Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El tarak kemiği

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında mathman tarafından paylaşıldı.

1. mathman

mathman Üye

Seviye:
    El tarak kemiklerimden 2 kırık bir çatlak vardı. 42 gün alçıda kaldı. şuan hala elimi kapatamıyorum. Bisiklete binme zamanım ne kadar sürer. Bu süreci hızlandırmak için ne yapmalıyım. Yada ne kadar beklemeliyim. Şuan zaten birşeyi tutamıyorum bile. Bilgisi tecrübesi olan varsa sevinirim yardımlarına.

2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun.

Elini oynatmaya başladığında, mutlaka Doktoruna görün. Sorun olmasın.
    Daha sonrası için zaten sana uygun zamanı doktorun söyler. Güvenip acele ile bisiklet veya başka işler de yapma. Sakıncalı olur. Yani beklediğin 42 gün boşa gider. Çektiklerin de yanına kar kalır. Sağlığına kavuşman dileğiyle.

mathman bunu beğendi.
  3. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Benim verebileceğim bir tavsiye yok fakat çok ama çok geçmiş olsun, tez zamanda iyileşmeni dilerim. Görüşmek üzere

mathman bunu beğendi.
  4. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Alçın çıkalı çok olmadıysa normal, elinden tam performans alman aylar sürer zaten,ilk 1 ay içinde bisiklet sürerken ağrılar vs. de oluyor, kasların alçıda iyice güçsüzleşiyor kötü bir durum. 2 ay sonra falan rahat rahat sürmen lazım aslında ama yinede bazı durumlarda sızlayabilir ters hareketlere gelmiyor kırıklar. Benim tavsiyem doktorunu değiştirmen yada özel doktora gidip tekrar görünmen. Bu yaz 2 parmağımı kırdım üstüne 25 km zorladım, ertesi gün devlet hastanesinde çatlak var diyip alçıya alıp gönderdiler, elimin şişliği inmedi içim rahat etmedi özel hastanede aynı filmlerle başka dr. a gözüktüm bana 2 parmağında parçalı kırıklar var dedi tekrar alçıya alındı, alçıya alırken yerine oturttu bir sürü ilaçlar yazdı vs. Dediğim gibi tavsiyem doktorunu değiştirip fizik tedaviye yönlenmen olabilir. Birde kırıklara aslan pençesi otu iyi geldiği söyleniyor demleyip içebilirsin. Geçmiş olsun.

mathman ve sadana bunu beğendi.
  5. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Benim parmağımın kıkırdağı çatlamıştı 1 ay fark etmedim yaklaşık 3 ay kadar sürdü kaynaması , şişti fena .
    Doktor bana sıcak soğuk su çalıştırması(elini çalıştırabilirsin) yapmamı sölemişti, gerçekten işe yarıyor.
    Ağrı ve sızlamaları azaltıyor, tavsiye ederim. (Bunları el bileğimi kırdığımda da yapmıştım) Belki sizede yarayabilir.

Çok geçmiş olsun ...

mathman bunu beğendi.
  6. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sağlığınız herşeyden önemli ... Bu zamanı bızım vermemız çok yanlış olur bu tür konuları doktorunuzla konuşmanız daha uygun..Geçmiş olsun..

mathman bunu beğendi.
  7. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    normalde alçı çıktıktan sonra kaslarda bir atrofi,eklemlerde de kireçlenme olur,bunların açılması yer yer farklılık gösterir,belki 3 belki 6 ay da normale dönmeyebilir,önce denildiği gibi alçı çıktıktan sonra doktorun bunu görüp sorun olmadığını söylediyse önemli değil ama görmediyse veya görmüş olup siz normal olmayan bazı sıkıntılar hisse diyorsanız bir gözükün derim.eğer sorun yoksa ,zaman içinde çalışarak açılır ve normale döner,rehabilitasyonu ise çok basittir.geçmiş olsun.

8. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Çok fazla kendimi sakatladığım için doktorların söylediği , dinlenmek başka birşey değil.

sadana bunu beğendi.
  9. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun,
    sol ayak tarak kemiğimi 9 yıl önce kırdım.
    Hala uzun yürüyüşlerden sonra ve bazen kısa da olsa bazı ortapedik olmayan ayakkabılar ile ağrıyor.
    Lafı nereye getireceğim, "dinlenin ve asla çok zorlamayın".

10. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    aynen soner,1994 yılında bir tarak kemiğimi kırdım diğeri çatlaktı ,bazen halen ağırdığını hissederim

11. kerazus

kerazus Üye

Seviye:
    Merhaba

Arkadaşlar bu tür buna benzer her türlü eklem sorunlarınız için,yardımcı olunur.Bize ulaşmanız yeterli.
    http://haluksarisen.flptr.com

haluksarisen@flptr.com

kerazus@gmail.com

12. Mücahit TARAKÇI

Mücahit TARAKÇI Aktif Üye

Seviye:
    Aman fizik tedavini aksatma. Doktorun dediği sıcak su egzersizlerini yapabildiğin kadar yapmaya çalış. Belli bir zamanı geçtikten sonra hiç bir faydası olmuyor. Elin ömür boyu sakat kalabiliyor. Yapmak istemiyor olabilirsin ama kesinlikle ve kesinlikle aksatma. Giden geri gelmiyor.
    Ben de bir kaza atlattım bu da benden bir fotoğraf...

13. m6rk

m6rk Kıdemli Üye

Seviye:
    Mathman geçmiş olsun. Bir buçuk yıl önce ben de bisiklet antremanı sırasında kaza yapıp sol elimde 3. metakarp'ı kırmıştım. Alçı kullanılmadı, 6 hafta atel (bir tür destekli eldiven) kullandım. Elimi eskisi gibi kullanabilmem birkaç ayımı aldı. O zamanlar bile bisiklet kullanımı çok tehlikeli geliyordu. Yol bisikleti kullandığımdan vücudumun ağırlığını da taşıyan ellere yerden gelecek bir sert darbe karşısında çok canım yanabilir gibi hissediyordum.

Ne zaman bisiklete binebileceğini doktorun ve sonrasında fizyoterapistin söyleyebilir ancak. Her insanın iyileşme hızı farklı oluyor.

14. ahmetvemert

ahmetvemert Aktif Üye

Seviye:
    mathman bunu beğendi.