Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı El yapımı 2x70 watt amfi

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında Kadir.Celik tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kadir.Celik

Kadir.Celik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Uzun bir süredir kullanmadığımdan satmaktayım. 2x70 watt gücündedir, DC 12 V gerilim ile çalışmaktadır. Kullanılan entegrelerin şu an çifti 35 tl civarıdır. Ben komple devreyi kargo bana ait olmak üzere 40 TL'ye veriyorum. Konya içi elden teslim edebilirim.

Fiyat:40 TL, kargo bana ait.

2. Kadir.Celik

Seviye:
    Güncel, telefon numaram 05068944143 7/24 telefonum açık. Mesaj atarak veya telefon açarak amfi hakkında bilgi alabilirsiniz.

3. Kadir.Celik

Seviye:
    Bisiklet parçalarıyla takas edilebilir, gerekirse üzerine para da eklenebilir. 26'' MTB jant seti öncelikli takas seçeneğimdir.

4. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Entegreleri söylermisiniz ? Birde bunu kaç ohm'luk hoparlöre bağlamak gerekir ?

5. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    amfinin ses kalitesi hi-fi veya üzeri bir standarda uyuyor mu? özellikle ne tür amaçlarla kullanıldığında güzel sonuç verir?

6. Kadir.Celik

Seviye:
    Entegreler TDA1562Q' dur. 4 ohm hoparlörde tam güç verir.

7. Kadir.Celik

Seviye:
    Amfinin ses kalitesi,girişine uygulanan sinyalin kalitesine göre değişir. Kötü bir preamfiyle sürerseniz kötü ses alırsınız, fakat iyi bir giriş sinyaliyle hi-fi düzeyinde kaliteli bir ses alabilirsiniz. Amfi 12 volt DC gerilim ile çalıştığı için pek çok yerde kullanılabilir. Evde kullanılabilir veya araba aküleri 12 volt DC gerilim verdiği için arabada da kullanılabilir.

8. Kadir.Celik

Seviye:
    Bisiklet parçalarıyla takas edilebilir, gerekirse üzerine para da eklenebilir. 26'' MTB jant seti öncelikli takas seçeneğimdir.

9. Kadir.Celik

Seviye:
    Fiyat 30 TL'dir, kargo alıcıya aittir. Konya içi elden teslim edebilirim. Kargo bana ait şekilde fiyat 35 TL'dir.

10. Kadir.Celik

Seviye:
    Fiyat 30 TL'dir, kargo alıcıya aittir. Konya içi elden teslim edebilirim. Kargo bana ait şekilde fiyat 35 TL'dir. Bu fiyata zor bulunur, bisiklet parçalarıyla takas edilebilir.

11. TAYFUR ÇELİK

TAYFUR ÇELİK Üye

Seviye:
    elektronik ciddi ve özen isteyen bir meslektir bu mesleği yalanla dolanla çıkar için kullandıgın için yazma gereği duydum arkadasım 12 volt besleme ile 70 watt güçü nasıl aldıgını söylede bende bileyim insanları kandırma invertör olmadan bu gücü alman imkansız devrede invertör trafosu ve gerekli mosfet transistörleri göremiyorum.. alacak arkadaslar devre en fazla 2/20 watt fazlasını beklemeyin saygılarımla...

12. Kadir.Celik

Seviye:
    Evet elektronik ciddi ve özen isteyen bir iştir. Bu arada mesleğinizi öğrenebilir miyim, devre hakkında nasıl böyle bir önyargıya kapıldınız? Devrede kullanılan entegreler içerisinde giriş gerilimi yükseltiliyor. Yani devre 12 V ile beslenmemiş oluyor. Buyrun burada entegrenin datasheeti mevcut buradan okuyabilirsiniz.

http://www.nxp.com/documents/data_sheet/TDA1562Q_ST_SD.pdf

Bu arada bu işlerle uzun süredir uğraşıyorum, hobi olarak uğraşmıyorum yakın bir zamanda da çok fazla özen ve ciddiyet isteyen bu işin mühendisi olarak mezun olacağım. Burada insanları kandırmaya çalışmıyorum, varsa sorunuz cevaplayabilirim.

