridir herhalde. Ama kasası yapısı filan mükemmeldi. 5, 7, 12 volt seçenekleri vardı üzerinde ve nereden baksan 30 adet converterı vardı. Şarj edemeyeceginiz alet yok galiba o converterlarla. Ve aslında en güzel yanı sonundaydı üzerinde 24 amper yazıyordu. Agırlık ise kuş gibiydi. Bütün sistemi kasa içindeydi. Şarj üniteside buna dahil. Direk 220 volt üzerinden sarj oluyordu. Fiyatı ise mükemmeldi 180 lira.

Alacagı Made in PRC ise inşallah 18 amperdir. Bu ürünün 14 amperlik modelinde 8-10 kullanıcının yorumları vardı. Herkez süper demiş inşallah buda öyledir. Alır almaz pili sökecegim yada devresini biraz kurcalayıp çıkış akımını 700 mah yapmam lazım. Sonuçları inşallah şubat sonunda yazarım. Pil konusu gerçekten dogru ise seri üretimine bile geçerim iyi olmazmı :D

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
ooyy oyyy ellerine sağlık mükemmel olmuş işçilik ve özen harika..

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
Yapacağımdan bahsettiğim gidon farı : (link)

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
@Samet Saglam

Bataryam geldi cin malı filan ama helal olsun mükemmel bir ürünmüş.

Yaptıgım sürücü devresi ile birlikte akımı verdigimde yaklaşık 15 saat kadar çalıştırdım ama hala bana mısın demedi. Hafta içi karaköye gidip led lens filan alacam yakında bende yapar buraya eklerim.

• Beğen
Tepkiler: başarist