İyi geceler

13. TAYFUR ÇELİK

TAYFUR ÇELİK Üye

Seviye:
    iki iş yeri sahibi 5 yasından beri elektronikle ugrasan babası elektonik mühendisi olan türkiyenin her yerine anfi imalatı yapan birisiyim ne işle ugrasıyorsun dedin die bunları söyledim yanlıs anlasılma olmasın kullandıgın entegre simetrik voltajtda yani 2 çarpı 12 de bu gücü verir normalde bu sekilde alacagın güç 20 ile 30 watt arasıdır elektronik mühendisi oalcaksan bence daha faydalı işlere kafa yormalısın... sanada iyi geceler

14. Kadir.Celik

Seviye:
    Peki cevapladığınız için teşekkürler, ben sizin mesleğinizi sormuştum güzel bir şekilde yanıtlamışsınız, ayrıca ''elektronik mühendisi olacaksan kafanı daha güzel işlere yormalısın'' şeklinde küçümseyici bir ifade yazmışsınız buna cevap vererek bu forumu kirletmek istemiyorum. Gelelim devrenin gücüne, entegremiz simetrik besleme istemiyor ki simetrik besleme uygulayalım. Entegremiz maksimum 14.4 V ile çalşıyor, biz bu devreye simetrik 12 v uygularsak yani toplamda 24 V ediyor. Entegrenin üzerinde dumanlar tütmeye başlar. Verdiğim datasheeti incelerseniz daha güzel bilgiler de alabilirsiniz.

İyi geceler.

15. TAYFUR ÇELİK

TAYFUR ÇELİK Üye

Seviye:
    arkadasım bu tartısmanın yeri burası değil entegreyi tanıyorum ve sana su sekilde bir öneride bulunuyorum ölçüaletinin amper metresini artı voltajdan geçir hoparlörün çıkısınıda analog ölçülaletinin ac kısmından ölç son yüklemede yalnız ses bozulmadan çıkan voltası devrenin çektiği amperle çarp çıkan watt neyse yaz ses bozulmadan hifi olarak çarpacaksın....

16. cihan celik

cihan celik Aktif Üye

Seviye:
    celik soy ismiyle ben de konuya mudahil olmak istedim:D Yeter artik su elektronikten gecmek istiyorum. Yazilimci olacagim Temel Elektronik Devreler benim neyime!

Iyi satislar.

17. Kadir.Celik

Seviye:
    Peki önerinizden pek bir şey anlamamakla beraber güç ölçmeyi bildiğim şekilde yapacağım. Entegreler iyi soğutulursa her birinin en az 55-60 watt civarı güç verebileceğini iddia ediyorum.

18. TAYFUR ÇELİK

TAYFUR ÇELİK Üye

Seviye:
    her entegrenin çektiği amperi çıkardıgı hoparlör sinyalinin voltajı ile çarpacaksın 30 wattan fazla güç alırsan bu işi bırakacam....

19. TAYFUR ÇELİK

TAYFUR ÇELİK Üye

Seviye:
    anfinin gücü nasıl hesaplanır o biliyorsan anlaman lazımdı çektiği amper=hoparlörden çıkan voltaj ile çarpılır ortaya çıkan sonuç gerçek wattır ben sana yardımcı olayım o entegre en fazla 2 amper çeker çıkan voltajta 10 ile 12 arasıdır son güçte 10 desek 20 watt eder 12 desek 24 watta tekabül eder o entegre 30 watt dahi vermezzzzzzzz....................

20. TAYFUR ÇELİK

TAYFUR ÇELİK Üye

Seviye:
    iyi geceler kardeş;)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.